Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakértők, szerintetek...

Kutyaszakértők, szerintetek melyik fajta lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

A szüleim megengedték, hogy legyen egy kiskutyám, én viszont nem tudom hogy milyen fajta legyen. Tudnátok nekem ajánlani egy olyan kutyafajtát, amelyik:


-jó házörző

-könnyen tanítható

-napi 1-2 órás sétákkal beéri (futás+"gyalogló" séta)

-rövid vagy félhosszú szőrű(hetente 1x, 2x kelljen átfésülni és sima szőrű legyen)

-60-65 cm-es

-nagyon szereti a gyerekeket :)


De ne legyen bulldog, cane corso, rottweiler, pit bull és dobermann féle. Egyébként egy tágas kertben tartanánk.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 12. 00:45
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Egy kutyának sem elég a kertben lét. A kutyák nem fognak csak úgy, merő passzióból, meg mert "most le kell mozgatnom magam" rohangálni a kertben. Tehát egy mondatban: nem elég.

És nem csak ezért... hanem azért mert ha már az elején így áll valaki hozzá, h a mozgásigényének egy részét elégítse ki a kertben, az elég gyorsan eljut odáig h csak a kert lesz és csak néha séta. Ez tapasztalat. Emberek vagyunk, a magunk lustaságával. Aki azt mondja h napi 3-4 órát foglalkozik a kutyával, azt osztani kell kb 2vel és akkor megkapod a kutyára fordított tényleges időt. Te most azt mondod, h foglalkoznál vele napi 1-2-3 órát (már ugye az se mindegy, h melyik a három közül - mert pl. napi 3 óra foglalkozás egy kutyával ha az ember dolgozik pöttyet sok tud lenni) - de ezt osztom kb 2vel és itt borítékolom neked h 1,5 óránál többet nem fogsz foglalkozni a kutyával, pláne h a tudatalattodban ott van a megnyugtató gondolat, h "de hát ott van neki a nagy kert és ma már 5ször eldobtam neki a labdát".

Gondold át h mennyit szánsz a kutyára TÉNYLEGESEN!! Milyen az időbeosztásod, hány családtag segítene, járnátok-e kutyasuliba stb.



Annak aki szerint egy kiskutyának azért kisebb a mozgásigénye mert kicsi, üzenem, h nagyon tévúton jár.

Egy parson russell vagy egy tacsi mozgásigénye sokkal nagyobb mint pl egy masztiffé vagy egy dán dogé.

A mozgásigény nem egyenesen arányos a méretekkel!!!

2011. júl. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!