Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem zavar be a falkavezérségbe?

Nem zavar be a falkavezérségbe?

Figyelt kérdés
Ugye, a kutyáknál, farkasoknál csak a vezérnek van joga párzani. Akkor hogy fogja vajon fel azt egy tenyészkan/tenyészszuka, hogy pároztatják? Nem gondolja ettől feljebbvalónak magát a gazdájánál? Azért, hogy nem ő a falkavezér, és mégis párosodik. Elméletben érdekel a kérdés, az én kutyám nem tenyészkan :)).
2011. júl. 6. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Erről nem tudok tapasztalat alapján nyilatkozni, de azt tudom, hogy a falkavezérség nagyon képlékeny, egyik találkozásról a másikra változó dolog. Tehát szerintem az simán belefér, hogy arra az időre átadjuk a stafétát a kutyának, aztán utána meg visszavesszük tőle. Bár nem vagyok szakértő, ez csak az én elképzelésem:)
2011. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

fix környezetbe biztos nem változik a hierarchia

ez csak azon mulik hogy hogyan,mit,mennyire engednek meg neki.

2011. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem itt maga a szó nem helyénvaló. Nem helyes a falkavezér kifejezés. Sokkal inkább a gazda, vezető.

Megbukik ugye annál, amit irtál. aztán ott van az evés. A falkavezérnek van joga megölni a zsákmányt, ő eszik először. De miután jóllakott, már átengedi a falkának a maradékot, de ő már NEM ehet belőle. (Itt megdől az az állitás, hogy belenyulhatunk a kutya táljába evés közben)

Aztán az örző-védő feladatok.

2011. júl. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!