Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakértők, szerintetek...

Kutyaszakértők, szerintetek melyik fajta lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

A szüleim megengedték, hogy legyen egy kiskutyám, én viszont nem tudom hogy milyen fajta legyen. Tudnátok nekem ajánlani egy olyan kutyafajtát, amelyik:


-jó házörző

-könnyen tanítható

-napi 1-2 órás sétákkal beéri (futás+"gyalogló" séta)

-rövid vagy félhosszú szőrű(hetente 1x, 2x kelljen átfésülni és sima szőrű legyen)

-60-65 cm-es

-nagyon szereti a gyerekeket :)


De ne legyen bulldog, cane corso, rottweiler, pit bull és dobermann féle. Egyébként egy tágas kertben tartanánk.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 12. 00:45
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

hozz el kutyust a menhelyről.. mamáméknak is mindig menhelyről hozott kutyáik voltak a házat őrizték e mellett nagyon okos hálás kutyusok..meg mentesz egy kutyát is legalább..


amúgy én a berni pásztort javasolnám..

2011. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Felsoroltak előttem néhány fajtát. Házőrzőt én sem ajánlanék a tapasztalatlanságod miatt. Nj., border collie, vizsla, retrieverek, mind mozgékony fajta, nem érik be kevés sétával. Én is a berni pásztort ajánlanám. Tündéri kutyák a bernik, nagyok, szépek, nem hiperaktívak, szeretnek a gazdi hátsójába lenni állandóan. Ha a sötétben elugatja magát egy berni a mély, öblös hangján, az nagyon félelmetes. Ugatni ugat és szerintem éles helyzetben tuti megvédené a gazdáját, családját, egyébként pedig egy nagy bújós mackó.
2011. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Golden Retriver!
2011. júl. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya szakértő azt mondja hogy olyan kutyát válasz ami neked megfelelő pl:ha nem tudsz vele sokat mozogni mert dolgozol...stb akkor egy kisenergia szintű kutyát kell magadhoz venned ha nagyon sok időd van vele futni, sétál, úszni stb akkor mindegy milyen energiáju kutyát veszel magadhoz de akkor inkább magasenergiájut. Ha viszont naponta egyszer kétszer 1-2 órát sétálni akkor alacsin vagy közepes energiaszintű kutyát vehetsz magadhoz :D remélem segítettem ;)
2011. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Én border colliet ajánlanék...

1. remek házörző

2. hihetetlen intelligens

3. negyon szereti a gyerekeket

4. a szőrét alapvetően könnyű rendezni

De egyébként is fantasztikus kutya!

2011. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Border jó házôrzô???? Te még nem láttál bordert....
2011. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Szerintem azt már megbeszéltük h az ogazán jó házőrzők nem valók a kérdezőnek a tapasztalatlansága miatt, gondolom ezért írta a bordert, végülis ha ugat az már félsiker, nem?
2011. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Bobtail?
2011. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

A border se nem jó házôrzônek, se nem jó kezdônek, se olyannak aki max 1-2 órás gyalogló sétát tenne vele. A bordernek ennél sokkal magasabb igényei vannak ami a foglalkoztatását illeti.


A kérdezônek SEMMIKÉPPEN nem ajánlanék border coliet!!!

2011. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Szerintem neked meg ponthogy a Francia bulldog lenne a legjobb választás... Hogy miért? Házörzőnek tökéletes. Akit nem ismer, azt figyeli lesből. Mozgás igénye kicsi. Akár annyival is megelégszik, hogy az öledben feksizk. Kistermetű. Rövid szőrű. Akit szeret, azért él, hal.
2011. júl. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!