Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon húzza a pórázat?

Nagyon húzza a pórázat?

Figyelt kérdés
van egy 1éves labradorom, és mikor sétálni viszem akkor elkezd rohanni előre és nagyon húz, és akkor is húzza mikor már nem kap levegőt és fuldoklik, de csak húzza. most vegyek inkább hámot neki(ebben az a baj hogy erősebben tud húzni engem, és nem olcsó mutatság egy ekkora kutyára), vagy esetleg, hogyan tudnám megtanítani neki hogy ne húzzon ennyire? (a helyesírási hibákért bocsi)
2011. ápr. 22. 20:05
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
az enyém is ilyen.vidd naponta tobbszor setaltatni
2011. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

na megmondom hogy sétáltasd.

hogyha eléd lép akkor fordulj meg az ellenkező irányba és ránts rajta. sohase menj arra amerre ő akar.

nyugodtan ránts erőset de arra figyelj hogy ne húzd hanem egy hirtelen rántás legyen.

nekem ezt kutyaiskolába mutatták. gyönyörűen sétálunk.

2011. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
második vagyok. még hozzátenném hogy a póráz legyen mindig laza. feszes pórázzal csak rontasz a helyzeten.
2011. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Ha húz fordulj vele másik irányba, és ne húzd hanem rántsd meg, nem kell erőset. A póráz mindíg laza legyen, és ezt sokszor játszátok el, ne várj 1nap alatt javulást.

A másik variáció, hogy amikor húz állj meg vele és csak akkor indulj tovább ha már laza a póráz.

2011. ápr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
persze, én próbálom lazán tartani, csakhogy ő futna el a francba, de a rántás jó ötlet ezt kipróbálom holnap. amúgy mostmár fogom vinni minden nap, mert eddig azért vittem ritkábban mert rossz volt az idő, meg hideg is volt, és én egy patakhoz járok vele, eddig nem akartam a vízbe vinni, nehogy megfázzon. köszi a válaszokat, még várok ötleteket.
2011. ápr. 22. 20:19
 6/25 anonim ***** válasza:
nemcsak a rántás fontos hanem az is hogy fordulj meg rögtön és válts irányt!!! lehet az elején nem juttok sehova mert csak fel alá mászkáltok de akkor legyen aznapra annyi a séta. csak akkor haladjatok hogyha melletted jön és a póráz laza.
2011. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is rángat... Szerintem is a kevés séta az oka, a mi kutyánknak is többet kellene sétálni, azért húz annyira. Meg persze azért is húz, mert azt hiszi, hogy ő a domináns. Az én kutyám egy fiú magyar vizsla, és hát, ő úgy húz, hogy ha nagyot rántok rajta, meg se érzi, megy tovább. Nálam a rángatás nem vált be ezen okból kifolyólag, pluszban azért sem vált be, mert nem móka egy percenként egy nagyot rántani a pórázon. Ha mozgáshiánya van a kutyának, akkor szerintem a rángatás nem lesz annyira célravezető, amint szeretnénk. Nálam az vált be, hogy jól kifárasztottam :), aztán nem is húzott, aztán már csak szépen sétált :D:D. Én az együttműködéses oktatást preferálom, vagyis ráveszem kedvességgel és határozottsággal a kutyát az együttműködésre, és hogy ha sokat sétálsz vele, akkor a kapcsolatotok tovább erősödik, és aztán eljut egy olyan szintre, amilyen szintre az előző kutyámmal eljutott, hogy már szinte elég egymásra néznetek, vagy egyetlen szavad is elég, hogy azt tegye, amit kérsz tőle. Ha sokat sétálsz a kutyáddal, akkor eléred, hogy tökéletesedjen az együttműködésetek. Ugyanis én azt gondolom, hogy a kutyákat nem feltétlen megfegyelmezni kell, ami persze nem árt néha, de nem elsődlegesen ezt kell szem előtt tartani, hanem az együttműködést. A kutya szeret a gazdájának segíteni, de csak akkor ha már jó és finom a kapcsolata a gazdájával. Például a mostani kutyánkat nem sétáltatom annyit, és érzem is, hogy nem olyan jó az együttműködésünk. Még :). Igyekszem én is minél több időt tölteni a kutyával, hogy egyre jobb összhangban legyünk. Neked is erre kell törekedned. A jó szó minden fegyelmező szónál többet ér. Habár nekem könnyen kezelhető kutyám volt, én a könnyen kezelhető kutyákat szeretem. Szerintem a te kutyád is viszonylag könnyen kezelhető, bár annyira valszeg nem, mint egy magyar vizsla. Ott akkor egy picit több fegyelem kell :).

Szóval sétáljatok többet, hogy jobban megismerjétek egymást.

2011. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
kutyaiskola. az utolsó válaszolónak is .és még az hogy ha rántasz rajta utána mindig válts irányt ne csak rángasd.
2011. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
nálunk nem a dominanciával van a gond, ő tudja hogy ki a főnök, ő csak nagyon, nagyon szeret játszani. és néha már túlzásba is visz, tehát fontosabb neki a játék mint az hogy nekem segítsen, séta közben, bár most, hogy tavaszodik és több időt töltök vele jobban figyel rám, jobban kötődik. amúgy ha nem is elsőre de hallga rám, ez az egyetlen probléma a kutyussal. meg talán az hogy ugrál, de arról már lassan leszokik.
2011. ápr. 22. 20:49
 10/25 A kérdező kommentje:

utolsónak: a kutyaiskola nem jó, már kerestünk , de mind túl messze van, és ha kiképzőt hívnánk túl drága lenne.

szóval ez nem jó. de azért köszi mindenkinek.

2011. ápr. 22. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!