Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudom bejelenteni?

Hol tudom bejelenteni?

Figyelt kérdés
A szomszédban van keverék kutyus. A házban senki sem lakik a kutya csak azért van ott hogy ne törjenek be. Szegény kutya kb. 1-1,5m-es láncon van. Enni, inni nagyon ritkán adnak neki. A szőrét nem ápolják neki, egyáltalán nem törődnek vele. A házat nem őrzi, mert ha egy ember kedvesen, vagy kajával közeledik felé annak örül. Hol tudnám ezt bejelenteni?? Melyik állatvédő szervezetnél?? (Nógrád megye)
2011. júl. 17. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyakran járnak hozzá? Ha nem járnak naponta, akkor elvileg már fel lehet jelenteni. Esetleg próbálkozhatsz az újonnan létesült Állatvédőrségnél is.

[link]

2011. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy héten egyszer maximum kétszer járnak hozzá. De van úgy hogy egy héten egyszer se jönnek.
2011. júl. 17. 12:13
 3/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem az oldalt amit linkeltél, de nem tudom hogy ott hol lehet bejelenteni. Ebben esetleg tudnál segíteni??
2011. júl. 17. 12:15
 4/10 anonim ***** válasza:
önkormányzatnál próbálkoztál már?
2011. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz is, most látom csak, hogy az Állatvédőrség honlapján már egyetlen elérhetőség sem található. Akkor próbáld meg a Fehérkereszt Állatvédő Ligát elérni telefonon szerintem, elvileg ők kezdeményezték az Állatvédőrséget.


Itt a Fehérkereszt elérhetőségek:

[link]

2011. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Még a Cerberos elérhetőségei is itt vannak, ők szintén részt vettek az Állatvédőrség létrehozásában:


Állatvédőrség, Cerberos Egyesület oktatási csoport

Dorogi Zita

dorogi.zita@cerberoskutyaiskola.hu

06 (70) 620 65 76

2011. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Értsétek már meg végre,hogy az állatvédők semmit nem tudnak csinálni!Legfeljebb azt,amit bármelyik civil ember,a kérdező is.Az Állatvédőrség hatásköre is gyakorlatilag 0.

Le kell fotózni a kutyát,a jegyzőhöz bemenni is intézkedést kérni,KÖTELES intézkedni.

Állatvédők se tudnak ennél többet tenni.

2011. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg ez igaz is lehetne, de többnyire nem csinálnak semmit. Én már próbáltam néhányszor. Viszont egy szervezet nagyobb visszhangot tud(na) szerezni egy ügynek a médiában, mint egyetlen ember. Ami pedig gyakran vezet eredményekhez.
2011. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy tényleg nem sokat tehetsz! Azt mondja a gazdája, hogy ő jár a kutyához eteti és itatja kész nem lehet az ellenkezőét bebizonyítani! Én gondoltam rá hogy lekamerázom hogy bizonyítsam az igazam, de nem tehetem mert nem kamerázhatom vagy fotózhatom le más saját tulajdonán belül lévő dolgokat! És így én is mondom a saját igazam és ő is a saját igazát! :( A kutya meg szenved!
2011. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De a kamerázással sem érsz sokat, mert 24 órán át kevés kamera bírja. Ha meg nem extrém sovány a kutya vagy nem nőtt bele a nyakába a lánc, akkor senkit nem érdekel az egész. Viszont le lehet fényképezni, legfeljebb, ha félsz a szomszédtól, név nélkül jelented fel.
2011. júl. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!