Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hámhoz szoktatás módszerei?

Hámhoz szoktatás módszerei?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom leszoktatni arról majd a kutyust, hogy majd a későbbiekben rágja a hámot. Most 2 hónapos, kapott egy kis hámot, hogy szokja, de állandóan rágja és kibújik belőle, mert a legkisebb méretben a legkisebbre állított is nagy még rá picit:/ Most nem akarom még nyúzni a neveléssel majd később, mikor már fel is fogja, mert most még mondhatni kisbaba az ilyen dolgokhoz :/ Amúgy spániel a kutyus
2011. júl. 13. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olyankor tedd rá a hámot, amikor van valami más érdekesebb dolog is a hámnál. Például tedd rá evés előtt, és evés után vedd is le, így egy percig sem rágja.


Vagy tedd rá, és játsz vele, kösd le a figyelmét, hogy ne a hámmal foglalkozzon, és ha befejezted, vedd is le. Ne hagyj lehetőséget a hibázásra, és akkor nem szokja meg, hogy a hám az jó játék.

2011. júl. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)) Akkor holnaptól ezt is fogom alkalmazni :) És naponta ezt kb. hányszor ajánlatos? Vagy az mind1? :)
2011. júl. 13. 18:03
 3/11 anonim ***** válasza:

ne próbáld ráerőltetni, először csak tedd ki elé, hadd szaglássza, lássa, hogy nem bánt a dolog. Utána lehet rátenni egy kis időre, közben jutalomfalatokkal bíztatni, simogatni, ha nem rágja.kaja közben is rá lehet tenni, ahogy már írták.

Amúgy miért nem nyakörvet használsz?

2011. júl. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell sok erőfeszítés, egyszerűen még kicsi hozzá, majd ha jó lesz rá kiviszed sétálni, biztos hogy nem a hám fogja érdekelni, hagyd vele békén, tapasztalatból mondom.
2011. júl. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Majd biztos a nyakánál fogva fogom vezetni... Nem szeretem a nyakörveket egyáltalán. Hámmal nekem egyszerűbb valahonnan vissza húzni, ha arra van szükség és nem a kutyát folytogatom, mikor szükséghelyzet van... Tegyem azt, hogy egy idióta biciklis épp h nem üti el, mert én elrántom a kutyát, de azt nem a nyakánál fogva fogom meg tenni, mert akkor olyan, mintha a kutya lenne a hibás...

És nem fogom békén hagyni,mert szerintem jobb időben elkezdeni a szoktatást, de nem fogom majd 1-2 hónap múlva rátenni és na most gyerünk menjünk sétálni, mert én úgy döntöttem, hogy elég nagy vagy. Előbb tudja, hogy mi van rajta... Nem egyszer megszimatolta már, de csak játszik vele mert kölyök.

2011. júl. 15. 10:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha utánaolvastál volna egy kutya nevelésének, akkor olyan meg sem fordulna a fejedben, hogy el kell rántani valahonnan a kutyát. Azért, mert a kutyának a te lábad mellett, bal oldalon van a helye. Ha csak nem ugrasz le a járdáról a kocsik közé baj sem lehet belőle.

A nyakörv pedig nem arról szól, hogy a nyakánál fogva rángatjuk a kutyát.

Ettől függetlenül azt csinálsz amit akarsz, a hámmal sincsen óriási nagy bajom, azt leszámítva, hogy csak erősíteni fogja a húzást, de ezt majd úgyis meglátod. Ez az én véleményem, az meg a tied.

Jó kutyázást!

2011. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én sem gondoltam, hogy a kutya össze vissza fog rohangálni séták közben -.-'... Talán az a célom nem?-.-' De bármikor jöhet egy olyan idióta, mikor a kutya se tud abban a pillanatban reagálni.. elvégre ő is állat és nem egy gép aki mindig mindenre reagálni tud.. szerintem. a ló is elbambul néha és nem vesz észre dolgokat. ez a kutyával is megtörténhet bármikor...-.-' És ha a hámmal húzni fog akkor húzni fog.. De ha normálisan van meg tanítva, akkor nem fog húzni drága barátom
2011. júl. 18. 14:04
 8/11 A kérdező kommentje:
De tessék okoska itt van : A nyakörvnél sokkal egészségesebb a hám, nagytestű kutyák esetében is, mert így nem a gége szorul, hanem a has-hátat húzzuk vissza, valamint nem tud kibújni belőle. Azért legyen rajta egy nyakörv is, amire a biléta kerül.
2011. júl. 18. 14:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak épp ha húzós a kutya és főleg ha még fejlődésben is van, elég durva gerinc és válldeformációt okozhat a hám. De te tudod.
2011. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
akörű...:D
2011. júl. 28. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!