Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kapjuk meg már a törzskö...

Mikor kapjuk meg már a törzskönyvet a tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Már elmúlt 3 hónapos a kutyánk, már több mint másfél hónapja el is hoztuk a tenyésztőtől. A tenyésztő azt ígérte, hogy majd elküldi a törzskönyvet nekünk, vagy az állatorvosunknak (nem tudom pontosan), de még nem érkezett meg... Meddig kell rá még várni?
2011. júl. 8. 22:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor kaptam meg,amikor a kutyám már majdnem 4 hónapos volt.És nekem küldte a chippel együtt,nem az állatorvosnak.Mert igaz,hogy eredetileg oda kéne,de a mi tenyésztőnk jóba volt az állatorvossal,így megkaphatta tőle.


Először én is ideges lettem,ahogy ezen az oldalon ijesztgettek,hogy így már nem fogom megkapni,ezért felhívtam a tenyésztőt,és elmondtam neki,hogy miket mondanak,és hogy tényleg nem lesz-e.Erre mondta,hogy persze hogy lesz,és elpostázta az alombejelentő fénymásolatát,amit a kutyák születése után már két héttel leadtak.Úgyhogy még csak nem is azért késett,mert tenyésztő nem adta le korán.


Szóval nyugi,még simán megérkezhet a tk.De én javaslom,hogy te is hívd fel a tenyésztőt.Ha lekérte a tk-kat akkor tud adni alombejelntő fénymásolatot is,hogy megnyugodj.

2011. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
nekem nem konrét tenyésztőtöl volt hanem ismerőstöl és őis ugy adta volna törzskönyvet ha kérem és alaposan ráfizetek +ba mert nemolcsó kiállitani, m ostis megtehetném ha elkérném a szülőkének a fénymásolatát legalább de nem törzskönyvtöl lesz 1kutyábol jó kutya... de am igaz nem tenyésztőtöl vettem a kutyát csak 1x leakarta fialtatni kutyáját (álvemhesség esélye csökkenthető ha legalább 1x fial) de még ígyis csak 8hetesen adta ide... akitöl elhoztad nemhogy nem tenyésztő de még csak normális gazdának se menne el...
2011. júl. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Az a "nem olcsó kiállítani" kereken 5500 forintot jelent, és ebben már a chip ára is benne van. Ezért kérdeztem, hogy van-e chip a kutyában. Mert ha nincs, akkor azért nincs, mert jó eséllyel számíthatsz a származási lapra, amivel együtt küldik a hozzá tartozó chipet is, ha viszont van benne, akkor kamu az egész, mert ki rakatna bele chipet amikor tudja, hogy pár hét múlva úgyis jön a másik?
2011. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Nincs chip
2011. júl. 8. 22:55
 15/29 anonim ***** válasza:
A mi kutyánknak már adták vele a törzskönyvet...nem tudtam h ez másképp is lehet :O
2011. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg lesz TK, csak vagy későn adta be a tenyésztő az alombejelentőt, vagy a MEOE ül rajta, ami szintén nem lenne meglepő.
2011. júl. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 8. 23:24
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:34

A törzskönyv kiváltása 5.500 forint, nem több, nem kevesebb. A "tenyésztő" azért mondott valószínűleg magas árat, hogy még véletlenül se kérd ki neki, ugyanis nagy valószínűséggel az ő kutyáinak sem volt tk-ük.

És egy tenyésztő tisztában van vele, hogy az egyszeri elletéssel semmilyen betegséget nem lehet sem megelőzni, sem kizárni.

A dolog több sebből vérzik, de a lényeg, hogy a kutyád egészséges legyen, a többi most már nem számít.

2011. júl. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Nincs chip??? :O Akkor valószínűleg tk se lesz. Ha tényleg tenyésztőtől vettétek volna a kutyust, akkor chippel adták volna! Chip nélkül már nem szabad kutyát továbbadni, és egy igazi tenyésztő nem "trükközik" ilyen dolgokkal!
2011. júl. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Chip majd akkor lesz, ha az orvos megkapja a törzskönyvvel együtt. Tudniillik beleteszi a kutyába a chipet és annak a száma kerül a törzskönyvre azonosítóként.Erről ennyit.

2011. júl. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!