Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegyek bele a kajájába vagy ne?

Tegyek bele a kajájába vagy ne?

Figyelt kérdés
Főztem a kutyáknak csirkenyakat, de elfelejtettem bele zöldséget tenni. A táppal szoktam összekeverni. Utólag bele tegyek nyersen egy kis sárgarépát és újhagymaszárát? Vagy nyersen nem jó? Egyébként megeszik.
2011. jún. 30. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
végülis tehetsz bele. nem lesz tőle semmi baja.
2011. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Zöldséget mindenképp tehetsz bele, én is szoktam reszelt répát almát (héjj nélkül) belekeverni, de még túrót, kefírt, sajtot, tejfölt, zabpelyhet főtt tojást, olívolajat, stb.. Ezek nagyon egészségesek Nekik és imádja is!! Aki látja sokszor milyen kaját kap a kutyám, mondja is, h Neki is csinálnék ilyet? Mert egészséges és finom! De a csontokkal vigyázz!! Még ha régóta eszi is, én nagyon sok bajt hallottam ezzel kapcsolatban.. Van, hogy összeáll a bélben és műtneni kell, vagy egy darabot roszul rág meg, vagy nyel le és kilukasztja a belét... Szóval az enyém egy németjuhász keverék, de soha nem adtam Neki csontot. Dokink szerint az nem is számít kajának Nekik... :)
2011. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A mieink is megeszik, de ők nyersen jobban szeretik.
2011. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tehetsz bele. Nekünk volt egy kutyánk, aki a nyers borsót és dinnyét imádta. A csont megakadhat a torkán is vagy megbökheti.
2011. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia!


Tegyél bele nyugodtan.


A mi állatorvosunk nagyon lecseszett, mikor mondtam neki, hogy a 7 hónapos mudim még nem evett csontot. Azt mondta, mindenképpen kell neki. Azóta kap, és szereti is.

2011. jún. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor teszek bele :)

Én úgy tudom a csonttal kapcsolatban, hogy azért kell, mert segíti a dülmirigy kiürülését. (...vagy mit...) :)

2011. jún. 30. 15:52
 7/9 juditk válasza:

A csont annyira nem számít nekik kajának.


A csirekcsonttal óvatosan, mert az szilánkosan törik és az ki lyukaszthatja a nyelőcsövét, gyomrát, belét.


Az én kutyusom sült kacsa csontot szokott kapni ha éppen az készült ebédre. :)


Igen a csont nagyon jó hatással van a bürmirigy jó működsére.

2011. jún. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 juditk válasza:
bocsánat nem jól írtam, nem a bülmirigy, hanem bűzmirigy.
2011. jún. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem segít az semmit, csak idegeskedni... Hogy másnap kijön-e jól.. vagy elaksdt, vagy kiszúrta.... Sok kutyás ismerősöm adta Neki, h áhhhh sosem volt még baja tőle.. De elég ha egyszer mégis lesz.. Aztán izgulhatsz, meg fizethetsz a műtétért.. Ha még műthető.. Az én németjuhász keverékem 5és fél éves és egy darab csint nem sok, annyit nem evett még :))) És jó van a bűzmirigye is! :)
2011. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!