Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyások kontra nagykutyások?

Kiskutyások kontra nagykutyások?

Figyelt kérdés

Tisztelt Gazdik!

A véleményetekre lennék kiváncsi. Egy nagyon kedves barátomnak kellemetlenségei vannak kutyasétáltatás közben, ezzel kapcsolatba szeretnék hozzászólásokat, véleményeket, észrevételeket, esetleg saját tapasztalatot.

A barátomnak igen nagytestü kutyája van (60 kg) mindig pórázon viszi sétáltatni a kutyust. Sétáltatás közben igen sokszor kerül (néha veszélyes) helyzetbe, mégpedig a kiskutyák miatt. Én is nem egyszer nem kétszer tapasztaltam, hogy akinek kiskuytája van póráz ill. szájkosár nélkül sétáltat. Megdöbbenve tapasztalom, hogy nem a nagytestű kutyákkal van itt a probléma, hiába vannak ők beállítva agresszív, veszélyes, vérengző fenevadaknak, a kiskutyák sokkal hamarabb megtámadják a nagykutyákat. Miért gondolják a kiskutya tulajdonosok, hogy ők külömböző jogokkal vannak felruházva pl.: póráz nélküli, szájkosár nélküli sétáltatás!!! Ebből igen sok konfliktus helyzet alakult már ki, mikor a kiskutya támadt ránk. Minden esetben a barátom szóvá tette, hogy miért nincs megfogva a kutya ( az övé mindig pórázon van) és MINDIG a kiskutyások voltak felháborodva és fenyegetőztek. Úgy érzem hogy mi elkövetünk mindent annak éredkében, hogy ne történjen baj, akkor ők miért érzik, gondolják úgy, hogy nekik kiváltságaik vannak. Ezzel kapcsolatban várok észrevételeket, személyes tapasztalatokat, tanácsokat.

Előre is köszönöm.

Ildi


2011. júl. 3. 20:11
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:

Szia.

Nekem kistestű kutyám van. Hiperaktív, ez tény... De póráz nélkül nem sétáltatom, és neki is épp annyi (nem több, nem kevesebb) joga van az utcán, mint azon fajtásainak, akik alatt a mérleg egy nullával többet mutat. Szájkosarat nyilván nem teszek rá, de sétálni csak pórázzal.

2011. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%
Hajrá nagykutyások!;)) Viccet félretéve nekem is nagy testű kutyám van és mindig póráz nélkül vannak a kistestű kutyák és ha oda fut az én kutyám és meg akarja támadni őket még én vagyok a hibás!!!!!!!
2011. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
24%
Ajánlom Ceasar Millan műsorát a national geographic-on. A címe a " Csodálatos Kutyadoki". Minden hétköznap 11- 12-ig, hétvégén 13-14-ig. Ő ilyen helyzetekkel és kutyákkal foglalkozik. A módszerei tényleg beválnak!Én is ezt használom a kutyáimon. Nekem kettő van két vizsla-labrador keverék. Ennyit tudtam segíteni. Sok sikert!:)
2011. júl. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Nekem pincsi keverék kutyám van és igaz hogy nincs szájkosár de pórázon van mindig(persze sétáltatáskor, máskor nem). Ez gazdán múlik én biztos nem engedném el, de nem kéne többesszámba beszélni mert nem minden kis termetű kutya tartó engedi szabadon a kutyáját.
2011. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
47%

Nekem csivavám van és egyáltalán nem agresszív kicsit furcsán néznének rám az utcán ha szájkosár lenne rajta én is póráz nélkül sétáltatom (ahogy is a városban sok nagykutyás is)de amint meglátok egy kutyust akár kicsi akár nagy akkor ráteszem a pórázt... szóval vannak kivételek (de ez nem a kiskutyákon hanem a gazdán múlik hogy neveli meg)... nem egyszer fordult elő hogy egy labrador vagy egy staffi támadt ránk ... de a staffi az sokkal durvább volt még jó h felemeltem mert már nem lenne velünk amilyen agresszív volt ...Sok kiskutyás azt hiszi milyen törékeny a kutyája.Pedig ugyanúgy kéne nevelniük mint egy pitbullt vagy egy német juhászt.

Ezzel nem magunkat szeretném fényezni csak annyit mondok hogy igenis vannak kivételek !!

