Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyusokat lehet...

Milyen kutyusokat lehet panelba tartani?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 19:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
milyen fajta kutyákat?
2011. júl. 18. 19:03
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elegendő mozgással bármilyet.
2011. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából bármilyet - kivéve talán a kemény pásztorkutyákat, akiknek hatalmas a territoriális igényei -, ha elegendő mozgást és agymunkát tudsz neki biztosítani.
2011. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

bichon, tacskó, palota pincsi,csivava, spániel, mopsz ,francia bulldog, boston terrier stb


amúgy tényleg lehet szinte minden féle kutyát tartani de sok mozgás kell neki..


amiket leírtam még azokat is naponta 2-3xor lekell vinni félórára vagy annál többre ...nekem bichon frise-em a meleg miatt viszem le csak kétszer reggel fél óra este meg 45 perc kb..de amikor nincs ilyen dög meleg és nem esik az eső akkor a naponta 3 szori sétáltatás megvan..viszont egy nagy testű kutyával nyilván többet kell lent lenni ha le is viszed 3 szor akkor legalább 1 órára..

2011. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
uszkár, tacskó, bischon, beagle...stb. Igazából amitől még ti is elfértek a lakásban és eleget mozgatjátok, bármi megfelel
2011. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Panelban semmiféle képpen NE TARTS nagyméretű kutyát!!! Ezzel csak "kínzod" az állatot. Ha már kutyára gondoltál akkor én a kistermetű kutyusokat ajálnám. Ide írok neked pár példát:

Chihuahua (csivava), West Highland White Terrier (westi), Bolognese, Havanese, Yorki (ebből lehet mini és extra mini is) Tacskó, Mopsz, Shi Tzu, Törpe Uszkár. És még a Beagle bár ennek nagy a mozgás igénye. De azért ne felejts el, hogy indegyiknek szügsége van mozgásra!!Naponta 3-4 alkalomra le kell vinni sétálni :)

2011. júl. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Uszkár, bishonok.. nem hullajtják a szőrüket, ideális panel kutyák :)
2011. júl. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért kell olyannak beleugatnia akinek életében nem volt kertes házon kívül, lakásban kutyája????

Nekem van egy labradorom és egy kopó keverékem, valamint egy bc-m....lakásban. Óh mi szörnyû. Szerencsétlenek naponta csak 3 órát mozognak. Heti kétszer futunk 10 km-t és hétvégente mindig van valami kiruccanás, verseny, úszás stb., ezen kívül egy héten két edzés. Nem rombolnak, nem vonyítanak. Tény h (nekem) macerásabb lakásban tartani ôket, de nekik semmi problmájuk nincs ezzel. A kutyában az a fantasztikus h alkalmazkodik a gazdájához! És nem lehetetlent kérünk tôlük...


De ugyanezeket tudnám elmondani a "nem kistermetû kutyát lakásban tartó" ismerôseimrôl - nevezetesen: dán dog, berni pásztor, szintén egy labrador, golden, cane corso, ír farkas.

2011. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na jó de a berninek nem nagy a mozgásigénye- amiénknek legalábbis :) Régen is elvittük túrázni az erdőbe- ekkor még fiatal volt, erdő mellett lakunk- jön, jön, lefekszik, nem jön tovább. Egyszer csak gondolt egyet azt hazaszaladt :) Nem egy nagy sportos. Tacskó meg végig bírta a távot, na ennyit a naaaaagy kutyák kínzásáról. Marhára ellene egy panelban is :D Azóta meg még öreg is lett, úh még lustább.
2011. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgylátom, hogy te egy mozgékony, sportos gazda vagy :D. Hát persze, így lehet nagy testű kutyát is tartani, de aki a kényelmesebb típisba tartozik annak nem.
2011. júl. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!