Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről hogyan lehet leszoktatni...

Erről hogyan lehet leszoktatni? Ha tovább csinálja tönkretesz anyagilag.

Figyelt kérdés

Két hete elhoztam a párommal menhelyről egy 7 hónapos uszkár keveréket. Nagyon aranyos már teljesen beilleszkedett, viszont szerdán egyedül maradt itthon délelőtt. Amikor hazajöttünk azt vettük észre, hogy kinyitotta a hálószoba ajtót és szó szerint minden ruhánkat széttépte. Elmentünk vettünk ugye újakat és neki is még több játékot. Persze eddig is volt neki jó pár. Utána semmit nem csinált amikor egyedül maradt.

Ma 20 percre ugrottam le a boltba és ugyan ezt csinálta. Minden ruhát széttépett, a fehérneműket is, van egy 3 hónapos kislányunk az ő ruháit.

Mit csináljunk vele? Nem lehet minden héten új ruhatárat venni csak ez miatt. Most is azon gondolkozok, hogy hogyan fogjuk ezt finanszírozni mert ez azért nem kis mértékben kiadás. Valami ötlet?


2011. jún. 29. 15:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

Jó, akkor legyen falkavezérségi gond........ én már nem szólok semmit. Nekem volt ilyen kutyám, voltam ilyen szituban és megsúgom, nem a falkavezérséggel volt a gond - az elsô perctôl stresszelt azon h nem vagyunk ott. Ôt az egyedülhagyás ténye stresszelte. Azt kellett megszoknia, h ha egyedül van akkor alvás van és semmi más.


De én már elmondtam a véleményemet és a tanácsomat. Ennél többet neten keresztül nem lehet tenni.

2011. jún. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

egy kutyának falkája van nem családja, úgy illeszkednek be h elhelyezik magukat valahol a rangsorban és a többieket is majd ezek szerint viselkednek. ez nem túl összetett dolog. ahogy mi kiskorunkban engedelmesekeünk a szüleinknek, ők ugy nekünk, de ha egy szülő hanyag és mindent ráhagy a gyerekre akkor az nem fogja elismerni a szülőt vezetőjeklént. egykutya:-)

beköltözött a családba és felülpozicionálta magát. a kutyák igy élnek. tudni akarják h hol a helyük a rangsorban, tudniuk kell mi az ő felelősségük. a gazdi feladata megszabadítani a falkavezérséggel járó stressztől amit ugye nem tud kielégítően megtenni, hisz nincs nap 24 órájában a gazdival.

nincs olyan h a kutya 2 hétig nem törődik iylenekkel csak van. de törődik, be akar illeszkedni.

2011. jún. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

És mikor értitk meg az emberek, Jan Fennellel egyetemben, hogy nem lehet minden szitura ráhúzni ezt a falkavezér szereptévesztést.


Az én kutyám konkrétan az első perctől olyan volt h nem lehetett otthon hagyni mert durván bestresszelt. És egészen biztos vagyok benne, h nem képzelte magát falkavezérnek. Ő stresszelt attól h elhagyják és nem jönnek vissza érte. Minden falkavezérségnél felsorolt dologgal sosem volt gondunk. És az idő múlásával megoldódott. Ma már semmi baj nincs az otthon hagyással.

2011. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem is menhelyi kutyám van és hasonló volt vele is, ha elmentem nyüszített, ugatott stb, szinte biztos vagyok benne, hogy nem falkavezérség probléma volt és nem szeparációs stressz.

Rengeteget olvastam utána, kérdezősködtem, hogy miért csinálja, de senki se tudott jó tanácsot adni. Nagyon jól irányítható kutya, mindent a fenell könyv szerint csináltam, ezért zártam ki a falkavezérség problémát. A szeparációs stressz pedig tényleg furcsa egy felnőtt kutyánál.

Szóval szerintem is van valami más a menhelyi kutyáknál, kicsit összetettebb a dolog. Idő kellett, h elmúljon ez a stressz nála, nem volt semmi taktikám, nem változtattam semmin, csak rájött, h nem akarom elhagyni.

2011. jún. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

oké, akkor hagyjuk. biztos jan fennel a hülye és te jobban tudod (nem is értem miért nem te írtad a kutyapszichológiát helyette...).

Érdekes nálam minden módszere bevált a 2 utcáról összeszedett kutyánál, de biztosan buta véletlen.


Jó, akkor hagyja csak h még pár garnitúra ruhát megegyen, amíg rájön h dehát itt szeretik.


Amugy Kedves Kérdező, sztem vehetnétek neki KOngot is. az olyan játék a kutyának amiben jutifalat van csak meg kell küzdenie érte h kiszedhesse belőle és addig is el van azzal. ha meg uszkár keverék akkor biztso nagyon okos is. szánj rá 5 percet h tanítgasd ülni, állni,maradni h szellemileg is le legyen foglalva.

[link]

2011. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kattata ***** válasza:
100%
Tökmindegy hogy szeparációs stressz vagy egyedülléti szorongás, szorongás és kész. Nagy eséllyel egész életében bizonytalanságban élt, most hawaii van, amit ti hoztatok az életébe és ha elmentek, retteg. Biztonságérzetét kell fokozni, saját kis zuggal (kell a ketrec, nem kínzóeszközként kell tekinteni rá, hanem mint a gyerekszobában a kis zugra, sátorra, amiben a gyerekek is elvonulnak néha). Az egyedülhagyásnál időintervallumot fokozatosan kell növelni (de tényleg el kell menni, mert az orra elárulja neki, ha csak az ajtóban állva toporogtok), majd visszajönni, jutalmazni. A kis saját zugához pozitív élményeket kell csatolni (kaja, játék + ott SOSINCS bünti, akkor sem, ha rossz volt és oda menekült). Melós, de aki menhelyi állatot vesz magához, az többszörös erőfeszítést vállal, mint aki egy normális, családi közegből származó kutyát. És igen, lehet, hogy sosem oldódik meg, de azért az esetek többségében rendbejön a kis lelkük, ha elhiszik végre, hogy biztonságban vannak. De ha az életetekben sose lettetek volna biztonságban, nektek évekre lenne szükségetek, hogy ne essetek pánikba és ne keressetek valami feszültségoldót, azt hiszem. A kutyák hozzánk képest gyorsan regenerálódnak.
2011. jún. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem lehet minden szitura ráhúzni, hogy falkavezérségi probléma, de így látatlanban elvetni sem kellene. Attól, mert a te kutyádnál nem ez volt a szitu, másnál még lehet.
2011. jún. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!