Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik a régi "divatkutyá...

Mi történik a régi "divatkutyákkal"?

Figyelt kérdés

Tudom buta kérdés, de a "divatkutyák" (értsd: amilyeneket mindenhol látni) pár évente változnak, viszont egy kutyus elél legalább 10 évig.

Azt azért nem hinném, hogy mindegyiket kidobnák, vagy menhelyre kerülnének, de tényleg mintha pár évente lecserélődne a "teljes" felhozatal.


Alig pár éve a lakótelepünkön volt egy csomó kölyök westie, ma meg csak yorkikat látni, mi lett a kis westiekkel? :(


2011. júl. 7. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom én sok westiet látok...Viszont most a divatkutya szerintem az amerikai staffordshire terrier lett...
2011. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tacskómentésnél pl. elég sok régi divat tacsi van, gondolom régi divatpincsik is várnak gazdára szép számmal.
2011. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó esetben megtartják őket a gazdik. "Szerencsére" nálunk elég sok idősebb westie-t, spánielt, pincsit látni. Rosszabb esetben meg... eladják/elajándékozzák ilyen-olyan mondvacsinált indokokkal, vagy nemes egyszerűséggel leadják a sintértelepen vagy kirakják az utcára, aztán ki tudja, mi lesz velük. Elpusztulnak, szaporítók kezére jutnak, a szerencsésebbek fajtamentő egyesülethez kerülnek. Nagyon gáz, hogy egyesek számára a kutya csak divatkellék. :( Hallottam olyan esetről is, hogy azért adtak le egy kutyát, mert nem ment a bundája a bútorok színéhez O.o
2011. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na jó, de én ezt akkor sem akarom elhinni. :(

Mármint az oké, hogy "kissé" felelőtlenül vesznek kutyát, mert divat... és később rájönnek, hogy nem volt ideális választás...


De attól még úgy gondolnám, hogy mégiscsak állatszerető emberekről van szó - ha már egyszer kutyát vettek - és ha meg is bánják a döntésüket attól még nem dobják ki a kutyát, nem?...



Az én szüleim is iszonyat felelőtlenül megvették nekem a kutyust amit kikönyörögtem anno kiskoromban (Ismerős tenyésztett afgán agarakat :( ) ami - mondanom se kell - baromi átgondolatlan döntés volt... de attól még szerettük és felneveltük és igyekeztünk alkalmazkodni az igényeihez és ahhoz, hogy a világ legmakacsabb fajtáját sikerült megszereznünk. És szépen eléldegélt tízen sok évet.

2011. júl. 7. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!