Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkezdhetek ÚJ kutyafajtákat...

Elkezdhetek ÚJ kutyafajtákat ki "kísérletezni"?

Figyelt kérdés

Mi kell ahhoz, hogy ÚJ fajtákat létrehozzak?

Sok kutya tetszik magába, de kíváncsi vagyok, milyen lehet összepárosítva.

pl: Bullterrier-beagle

Husky-vizsla

Dobermann-argentin dog

agár-labrador

boxer-rotweiler

németjuhász-komondor

csivava-foxi

alaszkai malamut-puli

angol masztiff-angol véreb


Elkezdhetem ezeket összepárosítani?


2011. júl. 13. 09:19
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

"Érdekes, "eltűnt" a kérdező..."


Nem, még itt vagyok, és elolvastam mindent!


És mi az a baromság, hogy csivava-foxi kutyából lesz keverék?

Akkor szerintetek hogy jött létre a argentin dog, rotweiler, husky...stb?

Azokban is van vagy 7 féle "keverék" ne röhögtessetek már!

2011. júl. 16. 21:10
 32/45 anonim ***** válasza:
Ezt te most tényleg komolyan gondolod hogy ezeket a fajtákat keresztezni fogod? Értsd már meg! PÉNZ! Rengeteg pénz ráadásul tele vannak a menhelyek, az említett fajták pedig több generáción keresztül örökítették a jellemvonásokat amíg kialakult a mai képe alakult ki.
2011. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Jesszusom kérdező, te most ezt komolyan írtad?

Szánalmas, hogy egy fajtatiszta kutya kitenyésztéséhez hasonlítgatod a terved, hogy keverékeket hozz létre. Szerinted ezek a fajták úgy jöttek létre, hogy 1-2 kutyát összepárosítottak és hipp-hopp meglett? Hát egyáltalán nem, és mivel látom, hogy gőzöd sincs a témáról, elárulom: hosszú-hosszú évtizedek eredménye egy új fajta, rettentő nagy szaktudás, türelem és még sorolhatnám, mi kell hozzá! Attól, hogy te felelőtlenül elkezdett kutyákat keresztezni, nem hozol létre új fajtát. Nem értesz a genetikához, az állatorvosláshoz, se semmihez (ha már ilyen kérdés megfordul a fejedben, tuti nem), ami ehhez kell, akkor mégis mit akarsz? És még te adod itt az okost, hogy de hát ezeket a fajtákat is úgy hozták létre, hogy keresztezték a kutyákat... Igen, csak nem így a hasukra csaptak és összepároztatták a kutyákat, hanem minden kutya legelőnyösebb tulajdonságát próbálták "összerakni". Ezen felül a tenyésztésnek mindig volt célja, pl. egy jó munkakutya kitenyésztése, te meg csak azért akarod ezt, hogy megnézd, hogy néznének ki a kutyák. Alaszkai malamut - puli, na ennek mi értelme lenne, nagyokos? Egy szánhúzó kutya és egy terelőkutya, hogy terelgesse a szánt északon vagy mi? Inkább fizess le egy grafikust vagy mit tudom mit, és lerajzolja neked, hogy nézne ki, érző lények életével ne játszadozzál már! És lehet most szidni, meg amit akarsz, de ez az igazság.-.-

2011. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

"ráadásul tele vannak a menhelyek"

Akkor kiviszem a kutyákat Afrikába, úgyse tudnak ott mivel játszani a gyerekek.

2011. júl. 16. 22:24
 35/45 anonim ***** válasza:
Nagyon vicces
2011. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Érsd már meg hogy ez egy hosszú munka,nem 4-5 év és pikk-pakk lesz egy új fajta.
2011. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Akkor jobb, minél előbb elkezdeni.

Keresek szponzorokat, akik támogatják az új fajtákat!

2011. júl. 16. 23:14
 38/45 anonim ***** válasza:

"Akkor szerintetek hogy jött létre a argentin dog, rotweiler, husky...stb?"


Hát nem úgy, ahogyan azt te elképzelted, mert ekkora "hozzáértéssel" össze-vissza keverékeknél tovább nem jutsz!

2011. júl. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább te menj ki Afrikába...Jaj de nagyon okos vagy
2011. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

annyira hülye vagy istenem mint a seggem.

és a legjobban azt imádom, hogy felteszed a kérdést, hogy lehet e. mi leírjuk hogy nem és mi vagyunk a hülyék pedig csak a kérdésre válaszoltunk. tudod, az ember nem mindig azt a választ kapja amit várt. van ilyen is. én is tettem fel kérdést új fajta kitenyésztéséről, de mivel leírták, hogy nem valószínű hogy kivitelezhető beletörődtem. de te egy elvetemült 13 éves nethuszárnak nézel ki, akinek a szülei sose mondták még hogy nem és azt hiszed a világ úgy működik, hogy te elképzelsz valamit és az majd úgy lesz. hát nem. LEHET LEPONTOZNI

2011. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!