Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pit bull terriernek a...

A pit bull terriernek a láncon a természetes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ne értsetek félre nincs ilyen kutyám, és nem is tervezem. Viszont szoktam olvasgatni kiváncsiságból a netbord/kutyafajták topikjait, és rámentem a pit bullosok oldalára is, bár ne kellett volna. Oda beírt valaki, hogy nem érti, hogy miért kell láncon tartani a kutyákat, főleg ezt a fajtát. Na amit kapott válaszokat, azt nem tudom épp ésszel felfogni. Amúgy itt a link! [link] mindenki szerint az a természetes, hogy ez a fajta láncon van, igaz le vannak fárasztva. Engem az bosszantott csak, hogy sok embert küldenek ide, erre az oldalra, hogy itt majd több mindent megtudhat a fajtáról, de ez a stílus ahogy megmagyarázzák na az durva.


2011. júl. 11. 18:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Baromság!Senkinek nem kötelező 5 kutyát tartani.Inkább van 2 normális(dolgoznak,ha kell,a sportkutya vagy munkakutya nem azt jelenti ugyanis,hogy antiszociális elmebeteg),de nem láncon.
2011. júl. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, neked ugye nem volt komoly kutyád még az életbe soha...
2011. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mi számít komolynak???

Jó, így visszaolvasva, olyan, mintha pártolnám őket, annyira nem, mert én máshogy oldanám meg, csak kicsit belegondoltam a helyzetükbe. Nekünk sem jön ki a 2 kutyánk egymással, külön kell őket tartani. És sok macera...

2011. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Amúgy meg várom az ötleteket, Ti hogyan tartanátok őket? Csak kíváncsiságból...
2011. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Amennyire két felnőtt standard bullterrier szuka komolynak számít...

Előtte szintén bullterrierem volt,vizsgázott,munkakutyaversenyzett,dolgozott.Ehhez képest ágyban alvó öleb volt.A mostaniak is azok.

2011. júl. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A lánc és a kennel között mi a különbség? Mert úgy tűnik, hogy a lánc az a húdebarbár, a kennel meg a húdeeurópai...de miért?
2011. júl. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nah igen utolsó, ez jó kérdés...

Sőt, ha a kennelt elkezdi tépni, annak nem lesz jó vége. Pár hiányzó foga tuti lesz, minimum...:S

2011. júl. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Jó, csak nem mindenkinek ágyban fekvő ölebre van igénye és nem elég neki kettő, mert mondjuk esetleg tenyészteni akar és a tenyésztéshez jó ha van mennyiség, amiből szelektálni tud a minőségre.


A munkavizsga meg Magyarországon olyan, hogy megvehető, szóval hadd ne vegyem már komolyan. Munkaverseny az más, milyen helyezést ért el és milyen versenyen?


Agility, obedience, dogdancing és hasonlóktól kímélj meg és a fentiek miatt az IPO -val is megvannak a fenntartásaim...


Szerintem semmi gáz a kutya láncon tartásával, ha a lánc nem vastag, illeszkedik a kutya méretéhez és erejéhez, megfelelő időközönként cserélve van a kopás okozta elszakadás megelőzése miatt, van a kutyának egy hőszigetelt háza, a lánc az egy vastag nyakörvhöz csatlakozik és a kutya rendesen le van mozgatva.

2011. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsődleges szempont,hogy a kutyáim normálisan szocializált,bármikor közösségbe,kutyák közé vihetők legyenek,ne láncon vicsorgó elmebetegek.

Amelyik erre alkalmatlan,az nem kell.

A munkavizsgát nem vettük,rendesen vizsgázott,IPO I.szinten versenyeztünk,majd előkeresem a teljesítménykönyvét,meg kell lennie még valahol.Sosem voltunk az első háromban,de a bullterrier soha nem tud IPO versenyen megverni egy malit vagy más erre tenyésztett kutyát.Nekem poén volt az egész,nem azért volt a kutyám,hogy versenyezzek vele.Azért versenyeztünk,hogy bemutassuk,"harci"kutyával is lehet dolgozni,nem használhatlan gyilkosok(akkoriban volt a harci kutya-hisztéria,biztos emlékszel rá).Bemutatóztunk is(OMSE)és őrszolgálatban dolgoztam is a kutyámmal.

A mostani ideggyenge "csak"flyballozott,agilityzett kizárólag poénból,és dolgoztam vele egy évet őrként.

2011. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nálad a lánc egyenlő a vicsorgó elmebetegséggel? Egy rendesen lemozgatott kutya, akivel napi szinten foglalkoznak és a többi időt láncon tölti, az miért vicsorgó elmebeteg?


Az IPO -t meg fel lehet építeni simán csak zsákmányösztönre is, szóval ezt se vegyük komolyan, illetve komolynak. A flyball meg az agility az a vicc kategória.


És azt se felejtsük el, hogy a legtöbb munkakutya a nem munkával és felkészüléssel töltött időt kennelben tölti és a kennel se jobb, mint a lánc. Sőt, egy 3 méteres láncon a kutyának több helye van, mint egy 3x3 méteres kennelben.


De ha jól látom, te se tartottad a két bullit együtt.

2011. júl. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!