Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom mit csináljak a...

Nem tudom mit csináljak a kutyákkal. (? ) Szóval hát a nagypapa hozzánk költözött és zavarja hogy állandóan ugatnak a kutyák.

Figyelt kérdés
Nagyon ideges is emiatt és nem lehet ilyenkor beszélni vele, ráadásul elég hamar meg tud sértődni ha csak azt mondjuk neki, hogy mennyen aludni vagy valami, de azt mondta hogy vagy a kutyák vagy ő. Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nincs-e valami ötletetek ugatás ellen. Mert szerintem nincs de hát nem tudunk mit tenni lekötözni a száját meg nem fogjuk!
2011. júl. 11. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem mondd meg nagyapádnak, hogy akkor szedheti a sátorfáját és byebye. Ő költözött hozzátok, ő alkalmazkodjon és ne ti. Az öregeknek nagy a szájuk, de ha rájönnek hogy egyedül maradhatnak, akkor szépen észbe kapnak és rögtön nem lesz olyan zavaró az az ugatás. Párom apukája 75 éves, folyamatosan ugatnak éjjel a kutyák az utcán, és se minket, sem őt nem zavarja.
2011. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kutya azért van hogy ugasson, főleg vidéken. Nem értem mi baja van vele. Persze, én is rászólok az enyéimre ha sokáig ugatnak vagy vonítanak, de ezzel jár a kutya. Ha ennyire idegesíti vegyen füldugót!
2011. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ezt nem mondhatom a papámnak,azért mégis csak szeretem,de ez már idegesítő hogy nála azért megy 56 hangerőn a tévé,de a kutya ugatása 10-en zavarja:@
2011. júl. 11. 22:24
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Nagypapának nem muszáj odaköltöznie, de ha már ez a helyzet, akkor neki kell alkalmazkodnia! Más öreg örülne, ha valaki hetente kétszer ránézne, nemhogy befogadja és akkor még ő szab feltételeket!
2011. júl. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Azért nem kell ilyen radikálisan hozzáállni, mint az első válaszoló írta. Gondolom nem akarjátok kitenni a nagypapát - azért az idősebbek iránti tisztelet még nem veszett ki mindenkiből. És ha netán kicsit szenilis is már, akkor neki nem könnyű alkalmazkodni - mindkét félnek engednie kell.

Ugatás "ellen" nincs gyógyszer tudtommal - viszont ha a nagypapi egészségi állapota megengedi, akkor kaphat altatót vagy nyugtatót. ÉS ezt nem viccből mondom. Mert ha nem a ti kutyátok ugat majd, akkor ugat a szomszédé, és az ugyan úgy idegesíteni fogja. (abból, ahogy leírtad, nekem az jön le, hogy a papi eleve kicsit idegesebb természetű).

Szépen meg kell magyarázni, hogy tudja tata, a kutyának az a dolga, hogy ugasson.

2011. júl. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

22:34-es vagyok

Az lemaradt, hogy konzultáljatok a nagypapa orvosával, hogy kaphat-e nyugtatót, ha még nem szed. Nem kell erős, és nem is kell folyamatosan.

2011. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Bennem megvan a tisztelet az emberek felé, de csak azok felé akik megérdemlik, legyen az fiatal vagy idős.

Az én nagyapám is hozzánk költözött a halála előtt, és úgy éltük le azt a 2 évet, hogy már ugrottunk ha morgott és teljesítettük a kívánságait, de neki sosem volt jó semmi (pl. ha levan húzva a redőny az a baj, ha nincs az a baj). Így utólag azt gondolom, hogyha egyszeris mondtuk volna, hogy lehet akkor máshova menni, tuti egy ideig meghúzta volna magát és talán még egy kis hálát is érzett volna. Márcsak azért is mert anyun kívül egy gyereke se lett volna hajlandó magához venni.

2011. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a szomszéd panaszkodott a kutyákra, így megtanítottuk nekik, hogy éjszaka nincs ugatás. Baromi sok türelem kellett hozzá, de sikerült. Ha ugattak, csak hangosan kikopogtunk nekik, ha arra nem hallgattak ki kiabáltunk, hogy csönd legyen. Most már ha csak hallom éjjel, hogy ugatnak és kapcsolom a lámpát a lépcsőházban, azonnal elhallgatnak. :)

Persze valamikor ugatni kell, nappal nem zavar senkit. Próbáld kicsit lefárasztani a kutyusokat, hátha akkor kevésbé lesz izgalmas a folyamatos ugatás. Az tényleg idegesítő lehet, de azért vidéken fontos, hogy ha valami van jelezni jelezzenek!

Amúgy egyetértek a többiekkel, nagypapi is alkalmazkodhat egy kicsit, nem körülötte forog a világ!

2011. júl. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket,nem mondanám hogy idegesebb természetű csak néha rájön az 5 perc és olyankor megsértődik...Csak akkor ugatnak a kutyák ha jár valaki az utcán,mert tényleg csak minket figyelmeztetnek hogy jön valaki.... majd megpróbálok vele szót érteni,ha már nem haragszik ránk...
2011. júl. 12. 12:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Ténylég nem akarok bunkó lenni, nálunk is ott van a két öreg, de nem tudjuk a nap 24 órájában az ő igényeiket kiszolgálni. És akkor mi van ha megsértődik? Semmi. Majd megbékél. Szerintem mindenkivel előfordult már, hogy valami nem úgy történt, ahogy ő szerette volna, de azért nem dőlt össze a világ.
2011. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!