Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A farokvágás a "fajtajelleg...

A farokvágás a "fajtajelleg fenntartását" jelenti-e a rottweiler-ek esetében?

Figyelt kérdés
Ma hajnalba születtek meg a roti kiskutyáink. Azért is kérdezem hogy szabad-e farkat vágni. Ha igen,hány naposan kell vágni? A válaszokat előre is köszönöm!
2011. júl. 7. 23:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
szerintem nem szabad. semmi haszna nincsen, feleslegesen fájdalmat okozol szegénykéknek. manapság ez már nem divat.
2011. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek az előző válaszolóval. Én semmilyen kutyának nem vágnám le se a fülét, se a farkát. Sajnálnám őket.
2011. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Az én kutyám Welsh Terrier. Az előző gazdája levágta a farkát, holott nézem az internetem a képeken, egyiknek sincs levágva.
2011. júl. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Ha úgy döntesz vágatod a farkukat akkor igen, mindenképpen pár napos korban vágasd. Állatorvoshoz vidd, mivel nem hiszem, hogy kellő tapasztalattal rendelkeznél efelől.

Egyébként igen úgymond fajtajellegnek számít ez a rottweilereknél. Mármint a farokvágatás.


Amúgy meg érdekes, mert az új állatvédelmi törvény szerint (nem tudom érvénybe helyezték-e de ezt rebesgették híradóban is) a farokvágást nem tiltották be csak a fülvágást. Szóval elméletileg nyugodtan megcsináltathatod, állatorvossal legálisan.

Én ezt egyébként nagy hülyeségnek tartom mert akkor vagy mindkettőt vagy egyiket se tiltsák be. Mert az hogy csak az egyiket az úgy nem igazságos.

2011. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
40%
Fülvágást és farokvágást is steril körülmények között elvállalja az orvosok 80%. Én speciel levágattam a fülét az Amstaffomnak azzal az egy indokkal hogy nem fogják széttrancsírozni a fülét a legyek 40 fokba. És minden nap 3x kentem érzéstelenítővel a lehető legjobb érzéstelenítővel a fülét.
2011. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
A rottweilernél konkrétan nem tudom, hogy van-e más haszna, azon kívül, a stanadrad megköveteli, de vannak bizonyos fajták, akiknek többek közt azért csonkolják, mert máskülönben szétverné egyfolytában (pl. vizsla). Ilyen szempontból nem ítélem el a farokkurtítást, de a fülvágásnak pl. semmi haszna, az tényleg csak azért van, mert úgy "jobban néz ki" a kutya.
2011. júl. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

ha törzskönyvesek igen, ha nem akkor fajtajellegű keverékek nincs standardjuk innentől kezdve nincs miért levágni.

A farokvágást max 4 napos korig jó megcsináltatni, kiskutyánként kb 1 percet vesz igénybe. 1 hét után varratszedés másfél hét alatt teljesen beszőrösödik és nyoma se marad. Ha varratképződés jelenne meg se kell aggódni mert az szépen leválik magától.

2011. júl. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

a fülvágás és a farok között azért tesz különbséget a törvény mert az egyik nagyon kicsi korban történik és még altatni se kell az állatot, aki látott már vágást tudja, hogy nagyon gyorsan túl vannak rajta a kicsik, kb 1 óráig picit nyűgösek de ennyi...

A fülvágás idősebb korban történik és egy altatásos műtét... bár itt is túldramatizálják mert ha valaki figyel a fájdalomcsillapításra és a fertőtlenítésre akkor nemsokkal rémesebb mint embereknél a füllyukasztás.. sőt a kutya fájdalomküszöbe jóval az emberi felett van, általában ébredés után néhány órával már teljesen jól vannak a kölykök, semmiféle traumával nem jár számukra, ott folytatják a játékot ahol abbahagyták

2011. júl. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Így van.
2011. júl. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Ma már a tenyész-show-munka rottweilereknek nem vágják a farkát. Megnézheted a kennelek honlapjait, hosszú farkú kutyákat találsz.

Vágott farkú kiállításopn nem is indulhat

Itt van néhány magyar kennel:

[link]

[link]

[link]

2011. júl. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!