Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya felel meg az...

Melyik kutya felel meg az alábbi leírásomnak?

Figyelt kérdés

- az ösztöneiben legyen a területvédés

- csak engem fogadjon el gazdának, de azért a többi családtagot ne bántsa

- sportolásra alkalmas legyen/energikus

- séta közben ne húzzon el

- ne legyen apró kutya

14L


2011. júl. 12. 12:22
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
58%

"Tisztavérû"..... ez nekem nagyon pejoratívan hangzik....


Az én keverék kutyám is tisztavérû. Tisztavérû san marcoi kopó. Egyetlen egy van belôle a világon.

Ezzel szemben a border colliemat állandóan keveréknek nézik, mert rövid szôrû, munkavonalas.


Egyébiránt én azt vallom - és lehet h a magyarországi kutyák helyzete sem tartana itt ha mindenki így gondolkozna -, h ha az ember csak céllal vegyen fajtatiszta kutyát: ha vadászni akar vele, ha agilityre kell, ha terelni szeretne, ha ipora mennek, ha kiállításra járnak, ha stb... Egy szóval ha szüksége van valami olyan speciális tulajdonságára a kutyának, amit kiemelkedôen és stabilan csak a jól szelektált és tenyésztett kutyák tudnak.

Ám a legtöbb embernek a kutya társ, kell valaki akit szerethetnek, akihez kötôdhetnek, egy kutya a családba - nincsenek speciális igényeik (ahogy neked sem). És ezekre egy menhelyi keverék - pláne ha az már fiatal felnôtt (1-2 éves), tehát lehet ismerni a jellemét, tulajdonságait -, akkor az tökéletesen megfelel. És nehezen tudom elképzelni, h ennyi menhelyen lévô kutyából van olyan akinek egyik se tetszik kinézetre....

2011. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
Németjuhász,labrador,goldenretriver,beagle
2011. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 A kérdező kommentje:
vannak speciális igényeim....
2011. júl. 13. 16:08
 54/55 anonim ***** válasza:

És mik azok?? Mert a felsoroltak kismillió kutyára ráillenek. Igen, keverékekre is.

De pl. ha ember egy ösztöneiben kitünôen apportírozó, lövésálló, puhaszájú vadászkutyát szeretne, akkor vesz egy retrievert valamilyen JÓ, MUNKA kennelbôl. (nem ám a szomszédtól aki összerakott két albradort azt' szevasz)

Neked nincsenek speciális igényeid - ezt az is mutatja h egyik pillanatban westiet szeretnél, a másikban németjuhászt vagy hovawartot a harmadikban belgát.... és a delsorolt "igényeidnek" nagyjából egyik se tesz eleget. Azt mondod volt egy rakat keveréked és te most ezért szeretnél egy "tisztavérût" - ám ott a boxered. A boxered, aki 6 hónapos(!!!). Azt állítod h kész van a nevelése, éppen csak hogy csiszolgatni kell rajta..... a világ legjobb kiképzôi nem állíthatják, h fél évesen egy kutya kész van... pláne h mentálisan még nem is lehet annyira terhelni.


Lehet h fáj, meg lehet h megsértôdsz (ha ég nem vagy megsértôdve), de fogalmazd meg magadnak normálisan az igényeidet, tanulj, tanulj a kutyádtól, a nevelésérôl és a nevelésébôl, és csak utána gondolkozz új kutyán.... és próbáld meg magad eldönteni h milyen kutya illik a személyiségedhez....és h TÉNYLEGESEN mik a céljaid vele. És ha arra jutsz, h olyan nagyon konkrét, speciális célod nincs, akkor ments meg egy kutyát, amelyik tetszik.

2011. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 A kérdező kommentje:
Nos, nem állítottam, hogy kész van a nevelése, írtam, hogy a mai napig tanítom őt, próbálom jobban megismerni a személyiségét. Tőlünk nagyon messze vannak a menhelyek, ha hiszi, ha nem. A szüleim pedig nem azok akik, elmennek 30km-t csak egy menhelyre, ahonnan egy kutyát hozunk haza. Én szerethetem a kutyákat attól, hogy ők nem szeretik annyira. Még nem tudom, mire szeretném a kutyát használni, mert a boxert is most kaptam, szóval 1évig még gondolkodhatom rajta. Westi megtetszett, de utánanéztem,s nem szeretnék annyit a szőrére költeni stb. Hovawart, jó házőrző, megtetszett, 10kutyafajta tetszik, ha nem töb. Miért baj, ha nem szeretnék menhelyről kutyát? Lehetságes, hogy megtetszik egy, kitudja. Fogadjon be az, aki megteheti, megengedik a szülei stb. Nem sértődtem meg, van igazság abban, amit Maga írt.
2011. júl. 13. 17:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!