Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokak szerint amelyik kutyának...

Sokak szerint amelyik kutyának nincs tk-ja az már nem is fajtiszta, mért ne lenne fajtiszta?

Figyelt kérdés

attól mert nincs tk-ja attól fajtiszta a kutya..

kicsit utálom az ilyen embereket mert már ha nincs a kutyádnak tk-ja az már nem is fajtiszta szinte az már keverék..hol ott ha megfelel az előírásoknak és nincs benne "hiba" pl a bichon frise az csak fehér színbe van de neki vannak mondjuk barna foltja vagy vmi nah az már nem fajtiszta... de ha fehér színű és teljesen megfelel a könyvekben leírtaknak akkor fajtiszta.. oké hogy a tk az bizonyítja is azt hogy ő valóban egy fajtiszta eb de akkor is...nyilván egy német juhászt látsz tudod hogy fajtiszta mert úgy néz ki mint egy német juhász ha már leáll a füle akkor meg keverék ennyi...


2011. júl. 17. 19:35
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
és mi van azokkal a kutyákkal akiket tenyésztőtől hoztak el de nem kértek tk-t ???
2011. júl. 17. 19:52
 12/31 anonim ***** válasza:
végülis lehet fajtatiszta de nem tudod bizonyítani hogy az érted?
2011. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
hát azt értem...
2011. júl. 17. 19:54
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

"és mi van azokkal a kutyákkal akiket tenyésztőtől hoztak el de nem kértek tk-t ???"" tenyésztő NEM ad el TK nélkül kutyát...TK nélkül kutyát csak szaporítónál lehet venni


gondolkozz logikusan, egy tk kb 6000 Ft, egy fajtakutya kb 90ezer-től a csillagos égig bármi, szerinted az a 6000 Ft földhöz vág valakit, ha ilyen összeget kifizet egy kutyáért, ugye, hogy nem?

2011. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Engem egyetlen esetben érdekel, hogy egy kutya fajtatiszta e.

Amikor a hülye magyar 5.000 forint haszonért elkezdi agyba-főbe elletni a tk. nélküli, de természetesen "fajtatiszta" kutyáit.

2011. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
bnőmék hoztak el egy berni pásztort egy tenyésztőtől és ők tk-nélkül akarták elhozni mert a tkval sokkal drágább lett volna de így se volt olcsó... szóval NEM 6000 ft volt mint egyesek írták...
2011. júl. 17. 20:01
 17/31 anonim válasza:
47%

Szerintem azoknak, akik versenyeznek a kutyájukkal, fontos, hogy tudják bizonyítani, mint előttem írták, igazolják kilétüket.

De én például nem akarom senkinek bizonygatni, hogy fajtatiszta, anélkül is szerettem eddig minden kutyámat, sőt ha csak fajtajellegű akkor is. Nem tenyésztési célból lett véve, nem is járunk semmilyen versenyre, nekem meg otthonra nem is hiányzik a papír róla, anélkül is látszik milyen kutya.

2011. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
ucsóval egyet értek
2011. júl. 17. 20:07
 19/31 anonim ***** válasza:

Láttam már olyan keveréket, ami megszólalásig hasonlított egy adott fajtára, holott tudott volt, hogy az anyja keverék. Egy küllembíró sem tudta volna megmondani, hogy az a kutya nem fajtatiszta. Na ebben az esetben mi van? A kutya semmiképp sem fajtatiszta, a kinézet semmit sem bizonyít, csak a papírok. Mert bizonygathatja akárki, hogy a kutya ennek meg ennek a kutyának a kölyke, papírok nélkül ezek csak üres szavak, semmivel nem tudja bizonyítani, hogy valóban így van.

Barátnődéket meg jól átvágta egy szaporító, a törzskönyv 5.500 forintba kerül a tenyésztőnek(meg lehet nézni a kennelclub honalapján). Ez a szaporítók bevett dumája, hogy irreálisan magas árat mondanak a törzskönyvért, hogy a vevő még véletlenül se kérje, ugyanis nem is lehetett volna.

2011. júl. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
hát akkor lehet hogy át vágták őket majd megkérdezem mi a kennel neve akitől elhozták a kutyát.. amúgy akik így adják el a kutyákat azoknak van honlapjuk?? hogy tenyésztőnek adják ki magukat..
2011. júl. 17. 20:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!