Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek még mindig azt hiszik, hogy a törzskönyv csak akkor kell, ha valaki tenyészetni illetve kiállításra szeretné hordani a kutyáját?

Figyelt kérdés
Sajnos még mindig rengeteg ember hiszi azt, hogy a papír teljesen felesleges, mert ők csak egy „szerető társat akarnak”. Miért nincs meg az emberekben az az igény, hogy ha vesznek egy kutyát, akkor ne bizonytalan hátterű, papírok nélküli kutyát vegyenek szaporítótól? Mert ugye ezt a józanésszel gondolkozó emberek tudják, hogy a papír igazolja hogy a kutya fajtatiszta. Egy TENYÉSZTŐ ad törzskönyvet, egy szaporító nem. Az emberek miért támogatják mégis őket? A szaporítók nem végeztetnek a tenyészállataikon örökletes betegségekre szűrést, gyakran nem oltatják sem az anyakutyát, sem a kicsiket, nem minőségi tápon nevelik, borzalmas körülmények között tartják a kutyáikat, és még sorolhatnám. Az embereket ez nem zavarja? Csak az a lényeg hogy olcsó legyen a kutya? Sajnos sok ember szinte lenézi a törzskönyvet, és lehülyesznobozza azokat, akiknek van igényük arra, hogy minőségi kutyát vegyenek megbízható helyről. A pénz pedig ne legyen kifogás, legfeljebb miután kitalálja, hogy kell egy kutya, nem 2 hét múlva lesz meg, hanem szép lassan félreteszi minden hónapban azt a pénzt, amit a kutya etetésére szánna, és egy idő után meglenne egy minőségi, EGÉSZSÉGES kutya vételára. Ráadásul legtöbbször ezek a fajtatisztának árult törzskönyv nélküli kutyák egy cseppet sem hasonlítanak a fajtára, persze ez mindegy, mert egy olcsó utánzat is megteszi a legtöbb embernek… És ha valakinek nem fajtatiszta kutya kell, akkor miért vesz 20-30ezerért egy utánzatot, amikor inkább a menhelyről kéne kihozni, ha csak egy szerető társ kell. Vagy az nem számít hogy lehetséges hogy egy rakás pénzt fog otthagyni a dokinál mert kiderül hogy a kutya diszpláziás, patellás, allergiás, szívbeteg, az oltások hiánya miatt elkapta a parvot stb? Ha az ember tenyésztőtől vesz kutyát akkor ezeknek az előfordulási aránya igen csekély. Annyi fórumon olvasom, hogy mennyit szenvednek az olyan kutyák gazdái akik szaporítótól vettek kutyát, mert kiderült hogy esetleg gyógyíthatatlan betegségük van, vagy már az elhozatal után 1-2 héttel meghaltak a kutyusok. Kíváncsi vagyok mi a véleményetek erről!
2009. márc. 26. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Én a tk nélküli kutyámat ajándékba kaptam, megszökött valahonnan, egy ismerősöm befogadta, és nekem ajándékozta.

Egyébként meg jó a kérdés, nem tudok rá válaszolni.

Én is tk nélkül vennék kutyát...

2009. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Aki éppen az aktuális divatnak megfelelően választ fajtát, az soha nem fog érte normál árat fizetni (elég csak itt rákeresni a "hol találok ingyen/nagyon olcsón westie/beagle/yorki kutyát" kérdésekre).

Aki viszont divattól függetlenül választ, azok egyre nagyobb százaléka szerencsére már megnézi honnan veszi a kutyát. Még el kell telni pár év(tized)nek mire az állattartási kultúránk elér odáig, hogy legalább kutyában ne a "teszkógazdaságost" keressük. Aki meg úgy érzi abszolút nem tudja megfizetni egy kutya árát annak ott a menhely, rengeteg kutyus várja a gazdáját, köztük sok fajtatiszta (vagy legalábbis nagyon annak látszó).

Mondjuk az se ártana ha a MEOE a nem kicsi hasznából visszafogatna némi pénzt kampányokra.

2009. márc. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utolsó. Egyetértek veled:) Nekem is úgymond SAJNOS "divatkutyáim" vannak, de tk-s mind a 3! És valóban én is csak szeretgetni vettem őket, de mégsem teszkógazdaságot kerestem (ez tetszik). 80-100ezer ft volt mind a 3. És azóta is áldom az eget hogy törzskönyves kutyusokat vettem megbízható tenyésztőktől.
2009. márc. 26. 22:33
 4/12 A kérdező kommentje:
És én nem azért válaszottam ezt a faját (westie és havanese), mert most éppen ők vannak divatban (nem is mostanában vettem őket), hanem mert tetszik mind a jellemük mind a külsejük. Igazi családtagok, imádjuk őket. Ivartalanítva vannak, szaporítani egyiket sem szeretnénk. És ha már valakinek egy adott fajta tetszik akkor igenis válasszuk a minőséget!
2009. márc. 26. 22:39
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Igen, aki egy adott fajt szeretne, vegye meg a minőségit...

