Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkezdhetek ÚJ kutyafajtákat...

Elkezdhetek ÚJ kutyafajtákat ki "kísérletezni"?

Figyelt kérdés

Mi kell ahhoz, hogy ÚJ fajtákat létrehozzak?

Sok kutya tetszik magába, de kíváncsi vagyok, milyen lehet összepárosítva.

pl: Bullterrier-beagle

Husky-vizsla

Dobermann-argentin dog

agár-labrador

boxer-rotweiler

németjuhász-komondor

csivava-foxi

alaszkai malamut-puli

angol masztiff-angol véreb


Elkezdhetem ezeket összepárosítani?


2011. júl. 13. 09:19
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
azt fogd fel, hogy még a tenyésztőknek a saját fajtatiszta kutyájuk közül is a legjobb tulajdonságokkal rendelkezőket kell párosítani, pedig az egy fajta! nem több
2011. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
akkor hogy tudnál több fajta közül kiválogatni?
2011. júl. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
dobermann argentin dog és a komondor német juhász párosításon kívül a többinek még értelme sincs. teljesen különböző vérmérsékletű és különböző feladatot ellátó kutyákat minek összepárosítani. ráadásul, nem is írtad hogy van új fajtát alkotó elképzelésed. csak kíváncsi vagy ezeknek a keverékeire. gratulálok. idióta vadbarom
2011. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Értsd már meg, hogy NEM LEHET, könyörgöm!!!

Az is rohadt nehéz, és hatalmas felelősség, hogy meglévő fajtát tenyéssz tovább, tartsd meg a jó vérvonalat, hát még akkor egy teljesen új fajtát kitenyészteni!

Még hogy kiviszed Afrikába? Tudod te, ott is hány meg hány éhező kóbor kutya van? Ha az emberek is olyan rossz színvonalon élnek, hogy maguknak is alig tudják előteremteni az ételt/vizet, akkor szerinted nagyon örülnének a kutyáknak, még több éhes száj... Látszik, hogy te is csak egy gyerek vagy, aki kísérletezgetni akar!

De látom, feleslegesen írjuk neked, hogy ne csináld, szerintem téged az fog megállítani, hogy nem lesz pénzed belevágni ebbe (hál' istennek). A szüleid tudnak a tervedről?

(De lehet, hogy kamu kérdés, és csak a válaszolókat akarod idegesíteni, mert ennyire "értelmes" ember nem létezhet... vagy igen?)

2011. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Ha a fajtatisztákat keresztezed, az egyik kölyök az anyjára a másik az apjára fog hasonlítani. Több SZÁZ év kell hozzá mire kialakul egy ,,faj". Teljesen más célra tenyésztett kutyákról beszélünk, gyenge idegrendszerű kutyák lesznek, kezelhetetlenek. Ez akkora baromság, mint a fene, az meg pláne, ha ezt vki szponzorálni fogja.... Odaállítassz egy korccsal amiből több százat legyártassz (plussz eltartod, mert nem hinném hogy egy kisgyerek álma egy ugatós ronda bolond nevelhetetlen korcs lenne, így a nyakadon marad a nagy része, de enélkül nem lehet ,,új faj...") és azt mondod egy hozzáértő SZAKEMBERNEK!!!!!, hogy hé ez egy xy fajtájú kutya, amit én tenyésztettem ki, egyenesen pofán röhög... jah és ehhez nem 1 db németjuhász, meg 1 db komondor kell, hanem több, mivel a testvérektől is gyenge idegrendszerű kutyák lesznek.... hát ha te ezt elhiszed, akkor ideje orvost felkeresni.... nem véletlenül nem jelennek meg évente új kutyafajok....
2011. júl. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!