Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakértők, szerintetek...

Kutyaszakértők, szerintetek melyik fajta lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

A szüleim megengedték, hogy legyen egy kiskutyám, én viszont nem tudom hogy milyen fajta legyen. Tudnátok nekem ajánlani egy olyan kutyafajtát, amelyik:


-jó házörző

-könnyen tanítható

-napi 1-2 órás sétákkal beéri (futás+"gyalogló" séta)

-rövid vagy félhosszú szőrű(hetente 1x, 2x kelljen átfésülni és sima szőrű legyen)

-60-65 cm-es

-nagyon szereti a gyerekeket :)


De ne legyen bulldog, cane corso, rottweiler, pit bull és dobermann féle. Egyébként egy tágas kertben tartanánk.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 12. 00:45
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Vagy uszkár! Bár a szőrét nyírni kell folyamatosan nő, mint a haj, de nagyon okos, van nagyobb méretben, szereti a gyerekeket, mjuk nem tudom, mennyire házőrző...
2011. júl. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

nem szeretnék házörzőt!

(a többi maradhat:))

és EZEK KÖZÜL a kutyák közül melyik a legjobb?

[link]

[link]

[link]

2011. júl. 14. 03:26
 33/41 anonim válasza:
nekem az angol juhászkutya és a vörös-fehér ír szetter tetszik :)
2011. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Egyik se, mivel mindenek HATALMAS a mozgásigénye. Nem elékszik meg napi 1 órás sétával. Ezen kívül a szellemi fárasztásról nem beszéltünk. Ezen kívül NAGYON NEM MINDEGY h vadászkutyát választasz vagy juhászkutyát...
2011. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Első kutyának nem ajánlanék munka kutyát...

[link]


[link]


[link]


Én ezeket ajánlanám neked, okosak, kezdő kutyásnak is megfelelnek, ha elviszed kicsit kutyasuliba, nem olyan hű de vészes a mozgásigényük, és nem is olyan nagyon hatalmasak.

2011. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Komolyan aki azt mondja h egy labinak nem nagy a mozgásigénye, annak még nem volt.

Nem kéne összekeverni a mozgásigényt a hihetetlen alkalmazkodó képességgel. Míg egy border collie ha nincsenek levezetve az energiái akkor megtalálja annak módját, addig egy labrador alkalmazkodik, de attól még azok az energiák benne vannak, és az élet teljesen más területein okoznak problémát.


Ha a kérdeztô ennyire nem tudja h milyen HABITUSÚ, JELLEMÛ fajta illene hozzá és még céljai sincsenek vele, akkor miért kell pont fajtatisztának lennie annak a kutyának?? Hogy utána majd meg lehessen venni 30 ezerért egy szaporítótól?? Miért nem jó egy helyes kis keverék, amelyik már elég nagy hozzá h a tulajdonságai ismertek legyenek.

2011. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam h nem nagy a mozgásigénye, mert sztem amúgy minden kutyának nagy, de nem azért nem egy agár. Persze h ha nagytestűt akar, akkor azzal többet kell mozogni mint egy kicsivel, aki hamarabb kifárad.


Amúgy osztom a keverék véleményt is, mert a menhelyi emberek meg tudják mondani, melyik kutyájuk milyen életvitelű emberhez passzol, mondjuk ezt egy tisztességes tenyésztő is tudja a született kiskutyákról, hiszen labrador, és labrador között is van különbség...

2011. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

ma 13:47


"Nem azt mondtam h nem nagy a mozgásigénye, mert sztem amúgy minden kutyának nagy, de nem azért nem egy agár."


agarad se volt még, igaz-e? :D

felejtsük már el, hogy annak ilyen hűűűdenagy mozgásigénye van! nincs. elfekszik egész nap a kanapén (jelen időjárási viszonyok mellett ott is kizárólag árnyékban), és csak akkor, de CSAK akkor indul el, ha van mit űznie. merő passzióból talán ha minden második sétán fut egy díszkört... azt se hosszan.

2011. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek van agara, napi 15! km-t kell vele bicóznia. Ha ez nem sok...

De mondom, nyilván agár és agár között is van különbség.

2011. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

nem szeretem az agarakat!

Lehet hogy hülyeség, amit mondok, de egy kutya némi mozgásigényét nem elégíti ki a kertben? Tehát nem az összeset, csak egy részét, pl: a kertben eldobom a labdát és ő visszahozza (sokszor), futkározik meg ilyenek...

Ha ez igaz, akkor nem lenne elég egy vörös-fehér ír szetternek 1-2 órás séta, esetleg 3 órás.

Amúgy mennyi a szőrgondozási igénye?

köszi a válaszokat!

2011. júl. 14. 20:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!