Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kiskutyát szeretné...

Németjuhász kiskutyát szeretnék venni. Van pár kérdésem? (lent)

Figyelt kérdés

Milyet éri meg venni? 15-20 ezerért oltott, féregtelenített, avagy olyat ami nincs oltva 0-5ezer Ft?

Indokokat is kérnék. Ha olyat veszek ami nincs oltva, mennyit kell rá költeni? Mennyi egy oltás?

Köszönöm előre a válaszokat


2011. júl. 16. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10-15 ezerért, már lehet oltottat kapni,de simán átverhetnek, szal inkább olyat vegyél amit majd te oltatsz be. 3x kell oltani (3500 ft körül van a féreghajtóval), +3000 a veszettség elleni.
2011. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Uram atyám :(((
2011. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És ha megbízható helyről hozom, meg gondolom odaadják az oltási könyvét amiben benne van hogy megkapta, nem?

2. válaszoló mi a baj?

2011. júl. 16. 12:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 100.000 Ftért vegyél kutyát. Nem vicc. 15.000Ft-ért is meg 5.000Ft-ért is ugyanúgy ávágnak és nem az oltás lesz a legkisebb bajod hanem az hogy fajtatiszta lesz-e és nem lesz-e halálos beteg, és nem kell olyan kezeléseket, gyógyszereket venned amire rá megy a gatyád!
2011. júl. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Komolyan kérlek olvasd el: [link] de téll szívből kérlek

Ha nem tudsz sok pénz fektetni rá akkor küldök linket kölyök német juhász keverékekről akik gazdit várnak.

2011. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát ha te kapsz 0-5 ezer forintért (már ha jól értelmezem a kérdésed) fajtatisztának TŰNŐ német juhászkutyát akkor én megeszem a kalapomat.

Ha feltétlenül egy diszpláziás jucit akarsz akkor vehetsz 15-20ért egyébként nem értem mert mert miért nem szánsz rá pénzt mert egyébként az NJ-k ára nem olyan drága 50-60ért már lehet kennelben venni. És akkor megvannak a szűrések. Bár arról ne beszéljünk hogy néznek ki.. Nekem a mostani generáció nem nagyon nyerte el a tetszésem.

De egyébként van a Német juhászkutyáknak fajtamentőjük is, ahol nagyon szép kutyák vannak. Igaz megválogatják kinek adnak oda kutyát, mert nekik a kutyák a legfontosabbak, de biztos, hogy egy csodálatos társsal leszel gazdagabb ha onnan fogadsz örökbe és azok oltva is vannak jól is vannak tartva az állatotthonban.

2011. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én még nem vettem igy kutyát,mert aki lett kutyánk az utánunk szegödött az utcán. Szerintem oltás és féregtelenités nélkül nem éri meg/nem ajánlott kutyát venni...Szerintem inkább menj el egy állatmenhelyre és ott keress németjuhászt. (mondjuk én a világ semmi pénzéért nem tartanék németjuhászt mert félek tőlük-5évesen 3helyen megharapott egy.)

Nézz körbe akár s gazditkeresek.hu-n is. Ott is van rengeteg németjuhász(50db),s akár ingyen megkaphatod. :)

Sok sikert a kutyus kereséshez.

2011. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha 15-20 ezred van akkor tényleg menhelyről/fajtamentőknél érdeklődj először. Ők ugyanis nem a pénzre mennek, nem árulnak zsákbamacsát, és a kutya érdekeit tartják legelől.

Expresszről, meg ilyen helyekről nem vennék kutyát. Ha fontos az, hogy fajtatiszta legyen, meg kölyök, meg minden oltása rendben legyen, akkor áldozz rá egy 6 számjegyű összeget. Ha ez nem fontos, akkor se olyat vegyél, ami fajtatisztának van meghirdetve, de se törzskönyv, se szülők, semmi.

Mondom, 15-20 ezer forintért az a LEGJOBB választás, ha fajtamentőkhöz, vagy menhelyekre mész, ők tudnak neked mutatni németjuhász, vagy németjuhász keverék kölyköket, növendéket, felnőttet, öreget :)

Jó kutyázást!

2011. júl. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem éri megvenni egyiket sem.

Ha már indulóra az anyagiak a fő szempontok, egyáltalán ne vegyél német juhászt.

Csak mellékesen, az oltott kölyök is igen sokba kerül, mire felnőtt lesz. Egy oltás, nem oltás. Kölyöknek oltási sor van, amit az orvosok megfelelő időpontokban beadnak.

Gond lehet az ízülettel, csontozattal, immunrendszerrel és még sorolhatnám. Mindezek pénzbe, sokszor nagyon sok pénzbe kerülnek, ha egyáltalán orvoshoz vinnéd.

Az express tele van elajándékozható nj-vel. Egy fiatalon befogadott kutyának már megfelelő az oltási immunizálása. Normál étkezést igényel,kimarad a kölyökkori rongálás, viszont ugyan úgy hozzád szokik, mint a kölyök.

2011. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kiskutyát legkorábban 8 hetes kora után lehet elhozni, addigra már meg kell legyen 2 oltása, 3 féregtelenítése és a chip. Ezek így együtt símán elérik a 20.000 forintot. Ezután még 3 oltás és legalább2 féregtelenítés következik, amit már te fizetsz. Szóval 30 ezer alatt lehetetlen megúszni! És mivel ez ilyen kölyköknek akármilyen öröklött betegsége lehet, ezért számíthatsz többszázezres kiadásokra is a jövőben. Én nem mondom, hogy csak törzskönyvezett kutyát vegyél, de azt igen, hogy csak szűrt szülőpártól. Márpedig aki tisztességesen szűreti a szülőket és rendesen ellátja a kicsiket is, az szinte mindig kizárólag törzskönyvvel adja a kutyákat és nem néhány tízezerért, hanem inkább százezer körül. Fajtamentőktől azért érdemes örökbe fogadni, mert azokról a kutyákról már tudják, hogy milyen betegségeik vannak (ha vannak), tehát nem kapsz zsákbamacskát, ráadásul nem támogatod a szaporítókat sem.
2011. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!