Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KMi baja van a kutyámnak? SOS

KMi baja van a kutyámnak? SOS

Figyelt kérdés
Ránganak az izmai, néha csorog a nyála, liheg, mint a nemtommi, nem bír feküdni, annyira remegnek hátul a lábai. Először az jutott eszembe, hogy veszett, de A) be van oltva B) nincs rajta harapásnyom. Nagyon aggódom:((
2011. júl. 2. 00:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Epilepsziás rohama lehet. Nincs a közeletekben állatorvosi rendelő vagy állatkórház?
2011. júl. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem epilepsziás. :( Vidd el orvoshoz, sürgősen!!
2011. júl. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Epilepszia gyanús. Jól felszerelt rendelőbe vigyed.
2011. júl. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hívd az állatorvosi ügyeletet!!! Szegény kutyus!
2011. júl. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is eszembe jutott az epilepszia:s de nem annyira súlyos, hogy azonnal vinni kell, xsak hirtelen megijedtem, mert eddig ilyen soha nem volt. Anyám kirakatta velem az udvarra, most fut össze-vissza, ivott egy csomót. Előbb kimentem megnézni, és már nem remeg, csóválja a farkát. Ha epilepsziás valami volt, akkor egy gyengébb roham volt. Ugye veszett biztos nem lehet, ha be lett oltva?
2011. júl. 2. 00:24
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod megítélni laikusként,mennyire súlyos egy roham,illetve mikor következik be egy ennél sokkal súlyosabb.

Veszettség nem ilyen,fejből mondom a klasszikus tüneteket,amit be kellett magolnunk állattenyésztő szakmunkásképzős korunkban:habzó száj,ijedt tekintet,széttérő kancsalság,rekedt hang,élvezhetetlen tárgyak rágása,hallucinációk,hirtelen zajra vagy fényre görcsrohamok.

A Youtube-ot ismered?Írd be a keresőbe,hogy "rabid dog",vagy "rabies simptoms",és láthatsz videókat veszett kutyákról.Össze tudod hasonlítani a tied viselkedésével.

2011. júl. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Két unokatesóm is epilepsziás, egyik súlyos eswt, másik kevésbé, úgyhogy nem vagyok egészen laikus a témában. Plusz felismerem, mikor érzi magát rosszul a kutyám, és mikor viselkedik másképp. Az biztos, hogy most jól érzi magát, az imént néztem meg, és nem mutatkozik betegnek|levertnek, sőt. Viszont az a rángós|nyálcsorgós dolog tőle igen hirtelen jött, és megijedtem. Most nincs alkalmam rá, és szükségesnek sem érzem ügyeletre vinni, de ha további tüneteket észlelek, akkor holnap egyből visSzük. Amúgy köszönöm a válaszokat. Nagyon remélem, hogy nincs maradandó/komolyabb baja:s aludni nem nagyon fogok az idegtől...:s
2011. júl. 2. 00:46
 8/17 anonim ***** válasza:

Az én kutyusommal is ugyanez volt, de hál'istennek csak háromszor fordult elő eddig, és neki is csak ilyen "kisebb" rohamai voltak. Utána pedig, mintha mi sem történt volna, ugrál tovább.

Beszéltünk állatorvossal, de nekünk azt mondta, hogy addig ne tudnak vele mit kezdeni, amíg egyszer nem látják a kutyát roham közben. De erre kb. esély sincs, mivel egy ilyen roham max. 10 percig tart nála - vagy még addig sem. :/

Persze ettől még próbálj beszélni állatorvossal, hátha ő mást mond és tud vele kezdeni valamit...

2011. júl. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor ne vidd állatorvoshoz, és ülj ölbetett kézzel amíg rosszabb lesz! Tudom, hogy pénz, de ha törődsz a kutyáddal, kiperkálod. Ilyenkor igaz az a mondás, hogy jobb félni, mint megilyedni. :/
2011. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ne okoskodjál már. Nem vagyok az a fajta, aki minden bolhacsípés után egyből orvoshoz viszi a kutyát. Nem a pénz miatt. Meg tudom ítélni, hogy mennyire súlyos egy epilepsziás roham Mr. Tipikus Okostojás. A kutya végig eszméleténél volt, és 20 perc múlva már kint ugrándozott. Ma beszéltem a dokival, és kb. ezt mondta, mint 00:53-as írt. Figyelni kell, hogy lesz-e még ilyen, és milyen gyakran, mennyire komoly roham. Elmondtam neki, ez milyen volt, azt mondta, ez egy elég enyhe roham lehetett.

Még egyszer köszönöm mindenkinek:)

2011. júl. 2. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!