Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinál bele a csivava...

Miért csinál bele a csivava az ívó vizébe? Észbontó:Sőt van amikor a finom kajájába, több kutya tartótól kérdeztem de egyik sem tudja rá a választ

Figyelt kérdés
2009. jan. 25. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
én még nem is hallottam ilyet.és meg is eszi?mert ha igen,lehet,hogy vitaminhiánya van.
2009. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem eszi meg!És más csivavás is mondta már,hogy csinál ilyent!
2009. jan. 25. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vizsgáltasd meg állatorvossal és ha ő nem talál semmit, akkor egy kutyakiképzőt kérdezz meg.
2009. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, előbb beleiszik, beleeszik, és cak aztán pisil rá, igaz? Ha így van, annak egyszerű a magyarázata: saját, kizárólagos tulajdonának jelöli a kaját. Ezzel kifejezi, hogy itt ő az úr, ő rendelkezik a javak felett, és ami az övé, ahhoz másnak semmi joga. Gondolom, nem szereti, ha a kaja közben hozzáérsz vagy a helyét ha piszkálod, takarítod, vagy bármit, ami az ő személyes szféráját zavarja. Ha így van, akkor egyszerűen úgy érzi, a családban ő a "Jani", ő a falkavezér, mégpedig igen markánsan kifejezve. ez csak amiatt gond (ha az nem is zavar, hogy esetlge nem fogad szót vagy nem lehet pórázról elengedni mert nem jön vissza, stb.), mert idővel ez csak súlyosbodni fog, és hamarosan eljut odáig, hogy ha neki nem tetszik valami, akkor arra harap. Egy kutya (hacsak nem idegrendszeri hibás) sosem egyből lesz harapós, előtte akár évekig küldi a jeleket, hogy ő ilyen lesz, csak senki sem veszi komolyan és szabad neki. Ha ez sem gond, akkor oké, de gondolni kell arra, amikor esetleg orvosnál kell megfogni, hogy injekciót adjon be neki, vagy bármi olyan helyzet előfordulhat, amikor nagyon nem jön jól, hogy a kutya semmit sem hagy és harap - mégha picike is... Szóval, gondolkozzatok el azon, hogy ráhagyjátok-e ezeket a dolgokat vagy nem. ha nem, akkor javaslom a Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvet, mert az abban leírtak alapján szépen, finoman meg lehet győzni arról, hogy ezt nem kéne...
2009. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!