Talán kicsit úgy hangzik ez a kérdés, mintha tárgyakról lenne szó! Én meg inkább kihozom a menhelyről, amivel az életét mentem meg és nem támogatok se tenyésztőt, sem pedig szaporítót. Nem tudom, hogy egyeseknek miért az számít, hogy hogy néz ki a kutyája... Minden egyes kutyus megérdemli a szeretetet, a gondoskodást, Ő a legjobb barátunk, aki önzetlenül szeret, feltétel nélkül. Ilyen élőlény nincs másik a világon! Sem ember, sem állat! Úgyhogy megérdemlik, hogy ne a papírjaikért szeressük őket, hanem mert ők is úgy szeretnek minket, ahogy vagyunk, ha van személyid, ha nincs, ha beteg vagy, ha nem...

2009. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Te félreértetted a dolgot! Mondta itt vki hogy én a papírokért szeretem a kutyáimat? Légyszíves olvasd el még egyszer amit írtam. Nagyon szép dolog hogy menhelyről hozol ki kutyát, de itt most nem a menhelyes kutyákról van szó.
2009. márc. 26. 22:55
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Jajj! Ennyire sznob vagy? Nem qva mindegy annak a kutyának meg neked, hogy van-e neki törzskönyve? Ha kutyát tartasz ne sznobizmusból tedd... hanem szeretetből.. Jujj.. ezt a pedigre-s népséget..
2009. márc. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Sziasztok!!!

Nekem keverék kutyám van de van erről véleményem. Én biztos hogy tk-val hoznék csak kutyát tenyésztötől. Mostanság sokaktol hallom hogy tk nélküliek a kutyák és megbánták hogy nem lett tk-juk pedig lehetett volna csak 1-2 évvel ezelött még ezzel annyira nem foglalkoztak. Ha szeretnék majd fajtatiszta kutyát akkor majd én is elkezdek félre tenni hogy megbezható tenyésztötől vegyek tk-s kutyát,de nem hinném hogy szeretnék fajtatisztát. Ja és azt ne felejtsük el hogy azért tk-s tenyésztőtől is lehet venni beteg kutyát akárki akármit mond!!! De én pont ezekért a dolgokért nem szeretnék fajtatisztát. Mégvalami szaporitótól mindig is fognak vásárólni kutyát mert pl.olcsóbban adják a kutyákat,és sok embert ez mozgat hogy minnél olcsóbban de abba nem gongolnak bele hogy beteg is lehet. Szerintem aki tenyésztőtől akar kutyát venni azért felméri a terepet hogy hogy tartják a kutyákat,és azért szerintem el is gondolkoznak hogy kell-e tk vagy nem. Ezen nem lehet változtatni mert mindig is lesznek olyanok akik tk nélkül vesznek kutyát.Nekem ennyi a véleményem

2009. márc. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
ide is jönnek a menhelyesek aki kutyát akar venni főleg ha fajtatisztát akkor nem fog egy olyan kutyát kihozni egy menhelyről ami úgy fél hogy behúzott farokkal áll és ha meg akarják simogatni összehugyozza magát mert az előző gazdájánál kitudja hogy ütötték ,verték hanem inkább vesz egy szaporítótól 10-20 ezerért .És aki nem fizeti ki inkább azt a plusz 30-40 ezret a minőségibb kutyáért az nem is fogja neki megadni a minőségi eledeleket a csonterősítőt,vitaminokat és a többi alapdolgot a kutyájának.Szerintem nem lehet spórolni a kutya vásárláskor mert az ember a kutyáját egy életre veszi!
2009. márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

00:11-es: ez nem sznobizmus. A tk a egyfajta "garancia" a kutyára, amit megvásárolsz, és hidd el nekem sincsenek a törzskönyvek kiszegezve a falra, hogy ahányszor elmegyek mellettük élvezkedjek fajta, hogy nekem ilyen is van. El van rakva, csak akkor kell ha kiállításra nevezünk. A kutyáinkat pedig ugyanúgy szeretjük, és ugyanúgy tartjuk mint a menhelyről mentettet. Időnként még MKSZ kiállításokra el is visszük magunkkal.

Ha elmegyek sétálni, és jön valaki egy másik kutyával, akkor nem fogom kérni tőle a törzskönyvet, bármilyen barátságos, és ápolt kutyához odaengedem a sajátom, ha játszani akar. A kutyákat sose nem le, akárhonnan valók, maximum azokat akik futószalagon gyártják őket. Hol ebben a sznobizmus?

2009. márc. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!