Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lépcsőházba szoktatás okos...

Lépcsőházba szoktatás okos dolog lenne?

Figyelt kérdés
Panelban lakom , van egy 8 hetes amstaffom. Bár néha leszoktam vinni( még mielőtt nekem esnétek , orvosi engedéllyel!!) , mégsem akarom naponta 5-6x ilyen melegben sétáltatni , főleg , hogy még nincs meg az összes oltása, mégis csak bennem van a félsz , hogy elkap valamit . próbálkoztam az újságra szoktatással ( nem vált be..) egy ismerősömtől hallottam , hogy amíg nem vihette le a kutyusát, addig a lépcsőházba vitte ki , hogy ott végezze el a dolgát , ezzel jelezve neki , hogy "mindehova" piszkíthat , kivéve a lakásba nem. Szerintetek megpróbálkozzak ezzel?
2011. júl. 13. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne. Felejtsd el. A kutya később is megszokja. Nekem is amstaff van, és rengeteg veszekedés megy a lakókkal. Már csak azért is, amiért félelmetes külseje van. Mi alomtálcára szoktattuk, ki az erkélyre, és amikor rendszeresen napi 2-3szor levittük, elvégezte a dolgát, és bent nem piszkolt. ebbe a melegbe hajnalba lehet levinni, meg késő este.
2011. júl. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én levittem őket már pici korukban is, pont azért, hogy ne kelljen a saját helyükre piszkítaniuk (a kutyáknak sem jó az).


a bacikat a cipőtalpon is fel tudtam volna vinni neki, úgyhogy feleslegesnek éreztem emiatt megvonni tőle a kölyökkori szocializációt.

2011. júl. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 öblös csöcs válasza:
szomszédok örülni fognak.hiába takarítod fel a szag 1 idő után megmarad.
2011. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hozzáteszem, nem egy bernáthegyiről van szó, 5-10 percet még a legnagyobb melegben is kibír egy stafford... maradjatok árnyékban, és ne vidd a betonra.
2011. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a ház elé vidd ki néhány percre. Ha valaki a lépcsőházunkba szaratná a kutyáját (akármennyire is szeretem az állatokat) nagyon mérges lennék. Hiába szeded fel a kakát, takarítod el a pisit az érződni fog. Engem nagyon felháborítana, ha meglátnám (már a gondolat is, hogy valaki ezt csinálja).
2011. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem. jaj ne is mond.. a szomszédok , mikor meglátták, rendesen nekem estek. persze először azt se tudták , hogy milyen fajta, csak áradoztak , hogy milyen szép, cuki stb.. Aztán mikor kérdezték , és mondtam , hogy milyen fajta, elkezdték nekem ecsetelni , hogy persze a harci kutya, meg a múltkor is megharapott. Mondom nevelés kérdése. Erre még visszaszájal , hogy persze mindenki úgy neveli. Szörnyű ez a beszűkült gondolkodás..


Egyébként, igen én is legszívesebben levinném már most naponta többször, hiszen a doki is megengedte. Végülis kutyák közelébe nem engedem..Szóval. Csak elbizonytalanodtam , tudod valaki ezt mondja, valaki azt :S

2011. júl. 13. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:

ezt a rizikót sajnos Neked kell vállalni. senki sem garantálhatja, hogy 10000%, hogy nem lesz baj. lehet baj, sajnos.

de akkor is lehet, ha a lépcsőházba szaratod... (cipőtalp, mint mondottam)

2011. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és nem fogom a lépcsőházba szaratni :D Anya meghallotta ezt , és rosszul lett :D
2011. júl. 13. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!