Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit lehet hívni, ha valaki...

Kit lehet hívni, ha valaki póráz nélkül sétáltat kutyát lakott területen és szeretném bejelenteni?

Figyelt kérdés

Nem kib@szásból és nem rosszindulatból szeretném az ilyen gazdákat bejelenteni, hanem mert sok problémát okoznak a környéken. Persze vannak kivételek is, akikkel nincs semmi probléma, mert nyugodt, rendesen szocializált kutyája van, aki meg van nevelve és szófogadó. De sajnos elég sok olyan kutya is van, akik "antiszociális", agresszív, neveletlen kutyák és sok gondot okoznak nekem. Például van egy menhelyi (örökbefogadott) felnőtt kutyám és szeretném szocializálni, de egyenlőre elég rosszul haladok, mert nagyon fél a többi kutyától, és hiába van rajta póráz, ha aztán valaki úgy sétáltatja agresszív, neveletlen kutyáját, hogy az odarohan hozzánk és már megis van a baj... Kutyasulizunk, de van "házifeladat" és vinnem kell utcára sétálni a kutyát nap közben is. :S Jah, és ezek a gazdák elég retardáltak, a szép szó nem használ, tudom, mert próbáltam már. :S

Szóval ilyenkor a rendőrséget kell hívni? Vagy a közterületfenntartókat?


2010. nov. 15. 00:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezd meg a köztereseket, kimennek-e azonnal a hívásodra?

Ha már nincs ott, akit jelezni akarsz, nem sokat tehetnek.

2010. nov. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha felveszem videókamerára a "jelenetet"? És a videón az is rajta van, hogy melyik házba megy be az illető? Akkor beazonosítható. És bizonyítékom is van a szabálysértésre... Csak azt nem tudom, kit hívjak, aki nem röhögi ki a hívásomat.
2010. nov. 15. 09:37
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

a helyi Jegyző illetékes az ügyben-közterületesek is segíthetnek

neked viszont elsősorban a saját kutyádra és a saját nyugodt, következetes viselkedésedre kellene koncentrálni-a kutyasuliban az, hogy kizavarnak az utcára nem segítség-a megfelelő viselkedést neked is ki kell alakítani... ha odaszalad hozzátok egy kutya nem törvényszerű,hogy balhézzon a tiéddel-csak rajtad múlik ez is-idegen kutya nem támad be egy rendezett, egységes falkát!

2010. nov. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
természetesen jogos a felháborodásod és az elvárásod a többi kutyással szemben-az előzővel csak azt akartam írni, hogy ennek ellenére lehet biztonságosan sétáltatni a kutyádat ha megtanulsz kutyául kommunikálni
2010. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Jogos a felháborodásod, én is fölfögöm lekgözelebb jelenteni azt a "gazdit",aki a pit bullját póráz nélkül sétáltatja! Elegem van ezekből,hogy arcoskodnak,hogy nekik milyen kutyájuk van és én vigyem mindig arrébba asjátomat,mert a pit bullról nem lehet leolvasni miért közeledeik, csak jön feléd.Mellesleg 2 beképzelt pár sétáltatta,nagyon fent hordták az orrukat és direkt arra jöttek,amerre én. Na már most az új törvény szerint közterületen csak pórázon vezethető a kutya,a pit bullra még szájkosár is kell.
2010. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Most a "saját kutya kérdés" lényegtelen szerintem. És a kutyasuli nem kizavart az utcára, hanem van házifeladat és annak szeretnék eleget tenni. Kutyául még nem tudok, de jó úton haladok már affelé...

Amúgy az a legnagyobb kib@szás, hogy ha szájkosarat teszek a kutyámra a rendeletnek megfelelően, akkor nem tudja magát megvédeni egy verekedésnél. Ha meg nincs rajta szájkosár, ugyan meg tudja védeni magát, de engem ugyanúgy büntetnek... Ilyenkor mi a megoldás? A legjobban attól félek, hogy hiába hívom ki a köztereseket és jönnek ki, majd büntetik meg a felelőtlen gazdát, már késő, mert az kutyám mondjuk túl súlyos sérüléseket szerez. Akkor én nem megyek semmire azal, hogy a gazdát megbüntetik, esetleg a kutyáját (aki a másik legnagyobb "áldozat" a történetben) elaltatják. Ez így nagyon igazságtalan. Mert akkor van egy megbüntetet gazda, ha az én kutyámon sincs szájkosár, akkor két megbüntetett gazda és két halott kutya. ... No comment. És hiába kérem szépen őket (azokat, akiknek agresszív a kutyájuk), hogy sétáltassanak pórázon, mintha a falnak beszélnék. És ugya féltem a kutyámat.

