Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így összejöhet? Kutya-macsk...

Ez így összejöhet? Kutya-macska (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon szeretnénk egy kutyát, de van egy idősebb macskánk. A macska 9 éves, ivartalanított(kandúr), és eszméletlenül félős! Mellé lehetne egy kölyökkutya? Gondolom a kutya megszokná a macskát, de a macska egy idő után hozzászokna a kutyához?

Egy beagle (szintén kan) kölyökre gondoltunk. Egyáltalán a beagle kutyák hogyan viszonyulnak a macskákhoz?

Vagy valami más fajtát tudtok ajánlani ami esetleg jobban viszonyul a cicákhoz? (De mindenféleképp kicsi, esetleg közepes méretű kutyák jöhetnek szóba)

Előre is köszönöm! :)


2011. júl. 18. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
beagle elég szeleburdi. amúgy igen, a kutya-macska ellentét csak tom&jerry-ben van. Ahol én lakom ott midnen háznál közösen van macska, kutya. Nálunk egy angol vizsla van, és egy ágyban alszik a macsekkal. A macska a kutyán szokott feküdni, és a kutya nagyon vigyáz rá. Itt is a kutya később lett hozva, eleinte csak meszebbről nézték a macskák, hogy ez meg itten mi?! ...de aztán nagyon egymásra találtak. A kutyának meg kell mutatni neked, mint gazdinak, hogy miként kell viszonyulni a macskákhoz.
2011. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mi menhelyről vettünk ki kutyust, a cicánk idősebb volt, és most haverek. de ez is változó, van aki nem tudja őket összebarátkoztatni. A Beagel nem tudom ha nem e tul izgága kutyus,nekem ez a tapőasztalatom, de lehet másnak jobb véleménye van.
2011. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tudom, hogy a beagle kutyuk kicsit "zizi"-k, a párom húgának is van egy beagle kutyusa. Csak az szuka, nem tudom ez számít-e. :)

2011. júl. 18. 09:27
 4/7 anonim ***** válasza:
nekünk volt egy vörös két éves cicánk, kb ennyi lehetett mikor oda hotunk egy három hónapos labrador kölyköt, ők ki nem álhatták egymást, mondjuk egy darabig megvoltak, de aztán egy hónap múlva a cica eltűnt és nem jött vissza, lehet hogy nem a kutya volt a hibás ebben, de szerintünk ő is közre játszhatott, azóta már lett egy másik cicánk is ők se nagyon jönnek ki, de a helyzet egyre jobb lesz folyamatosan. a mi kutyusunk nagyon izgága, folyton játszani szeretne a cicával és szegény cica nem nagyon lelkesedik azért hogy egy nála ötször nagyobb barátja legyen :DD lehet hogy ez kisebb testű kutyáknál jobban működik, mert nem tartja ellenségnek a macska. szóval ez az én történetem, de remélem hogy neked jóban lesznek :D sok sikert
2011. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha kölyökkutyát hozol,akkor bármilyen fajta lehet,akár angolmasztiff is ,ami megnő 100 kilósra is,még sem fogják bántani egymást.
2011. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Már csak apámat kell meggyőzni, és akkor remélem összejön!

2011. júl. 18. 11:56
 7/7 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm az eddigi válaszokat! Ma meg lett a kiskutya. 3 hónapos beagle kisfiú.

Úgy néz ki kifognak jönni a cicával. A macska még csak távolról figyeli, amikor a kutyus alszik közelebb megy hozzá, megszagolgatja. Közel vittük őket egymáshoz, a macska ugyan elrohant, de utána továbbra is távolról figyelte. A kutyus meg sem próbálta bántani a cicát, csak játszani szeretett volna vele.

Szerintem összeszoknak majd, jó barátok lesznek. :)

2011. aug. 14. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!