Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy mikor...

Honnan tudom, hogy mikor játszik vagy mikor harcol két kutya?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves keverék tacsim, magasabb mint egy tacskó. Most hoztak hozzánk egy 8-9 hónapos új fullandi kutyust. Gyakran játsszanak, de közben morognak is, legalábbis az én kutyám. Nem tudom eldönteni hogy most azért morog, mert elege van belőle, vagy pedig azért, mert csak játsszanak. Szerintetek?
2011. júl. 3. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Hallod a hangjából,hogy komoly-e.és ha komoly akkor oda fog kapni a kicsinek,helyreteszi.
2011. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én féltem őket össze ereszteni, aztán pórázon egymáshoz engedtem őket szagolgatták egymást később pedig elengedtem őket.
2011. júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha valóban harcolnának a nagyobbik egy pillanat elintézné a kisebbiket.
2011. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet hallani rajtuk, hogy mennyire komolyak, illetve többnyire a fejükön is látszik. Pl. hozzánk 4 hónapja jött egy kölyök, előtte a család pici kedvence volt az idősebb kutyánk, megy az irigykedés még mindig. A feszültség az első 1-2 héten kézzelfogható volt közöttük, de mostmár nem lehet elszakítani őket egymástól. A pici az öregebb "oldalkocsija" lett, mindenhova együtt mennek, ha valamiért szét kell választani őket akkor nyüszítés van, amíg újra egy légtérben nem lehetnek. :)

Ők is úgy játszanak, hogy morognak, ugatnak közben, de az ugrándozáson, a mozgásukon látszik, hogy csak játék. Az öregebb "arckifejezésén" lehet látni, amikor már nagyon elege van, hogy most egy kicsit le kell fárasztanunk a picikét, mert megzabálja, de még egyszer sem bántotta. Ha acsarkodnak, erőből mennek egymásnak és harapnak, az már nem játék! Amíg csak rágcsálás, harapdálás, játékos morgás, körbeugrálás, futkározás van, addig játék. Majd ráérzel előbb utóbb. :)

2011. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, ha mindenki ismeri a saját kutyáját annyira, hogy megértse a jelzéseit. Én már az előtt fél másodpercel tudom, hogy baj van, mielőt a kutyám rászólna egy másikra. Figyelni kell minden apró jelre! De a verekedés és a játék közt egyértelmű különbség van!
2011. júl. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!