Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokak szerint amelyik kutyának...

Sokak szerint amelyik kutyának nincs tk-ja az már nem is fajtiszta, mért ne lenne fajtiszta?

Figyelt kérdés

attól mert nincs tk-ja attól fajtiszta a kutya..

kicsit utálom az ilyen embereket mert már ha nincs a kutyádnak tk-ja az már nem is fajtiszta szinte az már keverék..hol ott ha megfelel az előírásoknak és nincs benne "hiba" pl a bichon frise az csak fehér színbe van de neki vannak mondjuk barna foltja vagy vmi nah az már nem fajtiszta... de ha fehér színű és teljesen megfelel a könyvekben leírtaknak akkor fajtiszta.. oké hogy a tk az bizonyítja is azt hogy ő valóban egy fajtiszta eb de akkor is...nyilván egy német juhászt látsz tudod hogy fajtiszta mert úgy néz ki mint egy német juhász ha már leáll a füle akkor meg keverék ennyi...


2011. júl. 17. 19:35
1 2 3 4
 1/31 skarma ***** válasza:
74%

a helyes kifejezés: fajtatiszta.

Nem fajtiszta. A kutya egy faj. A német juci pl egy fajta. Érted?

2011. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is szoktam gondolkodni. Mármint hogy úgy elméletben miért nem fajtatiszta egy kutya attól, hogy nincs papírja. Ez nem azon múlik, hogy egy bürokrata mit talált ki az irodában standardnak, hanem hogy kik a felmenői... Kb. olyan, mintha mondjuk egy vakon született vagy félkarú ember már nem is lenne ember, csak azért, mert nem olyan mint a standard.
2011. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

minden kutya fajtiszta



ha nincs tkja, akkor nem fajtatiszta

2011. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Mielőtt kiírsz egy ilyen kérdést, amiben felháborodásodat mutatod, előtte tájékozódj, hogy mi a különbség a fajtiszta és a fajtatiszta között! Mert aztán jön a többi felháborodott ember akinek meg ez nem tetszik..

Minden kutya fajtiszta akár keverék akár nem, mert a kutya a faj, és azon belül vannak a fajták.. Hülyeség, de ha egy kutyát meg egy macskát összehoznál na az nem lenne fajtiszta..

2011. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ezen én is szoktam gondolkodni. Mármint hogy úgy elméletben miért nem fajtatiszta egy kutya attól, hogy nincs papírja. Ez nem azon múlik, hogy egy bürokrata mit talált ki az irodában standardnak, hanem hogy kik a felmenői... Kb. olyan, mintha mondjuk egy vakon született vagy félkarú ember már nem is lenne ember, csak azért, mert nem olyan mint a standard.

"


ha én azt állítom, hogy a szépapám nagyanyja Viktória királynő volt, az nem elég...ha vannak születési bizonyítványaim róla az viszont elég ;)

2011. júl. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%
Fel lehetne már végre fogni, hogy törzskönyv nélkül is lehet fajtatiszta kutyát venni. TK-t kérni is lehet ha tenyésztőtől veszed a kutyád. ÉS az tényleg úgy van, ha a kuyta megfelel a bizonyos fajta előírásaival szemben az törzskönyv nélkül is fajtatiszta.
2011. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
jó bocsi véletlenül írtam így ki.. fajtatisztát akartam írni...
2011. júl. 17. 19:47
 8/31 A kérdező kommentje:
ucsóval teljesen egyet értek..
2011. júl. 17. 19:48
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
" TK-t kérni is lehet ha tenyésztőtől veszed a kutyád." tk-t nem kell kérni, normális tenyésztő ad
2011. júl. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Tudod bizonyítani valamivel,hogy az? Ha nem tudod bizonyítani, akkor miért kellene bárkinek is elhinnie? A rendőr bemondásra elhiszi a személyaznosságod, vagy talán ő is igazolást kér róla? Pedig elhihetné neked, hiszen úgyis igazat mondassz!

A fajtatisztaság egy hivatalos kategória, hivatalos irattal kell igazolni. Ilyen egyszerű, nem kell ezt túlbonyolítani. Akkor tekinthető egy kutya fajtatisztának, ha a törzskönyvet vezető szervezetnél a törzskönyvben visszakereshetők a kutya felmenői, egyébként csak fajta jellegű keveréknek minősül. Ez nem érzelmi kérdés, hanem bürokrácia.

2011. júl. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!