Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben a kánaikulában vizes...

Ebben a kánaikulában vizes szivaccsal ha áttörölgetem a kutyusomat, az jót tesz neki?

Figyelt kérdés
Kinnt tartott kutyus. A másik, hogy vedlik, érdemes ilyenkor fürdetni? Vagy inkább vedlés után? Van valami módszer, ami kissé fegyorsíthatja a vedlési folyamatot a gyakori kefélgetésen kívül?
2011. júl. 10. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt régen egy közepes méretû kutyánk, volt egy kis kádja vízzel és abban hûtötte magát kedve szerint. Szerintem a kefélés jó ötlet, vagy ha hosszabb a szôre fodrászhoz is elviheted.
2011. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi! az a baj, hogy magától nem megy be vízbe, de azt szereti, ha én fürdetem, de azt is csak folyóvízzel tűri...
2011. júl. 10. 16:30
 3/11 A kérdező kommentje:
ja és rövidszőrű :)
2011. júl. 10. 16:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Ilyen nagy melegben én is áttörölgettem néha nedves ronggyal, tetszett neki. :) Nem lett baja tőle sosem.

Egyébként pedig jó, ha van neki valami árnyékos hely, nekünk a bokrok alá ment be és kapart magának kicsi gödröt.


Én a i fésülésen, kefélgetésen túl nem tudok más módot.


Mi ilyenkor nyáron fürdettük, általában fürdésnél rengeteg szőr kijött így nem nagyon aggódtam amiatt sohasem, hogy utána még egyszer meg kell majd fürdetni, ha a vedlésnek vége.


Az viszont fontos, hogy ekkora hőségben nem szabad fürdetni. Legyen jó idő persze, de ne a kánikulában fürdesd meg. Még régebben hallottam már nem emlékszem, hogy állatorvostól, vagy kitől de ekkora hőségben nem tesz jót neki a hirtelen hideg/langyos víz.

2011. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi a tacskónknak árnyékos füves helyet alaposan fellocsoltunk elég jó nagy területet, és amikor akart, odafeküdt, ott hűsölt.
2011. júl. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ! akkor ha már nem lesz 100°c, akkor fürdetem csak meg, addig nedvesítgetem. árnyék van bőven, rengeteg fánk van :)
2011. júl. 10. 16:34
 7/11 anonim ***** válasza:

16:31 vagyok


Ha rövid szőrű és nem túlságosan dús, vagy nem "dupla" a bundája akkor nem lesz gond. Nekem németjuhászom volt, alig győztem fürdetésnél összegyűjteni a szőrt. Mindig összegyűlt vagy 2 nagy vödör, pedig még vizes is volt és "összeesett".


Ja egyébként nem tudom te, hogy csinálod de én amikor besamponoztam akkor is rámentem a kefével és öblítés közben is, így nagyon jól kijött a szőr. A végén az utolsó fésülésnél már csak egy hajkefényi szőr jött ki összesen!


Olyan jó, amit az első írt, hogy nekik kis kád van. :) Nekem se ment bele soha a kutyus ilyesmibe, mindig slaggal fürdettem (nyáron órákon át egyenletesen langyos víz jött belőle) vagy locsolgattam kis kannával.

2011. júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

16,33 vagyok!

Mi is slaggal locsoltuk fel neki a füves részt, annyira imádott a slagból kifolyó vízzel játszani, mindig meg akarta harapni. Már az külön jó volt. Utána pedig elnyúlt a fűben, a vizes föld alulról hűti a hasát, oldalát, ahogyan fordul.

2011. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

én is fürdetés közben is kefélgetem, de nem jön ki olyan sok, furcsán vedlik mindig: nem túl intenzíven, de nagyon sokáig.


slagos tippet is köszi, de fél tőle és a nedves fűre sem fekszik rá, nem tudom, hogy miért, pedig ez biztos nagyon jót tennei neki...


köszönöm szépen az összes segítséget!

2011. júl. 10. 16:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, gondolom fajtától is függ a vedlés milyensége. De most úgyis túl nagy a hőség, aztán majd meglátod, lehet addigra a vedlés végefelé lesz már.


Egyébként közben eszembe jutott, hogy apukám is sokszor fellocsolta a földet neki, szívesen feküdt oda utána. Naponta többször is meg lehet ezt tenni, a föld gyorsan beszívja így nem kell sárba feküdnie.

Nekünk se játszott nagyon a slaggal csak míg kicsi volt, de ha lelocsoltuk neki utána nem zavartatta magát, odafeküdt. :)

2011. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!