2010. nov. 15. 23:30
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Én is jártam már úgy, hogy a kutyámon kosár volt, és késő vettem észre a másik kutyát. Naná hogy a vállából harapott ki egy darabot. Csak azután tudott védekezni a kutyám miután lecibáltam a vasat. DE akkor nem volt kegyelem.

Végül is nem ölte meg a másikat, én meg benyújtottam az állatorvosi számlát.

A gazda kénytelen volt fizetni, mert falun lakunk, és mindenki ismer mindenkit. Ment volna a rossz pletyka....


Hát nálatok előfordulhat, hogy le...nak a közteresek, de egy próbát megér.

Ha nem jön be, esetleg vegyél egy könygáz sprayt. Mielött használod, szólsz a gazdának, hogy fogja meg a kutyáját, mert ha odamegy hozzátok lefújod. Talán a fenyegetésre reagál majd.

2010. nov. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, volt konkrét sérülése a kutyádnak?

Vagy csak nem ismered eléggé a kutyák viselkedését és rosszul méred fel a szitut.

Kutyáknál természetes, hogy odarohannak egymáshoz és ismerkednek.

Okozott balesetet más kutya?

Nem lehet, hogy te vagy aki fél a kutyáktól?

2010. nov. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem félek a kutyáktól, ez a negyedik kutyám.


És tapasztalatból mondom, hogy agresszív kutyák vannak a környéken. Kertváros, tehát itt nem divat kutyát sétáltatni, csak megvenni, kitenni a kertbe dísznek ("házörzőnek"), majd 5-6 évente egyszer megsétáltatni az utcán poénból meg unalomból a teljesen antiszociális, neveletlen kutyát póráz nélkül, amelyik természetesen nincs ivartalanítva és tombolnak benne a hormonok. Az egyetlen, amit ezek a kutyák hajlandóak megcsinálni a gazdájuknak, az a behívás. Ennyi, de azt is úgy, hogy a gazda már teli torokból üvölt, amikor már verekedés van a két kutya között, és akkor nagy nehezen visszamegy a kutya gazdához. Ez velem még szerencsére nem fordult elő (az aktuális kutyámmal), de több szomszédommal már igen. Meg az előző kutyámmal is így végzett egy felelősségteljes szomszéd kutyusa.

2010. nov. 19. 11:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy tavaly nyári történet ebben a témakörben:


Lakótelep, rengeteg különféle kutyával- gazdival esti sétaidőben történt:

Ismerősök (3 felnőtt 3 tacskóval) beszélgettek az egyik pad mellett, csendesen bóklásztak körülöttük a kutyáik... Egyszer csak tőlük kissé távolabb (kb: 15-20m) megjelent egy másik gazdi a nagytestű boxer arcú (fajtatiszta de nem akarok konkrét dolgokat írni) kutyival szintén séta céljából a 3 kis kutya (kedves szelíd jószágok) izgatottan reagáltak, a gazdik villámgyorsan pórázra tették a "kicsiket", de az egyik gazdi (kutya nélkül) odament a nagykutya gazdájához és megkérte, hogy tegye már pórázra az övét is! Erre a másik gazdi mondott ezt-azt majd amikor a tacsi gazdi elfordult a láncpóráz karabíneres részével hátba vágta őt... erre ment a másik gazdi segíteniés közben hívta a rendőrséget (akik nem jöttek ki, mert nem foly vér) őt összerúgdosta a nagykutya gazdája...

Gondolták: nem hagyják annyiban elmentek orvosi látleletet csináltattak, feljelentették a nagykuta gazdiját... Most ott tart jelenleg a feljelentés, hogy Ők lettek gyanúsítottak és majd a biróság fog dönteni...


Kell ez Neked????

2010. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!