Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan ugrál, mit tehetnék?

Állandóan ugrál, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Golden Retriever 13 hetes kiskutyám állandóan harapdál,és ami a legrosszabb, hogy ugrál. Rettenetesen tud fájni, és egyszerűen nem tudom leszoktatni róla. Minden technikát kipróbáltam, és soha nem hagyom, hogy rám ugorjon, vagyis ha felugrik rám, abban a pillanatban >NEM!< és ráütök a mancsára, vagy ellököm magamtól. Nem érzi, hogy én vagyok a főnök. Apára és Anyára nem ugrál. Hogyan legyek főnök? Olyan mintha a testvére ként kezelne. Nagyon elszomorít, mert a lehető legjobban vágytam rá, megkaptam és akkor nem tudom tanítani, fegyelmezni mert nem tekint főnöknek. Most komolyan, mit tehetnék, hogy leszokjon az ugrálásról? Olyan kellemetlen, ha vendégünk van, 2 lépést nem tud tenni, mert felugrik :S Nekem meg ég a pofám.. van is mire :(
2011. júl. 13. 11:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Pontosan, és én most éppen azon vagyok, hogy leszoktassam róla :) :D
2011. júl. 13. 16:25
 12/13 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá és kitartást :)
2011. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kattata ***** válasza:

Én a kisdogokba ilyenkor "belemegyek", vagyis nem elhúzódom, hanem szándékosan megyek felé tovább, így kibillentem az egyensúlyából, hátrafelé, amit nem tud kontrollálni, és letolom magamról. Közben nem nézek rá, hiszen ezt akarta kicsikarni, a figyelmemet, az neki a jutalom, amit ilyenkor nem kaphat meg. És megyek tovább, tudomást sem véve róla, csak akkor "veszem észre", ha okosan jön mellettem, és akkor nagyon megdícsérem.

Öt-hat alkalom után a legbutábbnak is leesik, hogy az ilyen viselkedés nem járja nálunk.

(német dogokat kicsi korban muszáj erre megtanítani, mert egy 60 kg-os kamaszkutyánál már nagyon zavaró, ha felugrál).

2011. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!