Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak árt az alma?

Kutyáknak árt az alma?

Figyelt kérdés
mert nagyon szereti az almát, és elég sokat eszik belőle, nem akarom, hogy baja legyen. Kistestű palotapincsi keverék kutyám van.
2011. júl. 14. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
nem hiszem h ártana...
2011. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
2011. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem árt az alma, sőt nagyon kellemes ilyenkor, mert hűsít, nedvesség és vitamin is van benne, a rostjai segítik az emésztést. Nyugodtan egye, és télen is adhatsz neki.

Sok kutya szereti a zöldség és gyümölcsféléket!

2011. júl. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
a mi kutyánk répaimádó volt
2011. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyám is palotapincsi keverék és imádja az almát.
2011. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az enyém magában nem szereti, de tudom, hogy egészséges, így reszelek a vacsijába.. Így nem tudja kiválogatni :)))

Én úgy tudom, a héjját nem szabad odaadni Neki, csak az almát. De abból szerintem ehet bármennyit, de a lehgközelebbi állatorvosi vizsgálatnál kérdezz rá, azzal nem veszítessz semmit! :)

2011. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is mindenevő. Még a meggyet is megeszi, néha elrágcsálja a magját is, máskor kiköpi :=). De alma, banán, barack, szilva, dió, szőlő, dinnye, eper, stb. bármikor jöhet.
2011. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nem hinném, hogy baja lehet a gyümölcsök, zöldségek miatt. Az én kutyám mindent megeszik, ha látja, hogy én is eszem. A cseresznyét, almát, barackot, szilvát nagyon szereti, meg a diót is. De volt már olyan, hogy a kovászos uborkát kunyerálta ki a kezemből. És megette! Rendszeresen eszik gyümölcsöket. A fáról lehulló sárgabarackot sokszor összeszedi. Egyedül a krumpliról hallottam eddig, hogy nem szabad kutyáknak adni, mert nem tudják megemészteni. De igazából ha csak ennyi a gond vele, akkor csak annyi, hogy úgy jön ki, ahogy bement. Tehát abból sincs nagyon gubanc. És a dióval is vigyázni kell, mert a héját nem mindig tudja leszedni és az nagyobb mennyiségben akár zűrös is lehet. Meg hát ha ott a diófa és a kutya szereti a diót, akkor túl is eheti magát és az ilyesztő, mikor szegény napokig nem eszik, mert több napra jóllakott a dióval. Unokatesóm vitte ezzel állatorvoshoz a kutyáját, és kiderült, hogy csak sokat evett. Az én kutyám is megjárta a dióval. Neki fájdalmai is voltak. Szóval a csonthéjasokkal kell vigyázni jobban, a puha gyümölcsökkel nem hinném, hogy baj lehet.
2011. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Az én kutyám egyszer lenyelt egy almacsutkát, meg is akadt rendesen a torkán, alig bírtuk kiszedni. Szerintem egyáltalán ne adj neki!
2011. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdező nem almacsutkára gondolt.... Amúgy azt olvastam, hogy a szőlő és a mazsola nagyon veszélyes Neki, úgyh ezekkel vigyázzatok.. Nameg a csokival!!!
2011. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!