Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem zavar, h Magyarors...

Titeket nem zavar, h Magyarország nincs fent a kutyás térképen?

Figyelt kérdés

Ezt most úgy értem, h láttam egy amerikai műsort, vizslákról szólt, és volt ott német vizsla, meg weimari, meg stb. És akkor sorra került a "golden" vizsla, vagyis a magyar, csak nem így hívják. Én nem vok az a nagy magyar érzelmű, de ez zavart, főleg mert az összesnek elmondták h honnan származik, meg h alakult ki, a miénknél meg semmi.

Pedig az összes kutyát elismerik kb, és nem veszik ki a nevéből az országot, ahonnan származik, akkor szegény magyar vizslának miért???


2011. júl. 12. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem is hallottam még ezt az elnevezést, hogy "golden" vizsla. Szerintem nem ez az általános, más külföldi műsorokban, amikben láttam vizslát, ott rendesen hungarian vizsla vagy hungarian pointer néven mutatták be.
2011. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem zavar. most ha fent lesz nekem mivel lesz jobb??!!! semmivel...


:)

2011. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor biztos csak tájékozatlan volt a műsor készítője, bár nem tudom, ezt h engedhetik meg egy műsorban...
2011. júl. 12. 18:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell 100 %-osra venni, amit magyarul mondanak azokban a filmekben. Aki fordítja, lehet, halvány fogalma nincs a témáról.

Milliom fordítási hiba van az összes állatos műsorban.

A narrátor meg színész. Ő csak felolvassa szépen, ami le van írva neki.

2011. júl. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is láttam egy amerikai kutyás műsort (101 nagykutya), igaz, annak is vacak a fordítása. Abban, amikor a magyar vizslát mutatták be, elhangzott, hogy MAGYAR, bár a nevénél csak annyi volt, hogy vizsla. Sőt, az egyik állatorvosnő (azt hiszem, a szőke) mondta azt, hogy ő imádja a vizslát, mert magyar, mivel a nagymamája is magyar volt. Szóval azért el-elhangzik, hogy honnan is jött a vizsla.
2011. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt is végig Magyaroszágról dumál a pasas:


http://www.youtube.com/watch?v=zEn4WXXhKmQ

2011. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam :) Itt nem fordítási hiba volt amúgy, mert olyan volt az alámondás, h hallottad mit mondanak angolul. Csak az zavart h egy külön a vizslákról szóló műsor, h lehet ennyire gyér, h utána sem néznek az egyik vizsla származásának...
2011. júl. 12. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Az amcsiknak elhanyagolható tény, honnan ered egy fajta. Előbb-utóbb a maguk elgondolása szerint alakítják. Nem tudom, láttál-e komondort a'la Amerika? Hófehér, kikefélt boglyoska:((
2011. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem láttam még, rákeresek neten.
2011. júl. 13. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!