Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kaukázusi...

Hogyan lehet egy kaukázusi juhászkutyát betanítani és hogy ezt hány éves kortól érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 18:22
 1/7 compactegon ***** válasza:
attól függ, mire. remélem az alap parancsok betanításával nem akarsz éveket várni :D főleg egy ilyen fajtánál.
2011. júl. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem nem akarok éveket várni hülye azért nem vagyok:D de eddig egyszer volt dolgom a kaukázusival és hát nem nagyon sikerült betanítanom:S amúgy házőrzésre szeretném betanítani.
2011. júl. 13. 19:03
 3/7 compactegon ***** válasza:
mennyi idős kutya? én úgy tudom ők elég kemény őrző-védők, nem hiszem, hogy erre külön tanítanod kellene.
2011. júl. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

házőrzésre mit akarsz neki tanítani? azt tudnia kell zsigerből!


ezeknek a kutyáknak nagyon erős a territoriális ösztönük, önálló területvédő munkára szelektálták őket.

a tanításuk is ezért nehezebb, mert önálló munkaerőként nem volt szükséges a gazdájuk ajkán csüggniük, nem a poroszos engedelmességre lettek kitalálva. ha az ember tanítja a kauját, akkor leginkább a cserebizniszre kell építenie (jutalomfalat).


egy kaunál a legfontosabb, hogy fiatal korában add meg neki a teljeskörű szocializációt, mutass meg neki minden olyan szituációt, ami a jövőben fontos lehet (vendégek érkezése, háziállatok, sétaútvonalak), és legyél egyértelmű, hogy ilyenkor mit vársz tőle (szal következetes). fontos, hogy a rangsor mindig egyértelmű legyen! a kau könnyen az ember fejére nőhet, és ez akár veszélyes is lehet, mivel alapvetően domináns fajta.

az őrzőmunkát egyedtől függ, hogy mikor kezdik, némelyik már pár hónaposan, de vannak, akik csak 2-3 évesen érnek be.

olvass utána még a fajtának, és nézelődj a kaus fórumban, mert nem lehet ezt csak így, pár perc alatt leírni.

2011. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a kutya még csak tervben van mivel a mostani kutyám még él és virul és hát nem szeretnék mellé egy másikat. De én úgy vagyok vele hogy jobb előre megtudni az ilyen dolgokat hogy felkészült legyek, az utolsó komment írójának pedig köszönöm a tanácsot megfogadom.


Egyébként tisztában voltam azzal hogy alap természeténél fogva benne van a házőrzés a zsigereiben csak azt nem tudtam hogy ezt tanítani kell e vagy sem.


A mostani kaummal az a gond hogy nem én kezdtem el nevelni és hát már elég öreg ahoz hogy most tanítgassam ezért kértem segítséget, hogy a következő kutyánál tudjam mit kell tennem.

2011. júl. 13. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:

ha teheted menj el kiállításokra, ismerkedj a tenyésztőkkel, beszélgess a fajtáról.

sokan sokfélét tartanak a kauról még a tenyésztők között is, ezért érdemes kikiváncsiskodni, hogy ki az, akinek az elképzelései egyeznek a Tiéddel. nem homogén az állomány, mind jellemre, mind küllemre sokszínű.

én anno két kennel között vacilláltam. az egyikben az tetszett, hogy a kutyák fizikailag is folyamatosan kondiban vannak tartva, bicaj mellett futtatta őket a tenyésztő (sajnos sokan a kau tenyésztők közül úgy gondolják, bőven elég ha a kutya teljesítménye a ringben lefutott két körre korlátozódik...), a másik pedig kedves, nyugisabb kutyákat tartott (nem akartam "éles fegyvert" az udvarba). végül az első tenyésztőnél maradtam, a kutyám hozza is, amit vártam tőle (nagyon mozgékony, kitartó, erős, izmos), viszont más kutyákkal sajnos bajos összeszoktatni. szóval ha felelős, tapasztalt tenyésztőtől veszel kutyát, akkor azért nagyjából tudhatod, hogy milyen lesz nagy korában.

2011. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot majd érdeklődöm és megpróbálok több információt gyűjteni róluk.
2011. júl. 13. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!