Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar mindenki pénzért,...

Miért akar mindenki pénzért, drága fajtiszta kutyát?

Figyelt kérdés

A menhelyeken, fajtamentőknél annyi szép, különleges, okos, jólnevelt kutya van.

Tudom sokan kicsit szeretnének, de az is sok van a menhelyek honlapján.

A felnőtt kutyusnak meg nagy előnye szerintem, hogy már kifejlődött a személyisége, meg vannak nevelve, és nem kell attól tartani, hogy félresiklik a kicsi nevelésével valaki.

Szinte mindenki pénzért vesz kutyust vagy ingyen kap ismerősöktől.

Ti vinnétek haza menhelyi kutyust?


2011. jún. 30. 22:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
Ha egyszer kertes házra vetemedek, és lesz lehetőségem kutyát tartani, csak menhelyről vennék magamhoz. Azoknál hálásabb állat nem létezik!
2011. jún. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%

Én nem vinnék haza menhelyi kutyust!

Az egyik ismerősöm menhelyi kutyát vittek haza és az ő kutyájuk elkapott egy halálos fertőzést :/

Bele is pusztult szegény és még nekik kellett állni az orvosi költséget ami nem kis pénz volt :(

Én beleszerettem egy fajtába és nekem ő tetszik és a személyisége .

2011. jún. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%

Ha szaporítótól vesz valaki olcsó kutyát(mert ugye sokan olcsó "fajtiszta"kiskutyát akarnak papírok nélkül)sokkal nagyobb eséllyel lesz beteg és/vagy ideggyenge a kutyája,mint a menhelyről vetteknél.

Nem menhelyi fajtatiszták a kutyáim,egyik birkaólból 4 hónaposan került hozzánk betegen,0 szocializációval.Másikuk szaporító agyonelletett,testileg-lelkileg tönkretett selejtje,februárban jött hozzánk,azóta rehaboljuk,normális,egészséges kutya már soha nem lehet.Egy tündér,áldott jó kutya,körülményekhez képest boldog.

2011. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
én még jó pár éve megfogadtam, hogy ha egyszer megengedhetem magamnak a kutyát, akkor menhelyről biztos fogok szerezni egyet :) + most a Samoyed nagyon tetszik, olyat is szeretnék :)
2011. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
48%
a mi 2 kutyánk utcáról befogadott jószág,és nagyon hálásak,nem is akarnék fajtisztát.azok mindent elkapnak.
2011. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%

Nekem pl azért kell mert nagyobb céljaim vannak vele mint sétáltatni és simogatni a fotelból.

És ha valakinek nincsenek is céljai, had legyen már olyan kutyája amilyet akar! 15 évig fog vele élni, elég fontos hogy tetszen neki kívül, belül. És valaki xy fajta tetszik. Azzal meg nem tesz jót a menhelyi kutyának ha kihozza csak mert árva, de a kutya érzi hogy nem ő tetszik a gazdának. Te járnál valakivel csak azért mert segítségre szorul? Nem azzal járnál akire vágysz?

Azon kívül a felnőtt kutyával meg elég nagy butaságot állítottál. Azzal akkor nincs gond ha kiskorában rendesen nevelik. És igaz, hogy az örökbefogadó nem ronthatta el, mert felnőttként került hozzá, de valakinél kicsi korában is volt, aki ugyanúgy vagy mégjobban elrontotta. Én inkább a jobbanra szavazok, a menhelyre nem véletlenül kerül a kutya. Sokkal több rosszon keresztül megy addig, amiért még nehezebb nevelni. Azon kívül nehezebben felejti el a sérelmeket, nehezebben alkalmazkodik, és a gazdája nehezebben ismeri ki mert nem vele nőtt fel.

Azért sem hibáztatok ha valaki szeretné ha a kutyája mellette nőne fel. Elvégre ez az egyik lényege a kutyázásnak.

Aki menhelyi kutyát akar, akihez az illik, annak majd olyan lesz. Arra vágyni kell. Nem az a segítség ha mindenkire ráerőszakoljuk.

2011. jún. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ami tetszik fajta nincs még fajtamentése szerencsére. De ha lenne sem mernék felnőtt kutyát venni ebből a fajtából, mert eleve bizalmatlanabb az idegenekkel, nem egy 5-10 kg-os kutyáról van szó. Maga a természete tetszik, hogy nem lehet kenyérre kenni, idegenekkel tartózkodó, viszont családjával egy tündér mackó. A kinézete pedig tekintélyt parancsoló.
2011. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Kettő nem üti egymást. Nekem pl nagyon tetszik a törpe schnauzer fajta, mondhatni beléjük szerettem. Ahogy írtad kölyökként szeretném elhozni, és nevelgetni, terelgetni az élet rögös útján. Panelban lakunk, így ennél nagyobb kutya igazából nem érezné már jól magát,kevés lenne a hely a megfordulásra is, akárhányszor levinnénk sétálni.

Keverék kölyköt ezért nem hoznék el most menhelyről. De ha úgy adódik, hogy olyan helyzetbe kerülünk, hogy családi házba költözhessünk, biztos, hogy meg fogok menteni egy fiatal kutyát:)

Szóval én szívesen hoznék haza menhelyi kutyust, de most első célom az, hogy összeszedjek megfelelő mennyiségű pénzt, egy törpe schnauzerre:)

2011. jún. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Minikitty ***** válasza:
77%

Nekem nincs bajom a keverékekkel. Sőtt jobban szeretnék olyat, de nem mindegy hogy milyen keverék, mert nállam csak a nagytestű őrző kutyák jönnek be. pl. egy tacskó és egy puli keverék szóba se jöhet, akkor meg végképp nem ha nem lehet tudni, hogy mik voltak a szülei.

Örülök ha azt hallom valakitől hogy menhelyről fogadott be, mert megmentett egy életet, de én nem fogadnék be felnőtt kutyát, mert jól mondtad kifejlődött a személyisége, és szerintem jobb ha mi magunk neveljuk fel a kutyát, mert akkor a személyisége olyan lesz amilyet mi szereténk.

Mellesleg fajtiszta rotim van tenyésztőtől hoztuk fegyelmezett és eddig még nem volt semmi baja.

2011. júl. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak!


22:57 persze igazad van hogy kutyát 15 évre veszünk.

Én nem is azért tettem fel a kérdést mert elítélem azokat akik pénzért vesznek drága kutyát, vagy azokat akik kiskorától szeretnék nevelni a kutyusukat, szerintem ezt félreértetted...


A felnőtt kutyákkal kakcsolatban úgy értettem, hogy a menhelyen meg tudják mondani, hogy milyen az adott kutyus, és van a menhelyeken rengeteg jólnevelt értelmes kutyus, persze sok problémás is... oolyat kell kihozni aki rendes, jólnevelt, nem problémás...


Azt is megértem hogy van sok olyan fajta ami nincs a menhelyeken esetleg nincs fajtamentő szervezete sem.


De sok fajtának van!


Ha valaki pl foxit, tacskót, németjuhászt, staffordshire terriert stb... szeretne velük tele vannak a menhelyek, és sokszos vannak kicsik is.

2011. júl. 1. 08:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!