Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar mindenki pénzért,...

Miért akar mindenki pénzért, drága fajtiszta kutyát?

Figyelt kérdés

A menhelyeken, fajtamentőknél annyi szép, különleges, okos, jólnevelt kutya van.

Tudom sokan kicsit szeretnének, de az is sok van a menhelyek honlapján.

A felnőtt kutyusnak meg nagy előnye szerintem, hogy már kifejlődött a személyisége, meg vannak nevelve, és nem kell attól tartani, hogy félresiklik a kicsi nevelésével valaki.

Szinte mindenki pénzért vesz kutyust vagy ingyen kap ismerősöktől.

Ti vinnétek haza menhelyi kutyust?


2011. jún. 30. 22:27
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, teljesen egyet értek veled! :)

Ha egyszer majd kutyust keresek, biztos, hogy menhelyről, vagy fajtamentőktől hozok haza egyet. De az még soká lesz, mert a kutyusom elég problémás és nem viselne el egy másik kutyut :D

2011. júl. 1. 21:46
 22/27 anonim ***** válasza:
56%

14:33 szerintem nem írtam semmi hülyeséget. És jártam már menhelyen. Például az anyám kutyáját is onnan választottam mert neki csak egy kutya kellett, mindegy milyen.

- tanulj meg értelmezni. Nem azt mondtam, hogy azért adják be a menhelyr4e mert rossz (bár elég gyakori ez is). Azt mondtam, az a kutya aki menhelyen van, már sok dolgot megjárt, lehet bántották, lehet éhezett, lehet kóborolt. A jó modort hol tanulhattas volna meg? Ellenben szokáia már berögzültek. Arról nem is beszélve, hogy a menhely annyira zsúfolt hogy nem tudják mindig mindegyiket külön nevelgetni.

- a probléma nem kortól függ, mint ahogy a hála és a szeretet sem. Beképzelt dolog azt állítani hogy a menhelyi kutya jobban szeret. Az anyám kutyája pl elmenne akárkivel. Ami nem baj, csak egy példa ami engem is igazol.

2011. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
56%

22:08 vagyok, na látom félúton elküpüldte ˇ_ˇ

szóval...

- Az ember nem pusztán egy fajtát szeret. Hanem a korát, színét, nemét jellemét is. Gondolj bele hogy egy álomkutyára a tenyésztőnél is éveket kell várni, aki pedig csak azzal a fajtával foglalkozik. Akkor a menhelyen mennyi az esélye, hogy olyan kutyát találsz aki megfelel. Attól mert x fajta még nem lesz rögtön tökéletes is. Arról nem is beszélve, hogy keverék kutya is hasonlíthat megtévesztésig egy fajtára.

- A versenyezgetés meg a profi célok között van különbség. Azon kívül vannak olyan engedelmes versenyek ahova TK szükséges! Engem pl egy ilyen érdekel. Aztán mit csináljon az aki terelni, vadászni, vagy őrző-védőzni akar? Még a terelő, vadászó, őrző-védő kutyák közül is megvan az esélye, hogy az adott kölyökben nem lesz meg az ösztön, hát még egy menhelyiben (aki nem is biztos hogy fajtatiszta, ösztönöket nem lehet belenevelni, és nem is biztos, hogy lesz valaha olyan bátor)! Az nem úgy megy hogy háát totózunk, hátha lesz olyan fajta kutya egyszer a menhelyen ami nekem kell. Vagy hátha egyszer találok olyan kutyát akinek van terelő ösztönte. Itt biztosra kell menni. A versenykutyáknak különösen fontos hogy pici koruktól a gazdával legyenek.

- lehet hogy a legtöbb nem azért tart de 1, vannak olyanok is akik igen és nem szép dolog megfeletkezni róluk 2, vannak olyanok akik tudják pontosan milyen kutyát akarnak. Miért legyen akkor másmilyen nekik?

- az hogy neked bajod volt a kölyökkorral, nem jelent semmit. Nekem sosem volt gondom egyik kutyával sem kölyökkorában. Semmilyen borzalmas nagy dolog amit egy felnőtt kutya ne okozhatott volna.

Tehát az, hogy te mást gondolsz, tapasztalsz, nem azt jelenti, hogy nekem nincs igazam és rám is ezek érvényesek, vagy hogy a hozzám hasonlóak rosszak lennének.

Had döntse már mindenki milyen kutyát és honnan akar.

Ja és tudod, a bajban lévő kutyákat nem csak úgy lehet segíteni hogy hazaviszem őket.

2011. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy kötelező menhelyről kutyát vinni. Nyilván akinek törzskönyves kutya kell, az nem menhelyről szerzi be...
2011. júl. 2. 08:31
 25/27 anonim ***** válasza:
Felénk sajna sok a kóbór kutya, nagyon tudom őket sajnálni. Egyet be is fogadtunk, és ősszel tervezek még egyet befogadni. Egy németjuhász keveréket fogadtam be, nagyon hálás kutyus, nagyon jól beilleszkedett a márt meglévő kutyánk ill. cicáink mellé. Külföldön amugy már nagy divat az örökbefogadás, náunk még sajna annyira nem, de hátha divatba jön...
2011. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Manapság elenyészően kevés a "profi célokra"kellő kutya.A gazdiknak se pénzük,se idejük nincs ilyesmivel foglalkozni.Legtöbb kutyatulajdonos "csak"egy kellemes társat akar.Normális menhelyeken,mint pl.a Noé,önkéntesek foglalkoznak a kutyákkal és alaposan megismerik a jellemüket.Nagyon megnézik,milyen kutyát kinek adnak.
2011. júl. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Jó akkor mégegyszer elmondom, hogy attól mert kevesen vannak profik, még vannak, és őket is számításba kell venni amikor lekezelően beszélnek a "sok sznobról akinek a papír kell, mert az a divat" --> itt feledkeznek meg arról, hogy ha kevesen is, de okkal akarják a tk-t...

Nem tudom mit kell ezen problémázni. Ha valaki csak egy kutyát akar, akkor is olyat akar aki neki tetszik. És valakinek egy fajta tetszik, ennyi.

Amúgy pedig a jobb tenyésztők tájékoztatnak a régebbi kölykökről. És az olyan fajtáknál, akiket lehet profi célokra használni, szinte minden alomban több kutyát vesznek arra. Ami azért nem olyan kevés.

2011. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!