Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem mulik a kezeles...

Miert nem mulik a kezeles ellenere a kutyusom kennelkohogese?

Figyelt kérdés
Nagyon aggodom a kutyusomert,mert nem mulik a kennelkohogese.Az allatorvosnal kapta el,mikor az oltast kapta.Az orvos eloszor 5 naoig irt fel antibiotikumot neki,amit be is szedett,es mar kozben nem is volt tunete,de ahogy eltelt az ot nap,ujra visszaesett,igy egy nap kihagyassal ujra 5 napig szedte.De csak nem mult.Utana erosebbet irtak neki 6 napig,de csak nem mult,most pedig 14 napig gyulladascsokkentot B-vitaminokkal.Ezt 5 napja szedi meg csak,meg mindig kohog.Ahogy orul,izgatott,rogton elkezd kohogni.Kulonben jo kedelyu,jatszik,jo etvagyu,eszik rendesen,nics laza,de ez a kohoges mar nagyon aggaszt.El fog e mulni?Van valakinek ilyen tapasztalata?estleg mas baja lehet tole?Mar 1 hete kamillateat is adok neki minden nap.Es megiszik fel liter-1 liter kozt naponta.Az orvosok mind azzal nyugtatnak hogy hosszu lefolyasu joindulatu betegseg,na de ennyire?Legyszi segitsetek,adjatok tanacsot.
2011. júl. 11. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, előfordul, hogy elhúzodik. Az ideiglenes kutyumnál mi is már vagy egy hónapja küzdünk vele, mert neki ráadásul úgy szét volt esve az emésztése, hogy nem kaphatott se antibiot, se gyulladáscsökkentőt.


Nálunk is a végén már csak ébredés után, meg izgatottságnál volt köhögés, mostmár egész minimális, ha hirtelen gyorsan fut.

Amit az orvosi kezelés mellett ajánlani tudok, az az immunovet immunerősítő, echinacea csepp és lándzsás utifű szirup. Van az a Cani Resp nevű kutyaköptető, nekünk az nem vált be, az lándzsás utifú sokkal inkább. Felszívom fecskendőbe, és úgy benyomom a szájzugba, gyerekeknek való adagolás szerint (az én kutyum 25 kg).


Nyugi, előfordul tényleg olyan, hogy elhúzódik, nem lesz semmi baj.

2011. júl. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Immunovet por + kamilla tea.

Nyugi elmúlik .. nagyon köhög (dokival egyeztetés után) Paxirazol tabletta.

2011. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a segitseget,es a jotanacsokat,...megvettem a landzsas utifu szirupot,es ez nagyon bevallt!Szerda ota adom neki,azaz 4-ik napja,es naprol napra csokkent a kohogese,olyannyira hogy ma akarmennyi izgalom,futas,es orom ellenere egyet se kohogott,es ennek nagyon orulok.:-)Nem hiaba,a gyogynovenyek jobbak mint barmilyen gyogyszer,nem is tudom hogy nem jutott eszembe hamarabb.

Most a kerdesem az lenne meg,hogy meddig adjam neki a szirupot,mert termeszetesen meg nem hagyom abba,azert mert egy napot nem kohogott,...de meddig szabad adni?

Elore is koszonom a valaszt,es megegyszer nagyon koszonom a segitseget!!!

2011. júl. 16. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs mit :) Nem is értem a dokik miért nem javasolják, mióta ezt használom, mi a saját kutyámnál is antibiotikum nélkül megússzuk, és ugyanúgy elmúlik néhány nap alatt.


Szerintem ha már két-három napja nem köhög, akkor abbahagyhatod, aztán ha mégis köhintene nélküle, akkor adj neki megint. Ezt sajnos nem tudom mikor kell abbahagyni, én is érzésre szoktam :)

2011. júl. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!