Remélem tudtam segíteni :)

2011. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%
Csatlakozom!!! Nagy kutyám van és mindig a dugók kezdik, és természetesen az ő gazdáik vannak felháborodva.
2011. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
64%

én először figyelmeztetek szóban, aztán felrúgom. mármint a kutyát.

lehet most nyugodtan pontozgatni lefelé, de még mindig jobban jár a kutya, mintha a pit bullom szájba mászik...

(és mielőtt megjegyzés érkezne: szájkosárban is agyon tud verni egy kisebb testű kutyát)


a pórázkötelesség, a kulturált kutyatartás mérettől függetlenül mindenkire vonatkozik!!! aki nem tudja megfegyelmezni, BÁRMILYEN helyzetből visszahívni a kutyáját, azt szigorúan megbüntetném. legközelebb akkor nem tenné ki szerencsétlen kutyát akut életveszélynek. hiába "nem bánt senkit", attól még nem szabad semmilyen állatot sem szabadjára engedni!


mert mi van, ha nem én vagyok ott a kutyámmal, hanem egy autó elé szalad ki...? én legalább próbálom az utolsó pillanatban is megmenteni a másik kutyáját (mert mégiscsak kutya, és valóban nem tehet róla, hogy ilyen felelőtlen disznó a gazdája), de ha kocsival mennek keresztül rajta, akkor konyec...


mi is tegnap elvoltunk kirándulni, a kutyáink a padunknál, pórázon. a pitünk meg a juhászkutyánk békésen elfeküdtek, amíg sütögettünk, aztán jött egy vizslás csapat. a vizslát elengedték, és első útja oda vezetett hozzánk... természetesen én voltam ott egyedül, aki próbálta menteni a helyzetet, a vizsla gazdája jóval később került elő, közben próbáltam terelgetni el onnan a kutyáját, majd elfelé menet hallottam a beszélgetésüket, hogy még ők voltak felháborodva... hát persze.

(a kutyáinkkal később labdáztunk nem messze a társaságuktól, érdekes, a mi ebeink szabadon eresztve sem mentek oda hozzájuk...)

2011. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%
"aki nem tudja megfegyelmezni, BÁRMILYEN helyzetből visszahívni a kutyáját, azt szigorúan megbüntetném"..ha neked menne az amit elvársz akkor nem kéne kiskutyát rugdosni..mert akkor a te kutyád visszahívható,és akkor nem is venné észre a kiskutyát..szerintem ne beszélj magad ellen.
2011. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos sokan, akiknek kicsi kutyájuk van, nem nevelik, mindent megengednek nekik, afféle gyerekpótlékként szolgálnak a kutyák. Tényleg baromi idegesítő, főleg, amikor már 100 méterről ordibálnak, hogy vigyem innen a büdös nagy (kb. 25 kilós hót jámbor, szófogadó, láb mellett jövő labi kevérek) dögömet, mert ha megtámadja a Fifikét, akkor feljelent/megveret/megmérgezi a kutyámat. Persze az ő kutyája meg őrjöng, jó esetben a póráz végén, rosszabb esetben szabadon. Persze tisztelet a kivételnek, ismerek normális kiskutyás gazdikat is, akik nem öltöztetőbabaként tekintenek a kutyájukra, és megnevelik rendesen!
2011. júl. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Nekem kis kutyám van és mindig pórázon sétáltatom,csak az arra kijelölt helyen engedem el.Nálunk inkább a nagy kutyákkal van a gond,pár napja már irtam erről.Két németjuhász van a telepen akik valószinű ideggyenge állatok,a gazdáikkal együtt :/.Azok a kutyák már nem egy kutyát tettek el láb alól,legutóbb 2 hete :S !!!A gazdáik ráadásul uszitják is őket.Sajnos kikerülni sem igazán lehet ,hiszen ki tudja éppen hol bukkanak föl?!Épp ma mesélte egy staffordshire-es gazdi,akinek mellesleg a kutyája megbizható,jól szocializált,hogy ők is összefutottak velük a minap.A német juhász-os "gazdi" cinikusan invitálta volna a másik gazdit egy kutyaviadalra,mondván engedje össze a staffiját a német juhászokkal,garantálja,hogy reggeli sem marad a kutyából,ill.3 forintot nem adna érte.Szóval nem mindig a kis kutyásokkal van a gond.Ráadásul a kutyafuttatóra bebandáznak a nagy kutyások,a kiskutyások pedig csak róják a köröket a telepen.
2011. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!