Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Van egy 10 hetes...

Mit tegyek? Van egy 10 hetes Német Juhászkutyám.

Figyelt kérdés
Néha-néha harapdálja a kezemet.Ez normális?Mit csináljak vele?Bántani nem akarom.Kezdő kutyás vagyok.Az nj-m törzskönyves,kennelből hoztam.
2011. júl. 15. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Kennelből? Felelős tenyésztő "használati utasítást " ad egy kezdő kutyatartónak a kölyökhöz.

Minden kiskutya harapdál. Egyszerűen rászólsz, hogy nem! és a pofáját megfogva leveszed. Adsz helyette valami jó kis rágni valót.

2011. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én is adok használati utasítást de azért ennyire nem részleteset... aztán a gazdik hívogathatnak a mobilomon ha valami nem megy:)

De ez teljesen normális amit leírsz, tiltsd neki, ha csinálja fordulj el és hagyd ott.

2011. júl. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

vegyél neki valami játékot, van ilyen kötél amit rághat, az a mi kutyusunkat leköti, illetve a papucsok.. :D adj neki régi papucsot, cipőt, imádni fogja:D

egyébként leszoktatni úgy lehet, hogy ha megrágcsálja kicsit a kezedet, akkor szólsz neki hogy nem szabad, a hatásosabb eredményért pedig egy ceruzával az orrára koppintasz (az orra érzékeny, kézzel nagyon fáj, ceruzával nem, csak megérti hogy az nem jó neki se ha csinálja)

2011. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kezdő kutyának én inkább a helyedben Golden retrievert vagy Labradort vettem volna.

De lehet akkor is problémák lettek volna,mert szinte minden kiskutya harapdálja az ember kezét,lábát.Le kell róla szoktatni,határozottan rá kell szólni,nem sikítva vagy visítva,hanem nyugodt,de határozott hangon.Fenyíteni és megütni a kutyát szigorúan tilos.

Vidd el kutyaiskolába is,ott te is sokat fogsz tanulni az oktatótól,nem csak a kutya.

2011. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden kuyta harapdál4hónapos korba jön a fogváltás enyém akkor szokott le róla.Adj játékot neki amit haraphat vagy picit üss az orrára.bár mi összefogtuk az orrát (nem nagyon 1et nyüsszent hogy érezze az neki is fáj mint a kis éles fogai nekünk)valahogy szokasd le mert ha nem most akkor később megmarad a tulajdonsága.sajna 10hetesen még ez van pár hétig
2011. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na pl ha erősen ráharap a kezedre akkor felállsz és elfordulsz. Ha eléd megy hátat fordítasz neki és ez addig míg le nem nyugszik ha lenyugodott akkor kezdj el játszani vele és ha megint erősen harap akkor újra eljátszod ezt. Ebből az jön le neki h ha harapdálom a gazdit akkor nem foglalkozik velem.

Ha iszonyat erőset harap akkor egy kicsit rázd meg a grabancát ez nem bántás a mama is így jelez a kölyöknek h ha elég.

Sok sikert!

2011. júl. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!