Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie-sok! Melyik...

Border collie-sok! Melyik angliai tenyészettől érdemes kutyát venni?

Figyelt kérdés

Ki fogunk utazni Angliába a családdal egy-két évre, és szándékomban áll venni egy border collie szukát, aki kennelem alapító szukája lenne. Gondolom odakinn nem válik ennyire szét a show és a munkavonal, de mindenképp olyan helyről szeretnék kutyát, ahol az egészség mellett a fajta ösztöneire is nagy hangsúlyt fektetnek. A hazai kenneleket már úgy-ahogy átlátom, és nézelődtem az angliaiakat is a bc lap.hu-n, de, mivel nem tudok angolul rendesen, és nincs megbízható forrásom, így nem tudnám eldönteni, kik az igazán jó tenyésztők odakinn.

Szeretném kérni azok segítségét, akik már rendelkeznek tapasztalattal, és el tudnának látni információval! Köszönöm!


2011. júl. 15. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt neked kéne eldönteni, főleg ha tenyészteni akarsz, bár nem lehetsz túl jártas a dologban, kint is legalább annyira szétvált a két vonal, sőt a munkavonal még "munkásabb". KIállításra, munkára vagy sportra kell? Illetve melyik típust preferálod? MEgbízható kenneleket lehet ajánlani, de hogy honnan vegyél......
2011. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem,! Persze, hogy én szeretném eldönteni, honnan veszek végül, mindenképp munkavonalú kutyát szeretnék, bár nagyon szeretnék kiállításra is menni, de, ha választani kell, akkor inkább a belbecs, mint a külcsíny. Igen, nem vagyok túl tájékozott, csak azért gondoltam, hogy ott biztos nem vált ennyire külön, mert egyszer olvastam egy cikket, hogy az USA-ban mennyire odafigyelnek, hogy minden tenyésztett bc tudjon terelni, és az ösztön mennyire fontos az ottani tenyésztőknek(aztán ki tudja, így van-e), hogy gondoltam, a fajta hazájában biztos nincs ennyire elfajzott tenyésztés, hogy nehéz csontozatú, óriásszőrű, birkát soha nem látott bc-ket gyártanának. Arra gondoltam, hogy a megadott információk alapján, ha pár ember mondana nekem pár tenyészetet, akkor már, ha kinn vagyok, időben el tudok hozzájuk látogatni, eldönteni, melyik felel meg leginkább az ízlésemnek, amilyen kutyát én tenyészteni szeretnék, és nem kellene újra az alapoktól kezdenem az ismerkedést. maximum 3 évig leszek kinn, így nem sok időm lesz személyes tapasztalatra, és a kiskutya nem is biztos, hogy megfelelő lesz, miután megszületnek...stb. Ezért kérek véleményeket. Valahogy szeretném összehozni a saját elképzelésemet bármi áron, nem akarom elhinni, hogy egy border collie nem lehet egyszerre jó is meg szép is. M
2011. júl. 15. 18:03
 3/7 anonim válasza:

Szerintem nem kell azért Angliáig menni, hogy jó munkavonalú border colliet találj. Már ha csak azt vesszük alapul, hogy mostanában egyre több kölyköt vesznek ők is Európából. Vannak nagyon jó kennelek akik figyelnek erre, hogy ne csak jól nézzen ki, de dolgozzon is rendesen. Szerencsére már Magyarországon is megindult valami ez irányba, egyre több jó munkavonalú kutyát hoznak, és jó kezekben nevelkednek.

Persze az nagyon jó lehet ha kint tudsz körbenézni. Mert ott nagyon durván munkavonalas kutyák is vannak. De arra is készülj fel, hogy nem elég behozni egy jó kölyköt, meg a papírját megmutatni. Ahhoz, hogy értékes tenyészállat legyen belőle, munkában is le kell tenni vele valamit az asztalra. Ami megint nem kevés pénz és idő ha erre szánja az ember a fejét.

Remélem sok jó kutyát látsz kint. :D Amit én ajánlani tudok, hogy menj el ott terelő versenyekre és érdeklődj, nézd meg a kutyákat, beszélgess a tulajokkal. Ott nem annyira elterjed a kennel, meg internet ilyenek. Egymás között, otthon tenyésztenek inkább. Nehéz infót találni róluk. Én akit konkrétan tudok és van honlapja is, az Aled Owen. Neki tényleg jó kutyái vannak. A honlapja: [link]

2011. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, meg mindent. Manapság, akármelyik tenyésztővel beszélek, mind arra panaszkodik, hogy senki nem akar magyar kanokkal fdeztetni, mindenki külföldi vérvonal megszállott. Pedig vannak szép és jó kanok itthon is. Ezért gondoltam ki azt, hogy bár fura, de én szukát hoznék be külföldi vérvonalból, és majd magyar tenyésztésű kant szeretnék választani hozzá.
2011. júl. 15. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Kint talán még durvábban elvált egymástól a show meg a munka. Egy igazán jó munkakutyával az életben nem mész kiállításra mert max jót kapna...

Ha munkakutyát akarsz tényleg, akkor az Astra kennelt kell megnézned mindenképpen, Aled Owen kutyáit...és még van egy kettő...

itt találsz linkeket:

[link]


Ha megengedsz egy kérdést:

mennyi tapasztalatod van bc-kel ill. azzal hogyan kell kiképezni egy muinkakutyát (akár terelésre akár agilityre)? Illetve miért szeretnél egy angol munkavonalú szukára rátenni egy max félshow magyar kutyát?? A legrosszabbak szerintem ezek a kevert vonalak. Vagy legyen munka, vagy legyen show...de az nem megy h ebből is egy kicsi és abból is.

2011. júl. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Menj el akkor versenyekre, akár itthon, kint, nézelődj, informálódj, akár kiállításokat is megnézhetsz, végülis az is egy lépés, ha az ember tudja mit NEM akar. Egyébként mit akarsz vele csinálni, sportolni vagy terelni?

Az USAs dologról nekem annyi a véleményem, hogy a rengeteg kiállításra nevezett rengeteg kutya közül csak a legszebb nyerhet (egy "ideális" világot feltételezve), tehát a tenyésztők az kedvelt típust fogják továbbtenyészteni, ami a helyzetet elnézve nem a "dolgozni is tudó, szép kutya". Így aki show vonalat tenyészt, nagyívben nem érdekli, hogy a tőle kikerülő kutyák kicsit sem tudnak terelni, ha közben hülyére nyerik magukat a ringben. Egyre több almot hoznak le, egyre több kutya kerül kiállításre és egyre több nyertes kutya kerül ki egy-egy kennelből, így mindenki onnan (abból a pár óriáskennelből) szeretne kutyát a biztos siker érdekében. De ugye ők is elkezdték valahol... Fordítva ugyanez a helyzet a munkavonalnál is. Világviszonylatban is. Szóval annyit akartam mondani, hogy Amerikában is hódítanak a szőrös medvék, akik ha igazán akar az ember dolgozni, biztos nem lesznek jó választások, egyszerűen nem arra lettek szelektálva.

2011. júl. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is totál ezt írtam amit te, csak egy hozzászólásban is rövidebben. :D

Amúgy meg magyar kan nem sok van még ami munka kennelből származik, de azért akad pár. A kiállítási egyedeknél meg nem kell csodálkozni, hogy nem akarnak vele fedeztetni. Legalábbis ha munkaborder collieról beszélünk...

2011. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!