Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkezdhetek ÚJ kutyafajtákat...

Elkezdhetek ÚJ kutyafajtákat ki "kísérletezni"?

Figyelt kérdés

Mi kell ahhoz, hogy ÚJ fajtákat létrehozzak?

Sok kutya tetszik magába, de kíváncsi vagyok, milyen lehet összepárosítva.

pl: Bullterrier-beagle

Husky-vizsla

Dobermann-argentin dog

agár-labrador

boxer-rotweiler

németjuhász-komondor

csivava-foxi

alaszkai malamut-puli

angol masztiff-angol véreb


Elkezdhetem ezeket összepárosítani?


2011. júl. 13. 09:19
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
74%

A bullterriert minek tönkretenni a semmire se jó,kezelhetetlen idegbeteg beagle-lel?

Egyébként itt vidéken ma is élve elássák,csatornába fojtják,ásóval agyonütik stb.a felesleges kölyköket.Itt tartunk sajnos a XXI.században,Európa közepén.

2011. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ezt ajánlom neked:

[link]

xdd

2011. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
itt aztán keverheted a kutyákat kedved szerint
2011. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
91%
sokszor mondom és most is fenntartom hogy kár hogy a kérdezőt nem lehet lepontozni
2011. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy egy új kutyafajt létre tudj hozni, kicsit több minden kellene. Egyrészt: ezek fajtiszta kutyák---eredmény: 2 fajtiszta kutya párosítása =keverék kutyák.

Másrészt: nem lesz egy keverék kutya attól fajtiszta, mert te annak mondod...

Magyarországon azok a kutyák sem számítanak annak, akiknek csak az egyik szülője törzskönyves. Nem hinném hogy ezek a bizottságok vagy nem tudom micsodák csak a te kedvedért fogadnának el egy ÚJ kutyafajt. És ezekkel a párosításokkal a keverék kutyák létrehozásánál és a több kóbor és menhelyes kutya gyártásánál nem fogsz elérni többet. Szerintem ideje felnőnöd. Ennyi erőből mindenki elvihetné a ,,legkorcsabb utcai turmix keverék kutyusát" , hogy bizony ez egy új kutyafaj, ha hiszitek, ha nem.

Jah és ha ,,kijött" a kívánt végeredmény, akkor utána hogy szaporítod? Mit mondassz az embereknek??? Ezek a vizsla keverékeinek, a keverékeinek , a keverékeinek a keverékei, azaz a vizsla-husky??? Semmi értelme, már ne haragudj. Ezek egy hozzáértő szakembernek is nehéz feladatok lennének.

2011. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Nem, nem kezdhetsz el.

Ahogy eddig is írták, egyáltalán nem új kutyafajtákat hoznál létre, hanem keverékeket. A menhelyek tömve vannak kutyákkal, akik ugyan nagyon szépek, szeretni valóak, mégsem kellenek senkinek. Miért gondolod, hogy te alsó hangon is 10 kiskutyának szerető gazdát tudnál találni egy ilyen világban, ahol a legtöbb ember semmibe veszi a keverékeket? (Persze ha egyáltalán belegondoltál, hogy ezeknek a kiskutyáknak gazdát kell majd találnod...)

Egyébként pedig gondolhatod, hogy az állattenyésztést nem azért tanítják hosszú évekig az egyetemen, mert így működik, hogy "hipp-hopp, létrehozok egy új fajtát, összerakok 2 kutyát és az eredmény egy új fajtatiszta kutya". Tudod, ehhez hatalmas szaktudás és tapasztalat szükséges.

A szaporítást undorító dolognak tartom, és az, hogy te egy "új fajtát" akarsz létrehozni, az pedig nevetséges, ne haragudj. Szerintem te egy kicsit sem gondoltál bele, hogy mibe akarsz belevágni, csak a születendő kutyák küllemére lennél kíváncsi, pedig a fajták kitenyésztésénél egyáltalán nem ez a legfontosabb dolog egyébként sem. (A keverékek pedig mind máshogy néznek ki, az egyik az apára, a másik az anyára hasonlít jobban.) Javaslom, hagyatkozz inkább a fantáziádra, és ne kísérletezgess ilyen butaságokkal.

2011. júl. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
82%

Megne merd! -.-

Manapság annyiféle kutyafajta van, a keverékekről nem is beszélve. Menj el egy menhelyre és inkább fogadj örökbe! Aztán ivartalanítsd a kutyáidat, és tanítsd őket. De semmiféleképpen NE szaporítsd őket! Ne keverd! Ez kb. olyan mintha a sóska levest uborkával vegyítenéd. Nem jó dolog. :P Szóval, ha teheted, akkor inkább NE keverd!

2011. júl. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne kezdj bele !

Mert sok tapasztalat és cél is kéne hozzá !

Belegondoltál hogy milesz ha "nyomorék" állatok születnek ?

Őket hova teszed? És ha a vemhes állat belehal ?

Szerintem ez egy nagyon rossz ötlet !

2011. júl. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Érdekes, "eltűnt" a kérdező...
2011. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Biztos elege lett a sok oltogatásból,a hülye kérdése miatt:).
2011. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!