Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj azzal, hogy ha...

Mi a baj azzal, hogy ha valaki kiláncolja a kutyáját?

Figyelt kérdés
Amikor szóba kerül, mindenki mondja, hogy ez mekkora aljasság, a gazdáját kéne kiláncolni, stb. Nem értem, ez miért ekkora baj. Mi is ki szoktuk kötni a kutyát, ha esik az eső, és nem szeretnénk, ha sáros lenne a porta, valamint ha vendég jön, és nem szeretnénk, hogy összeugrálja/megugassa. Barátságos kutya egyébként, de nem annyira van mozgásigénye. Puli keverék, nem kis kutya, közepes termetű. Napi egyszer elvisszük sétálni a faluba. Ha el van engedve a 100 négyzetméteren, akkor sem nagyon szokott szaladgálni, bár megesik, de inkább ott ül általában, ahova néha kikötjük, mert ott van a vize, az ólja, és az árnyék is. Természetesen az esetek nagy részében, amikor szép az idő, és nem jön vendég, a nap 24 órájában el van engedve. A lánca 2 méter, azaz kb 9-10 négyzetmétere van így is (mert a lánc nem egy teljes kört ír le, hanem egy háromnegyed kört, mert a sarokhoz van kötve). Sosem láttuk rajta, hogy ne tetszene neki, ha hívjuk a lánchoz, odajön, és hagyja megkötni magát. Ha villámlik, még a lakásba is beengedjük. Akkora gonoszak lennénk?
2011. júl. 4. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Próbáld ki. Persze, hogy lenne már mozgás igénye, mikor odakötöd két méterre oszt' tessék. Mit csináljon azon kívül, hogy ül? Ugráljon, hogy visszarántsa a lánc, meg húzza maga után, esetleg tekerje fel magát valahova? Ha limitálni kell néha hova mehet, akkor kell neki egy kennelt csinálni, amiben el van kerítve, de legalább szabadon mozoghat. Tiszta élvezet, ha mondjuk látsz valamit, de nem tudsz egy kicsit se közelebb, menni, mert megrántja a nyakad a két méteres lánc.
2011. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan mintha egy farkast kötnél ki!

Egy kutya szinte szenved ha meg van kötve attól hogy nem látjátok így van!

Egy ragadozót szemétség kikötni!

DE ha azt írtad hogy nem bántja az embereket akkor miért van megkötve??

Ha jön valaki megfogjátok míg bemegy a vendég!

A pulinak meg alapból nagy a mozgásigénye mert terelő kutya!

Ez az én véleményem lehet hogy más nem így gondolja!

Én is falun lakom sokan járnak hozzánk és soha nem is láttak láncot a kutyáim! Még sem lett belőle soha semmi baj!

2011. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
első válasoló olvasd már el figyelmesebben az egészet hisz benne van azis h ha nincs kikötve akkor se mozog sokatt hanem csak ül.
2011. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban erre valo a kennel és nem a lánc.
2011. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Attól függetlenül kiszott rossz lehet, ha nincs is nagy mozgás igényed de épp csinálnál valamit és nem tudsz, mert ki vagy kötve. Én is ülök egész nap, de meghülyülnék, ha kikötnének két méterre, még akkor is, ha a géphez.

Lehet, hogy akkor is csak ül, de ha eszébe jut valami, vagy kedve van, akkor arrébb megy. A mi kutyánk is csak ül. Igaz mikor hol. Lustán arrébb mászkál, megnézi mi van az utcán, lefekszik az ajtóba, bemegy a házába. Egy lusta dög, de két méteres hossznál többet mozog akkor is. Függetlenül attól, hogy nem rohangál, mint valami hülye, van mozgásigénye minden kutyának.

2011. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem a kiláncolás a baj, hanem a láncon tartás. Amikor a kutya az életét éli le egy pár méteres körben.
2011. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nem az első vagyok, de attól hogy ha nincs megkötve, nem mozog sokat, az nem azt jelenti, hogy nem lenne nagyobb mozgásigénye, az ingerszegény udvaron kívül.

az én kutyám se rohangál fel-alá az udvarban, de ha elmegyünk az erdőbe, 2-3 órát megállás nélkül rohangál végig. az udvarba meg 4-5 dobás után a labdát se hozza vissza, mert megunja.

2011. júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 nory0722 ***** válasza:
100%

A kutya szeret szaglászni,mászkálni a kertben,új szagokat tapasztalni,mozogni. Ezek egyikét sem elégíti ki egy 2méteres lánc. Arról nem is beszélve,hogy ha már muszáj megkötni,akkor legalább futóláncot tegyenek rá. Az még elviselhető is,bár az sem a nap 24 órájában. Ha pl valaki egy 10méteres drótra tesz 3méter láncot napi 5-6 órában,az még szerintem elfogadható. De a 2méteres lánc semmiképp. Akkor már inkább egy 4méteres. Régen az én beagle-met muszáj volt napi 2-3 órára megkötni,mert nagyon szökött. Azóta lett mellé egy másik kutyánk,így már nem szökik,meg sokkal többet mozgunk. Ez kb 3-4 hónapig volt így,és ahogy hazajöttem,egyből elengedtem,játszottunk,sétáltunk. Ez csak azért volt,mert volt egy 2x3 méteres kennelje,és még nem volt hozzá a most meglévő 25 nm-es kifutójuk(amit nem sűrűn használnak,mert mindig kint vannak). De mivel észrevettük,hogy jobban szeret kint lenni,bámészkodni,így erre a kis időre vettem neki egy 5méteres láncot és azon volt pár órát.


Ezen kívül a kutya elvadulhat,láncon máshogy viselkedhet,mivel akkor még inkább védi azt a kevés területét. Én inkább a kennelre vagy a futóláncra szavazok,mert persze megértem,hogy pl egy odatévedt kóbor kutyát nem fog csak azért elzavarni,mert nincs rendes kerítés vagy mert a kutya(kóbornál gyakran előfordul) szökős nagyon. Ilyenkor szóba jöhet a kennel,vagy a legalább 10 méter hosszan elterülő futólánc,míg meg nem szokja a helyét.

2011. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Meg kell nevelni a kutyát,s akkor nem fog ugrálni.

Ha esik,akkor ti se mozogtok ki be,nehogy sár legyen?

Szerintem ez gáz. Nekem 3 kutyám van,sosem láttak láncot.

2011. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyet értek azzal aki irta a kennelt.Csak azzal is az a baj hogy akinek nincs rá pénz az mit csináljon ? :/ Mert hát egy kennet sem jön ki 30ezer alatt..ezen is el kell gondolkozni.Nem mintha én egyet értenék azzal hogy meg legyen kötve a kutya.Az enyém soha nem lesz..én ezt nem tartom megoldásnak :S Főleg ha jó a kutya ahogy leirtad.Bár ahogy olvasom nincs probléma tud mászkálni a kutyus ha el van engedve.Nemtudom..mindenkinek egyedi a nézete.Én azt vallom,hogyha házörzőnek tartja valaki ne kösse meg..mert ugy hogy örizze a házat?:D A lánc végéröl xD?
2011. júl. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!