Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El lehet törve egy kutya farka?

El lehet törve egy kutya farka?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel elmentem kiválasztani a jövendőbeli kedvencét, simogattuk a kutyákat, és az egyiknek mintha ellenne törve a farka. A farka közepén a csont ferde, így lejt és ilyen nagyon furán nő, mintha el lenne törve. Azt mondták, hogy születése óta ilyen, de még nem voltak orvosnál, mivel még nem 6 hetesek, csak 5, nem vitték még oltatni. Csak kiválasztani voltunk őt. Törés. ???
2011. júl. 4. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
igen ez előfordul, ugyanúgy ahogy a rövid farok is. Ez egy genetikai hiba. Ha a fajtában ez nem gyakori (vannak olyan fajták pl aussie ahol ez mindennapos) akkor együtt járhat gerincsérüléssel. Ez olyan almoknál gyakoribb ahol erős a vonal illetve a betenyésztettség
2011. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

simán lehet, persze!

születéskor előfordulhat ilyen, továbbtenyésztésre, kiállításra ne azt válaszd!


egyébként magyar agárban hallottam olyanról is, hogy a törött farkat (vagy a faroktörésre való hajlamot) örökítette egy-egy kutya...

2011. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ellehet törve! Én egyszer majdnem eltörtem a kutyám farkát! Kiugrott a kocsiból, és a kocsiajtót meg becsaptam, csak nem állt elég messze. Hosszúfarkú, így a farkát odacsíptem! Szerencsére neki nem tört el!
2011. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Igen lehet törés.

gondolom nem tenyésztőnél veszed, csak szaporítónál. Tenyésztőnél az ellés után természetesen kijön az orvos és megvizsgálja a kicsiket. A féreghajtó pasztát is kapniuk kéne 2 hetes koruk óta.

2011. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Remélem, nem akartok szaporítótól kutyát venni...és igen, el van törve a farka, féreghajtás volt már, chip lesz? tk gondolom nem...:S
2011. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Teszto válasza:

lehet törés vagy egy kis születési rendellenesség

de lenyegtelen akkor h a kutya farka nem volt érzékeny az érintésre, mert ez esetben csak esztétikai probléma

2011. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
őt választották, mert odajött, és lefeküdt a papucsára.:$ olyan édes. nem reagál az érintésre, ugyanúgy csóválja, nem fáj neki. akkor mondom neki, hogy a gerincét majd az orvosnál külön szóljanak, hogy vizsgálják meg.
2011. júl. 4. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!