Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám gyakran rázza fejét,...

Kutyám gyakran rázza fejét, mintha a fülébe ment volna valami. Ötlet?

Figyelt kérdés
5 éves máltai kutyám pár napja csinálja ezt. Átnéztem a fülét, nem látok benne semmit. Nem mostanában lett nyírva a szőre, tehát az sem lehet az oka.Víz nem érte. El fogom vinni az orvoshoz, de addig is érdekelne, ki találkozott már ilyen "tünettel".
2011. júl. 11. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ennek a fajtának rendszeresen ki kell vágni a füléből a szőrt, mert begyullad. Célszerű elvinni kutyakozmetikushoz és ő megoldja a problémát.
2011. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet a szőr, lehet a toklász is. (Városban is belemehet a fülébe)
2011. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én találkoztam, 2x is. Egyszer toklász volt a fülében, egyszer pedig a bűzmirigye miatt, ki kellett nyomni, és utána szinte rögtön megszűnt a fejrázás.
2011. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Toklászt nem látok, bűzmirigy eszembe jutott, és így megerősítettek benne. Gyakran telítődik neki, de talán még nincs begyulladva, mert akkor húzná a fenekét. Mindenesetre orvosra bízom a fül- és bűzmirigy tisztítást. Köszönöm!
2011. júl. 11. 12:59
 5/13 anonim válasza:
Lehet toklász menta fülébe, vagy begyulladt.. vagy csak simán ki kell takarítani..lehet túl sok fülzsír van benne
2011. júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is a toklászra szavaznék sajnos. Minden évben kikapjuk egyszer és mindig a fülébe megy, pedig rövidszőrű kuttyról van szó. Az semmit nem jelent, hogy nem látod, mert nagyon mélyre el tud jutni. Nálunk előfordult, hogy a füljáratban 8! cm mélyen találta meg a doki. A probléma az, hogy ha valóban toklász és nem halálosan nyugis a kutyád vizsgálat közben, ráadásul mélyen van a cucc, akkor nagy valószínűséggel altatni kell hozzá.
2011. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, az én kutyám füléből is kiszedték a toklász darabkát úgy, hogy mélyen volt, de altatás nélkül is megoldották.

Viszont tényleg nem szabad hagyni sokáig, mert azok a genyó toklászok egyre lejjebb kerülnek a hallójáratban...az én kutyámnak reggel ment bele valószínűleg, és mire a doki elkezdett rendelni, már annyira bántotta a fülét, hogy teljesen lelógatta a fejét oldalra.

Vidd el még ma, aztán írd meg, hogy mi volt!

2011. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na, így is parás vagyok, most meg főleg:( a dokim szabin van, csak holnap du. 6-tól lesz. Én nagyon a bűzmirigyre szavazok, mert az én kertemben nincs toklász, és szoktam is figyelni a bundáját emiatt. A bűzmirigye viszont telítődni szokott, plusz vakaródzik is, ami megint csak a bűzmirigyre utal:( Állatkórház?:((
2011. júl. 11. 15:36
 9/13 anonim ***** válasza:
a toklász nem veszed észre, be tud menni egészen a fükagylóba.
2011. júl. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2011. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!