Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám rágja a pórázát. Mit...

Kutyám rágja a pórázát. Mit tegyek? Hasznos oldalak a neten?

Figyelt kérdés

A kutyám állandóan rágja a pórázát. Tudom még kicsi(2 hónapos), de úgy vélem a szoktatást már a kezdetektől el lehet kezdeni, hogy később ne az utcán égjen a fejem, hogy ugrál és rágja folyamat. Nem rég láttam egy kutyát úgy sétálni, hogy a pórázát végig rágta... Sajnos vannak ilyenek.

Ja és igen... Google-t használtam már, de úgy vélem nem ártok azzal senkinek, hogy hátha ők találtak egy bevált oldalt ;) És azt átolvasgatom nevelés terén. Verés kizárva ;)


2011. júl. 18. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
muszáj lesz a fenekére vagy a kis orrára rávágnod,különben nem tanulja meg.ha mondod neki nem érti.Ha rosszat csinált kiskorában mi is rávágtunk a fenekére,de annyit csak hogy megérezze hogy rosszat tett.Nem hal bele ha rávágsz a fenekére:)
2011. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vegyél lánc pórázt, amit rá lehet csatolni a normál nyakörvre. Azt nem fogja olyan szívesen rágcsálni.
2011. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 3 éves,és rágja (illetve rágta). Mivel nem rohangálhatsz mindig a poráz túlfeléhez orron csapni a kutyát, egy határozott nem, egy póráz-lengetés/rázás, hívd aminek akarod, és egy fegyelmező mutatóujj felemelés lesz a megoldás.
2011. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azallatorvos nekunk azt ajanlotta, hogy kenjuk be a porazt mentholos kremmel. Egyszer-ketszer truszkolt a kutyus, mikor ragta a porazt, de hamar leszokott rola.
2011. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

egy könyvben azt olvastam, hogy lehet kapni olyan szert, amivel a pórázra kell ráfújni. Nem mérgező, de rossz íze van és a kutya leszokik róla.

Nem tudom, mi a neve ennek, de hasznos lehet.

2011. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
kend be csipős paprikás krémel.
2011. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Láncos pórázt nem akarok, az nehéz lenne neki még. Spániel a kölyök és amúgy hámja van neki nem nyakörv :) Nem szeretném én se ha a gégémet "ráncigálnák" :/ Nem mintha rángatnám :D De gondolom tudjátok hogy értem :). Amúgy lehet az lesz, hogy valamivel bekenem. Mondjuk akkor az egész házat be kellene, mert mindent rág. :/ Az orrát már anyuék is mondták, de nem tudom. Sajnálom megütni:/
2011. júl. 18. 14:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne verd meg!!!!


Ha nem rágja jutalmazd meg ha rágja akkor mond azt határozottan: NEM SZABAD!!!!!!

2011. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

ismerd fel minnél hamarabb egy kutyát vettél magadhoz, türelemmel és következetességgel lehet nevelni!

ha nem értesz hozzá olvass, tanulj, hívj házhoz szakembert!

vadászkutyához pedig nyakrörv szükséges, vagy retriver póráz!

mindig pozitív élményhezd kapcsold a felhelyezését (pl. etetés, játék előtt) a pórázt pedig meg kell tanulni használni mert azért rágja a kutya mert az ember képtelen vele kommunikálni!

2011. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem is értem, mi a gond? Miért kell Google hozzá? Rosszat csinál szerinted? Akkor leállítod. Rászólsz, hogy nem! és kiveszed a szájából.

Persze, nem elsőre fogja megtanulni.

2011. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!