Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki naponta több órát játszik/...

Aki naponta több órát játszik/sétál a kutyájával, az tenyésztő, vagy abszolút nincs más dolga?

Figyelt kérdés
Ne utáljatok, csak annyira nem értem, hogy tudja ezt egy csomó ember kivitelezni. Elég sokan írnak itt ilyesmit.
2011. júl. 18. 23:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Lehetne többet tudni a kutyák hatékony lefárasztási módszeréről??van egy erdélyi kopóm és nem nagyon birjuk lefárasztani...el tudnád mesélni h mit csinálsz a kutyákkal?köszi!


amugy mi ketten vagyunk rájuk, napi 11 órát van egyedül a 2 kutya (9óra munka+2óra utazás), reggel 6kor kel valamelyükünk 7ig séta+futtató, délután séta a futtatóig, lb 18.40től-20 v 20.30ig labdázás meg játék a futtatóban, kb 10 perc hazaséta, este még egy egészségügyi séta a háztömb körül. és mivel panel ha otthon vagyunk ugye akkor velünk vannak.hétvégn szoktunk velük 1-1,5 órát szombat vnap sétálni. a hétköznapi hosszabb séta nem fér bele, így is este fél 11 kor szoktuk befejezni a kutyázást.

2011. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

fél 10-re járok dolgozni, hatkor kelek. Ilyenkor egy órát kint vagyok velük, jellemzően labdázunk, mert még nem vagyok eléggé képben komolyabb dolgokhoz. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy bevihetem őket a munkahelyemre. Felváltva viszem be őket, amelyik velem jön, azzal az irodáig engedelmes gyakorlás, lábnál követés, menetközben ültetés, menetközben fektetés, stb. Bent az irodában ha úgy van időm, akkor szoktunk kicsit klikkerezni formálással, mert az nagyon hamar full kimerültséget okoz agyban.


Este kutyabanda, akkor azért 1-1,5-2 órát kint vagyok velük, ha a kutyabandánk más felé sétál, akkor gyakorolunk párhuzamos munkát, azaz olyasmiket, hogy külön parancsot adok egyiknek, másiknak, hogy egyszerre, de egymástól függetlenül is tudjak velük dolgozni. Általában a tanulás jobban fárasztja őket, mint az eszetlen rohangálás, ezért ha kevés időnk van, akkor mindig lendületes feszes gyakorlás van.

2011. júl. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Miért neked nincs szabadidőd? A kutyázik az ezt a szabadidőt tölti végig a kutyával, miután dolgozott és elvégezte a házimunkát. Ha pedig valami közbejön ami nem rendszeres (barátok stb), azt a kutya is kibírja. Gondolom te is azzal foglalkozol a szabadidődben ami érdekel és amit szeretsz. Hát mi is. Ilyen egyszerű.
2011. júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

ha a kutyát testben kifárasztod, az csak fél siker. pihen fél órát és újra menetkész :)

fejben is adni kell neki terhelést. gondolj csak bele, egy nyüzsis nap után a melóhelyen mennyire kuka vagy, hiába nem mozogtál sokat, hazaérsz és rögtön aludnál is el :) ugyanez fordítva is áll: ha punnyadsz egész nap, hiába mész ki reggel-este futni, nem bírsz elaludni akkor, amikor szoktál.

a kutya ugyanígy van vele. fejben is adni kell neki fárasztást. kopóról van szó, tehát a szimatmunka eléggé adja magát. azt írtad, szeret labdázni, ergo kombinálhatod a kettőt: dobd a labdát nagy fűbe, hogy ne lássa szemmel, hogy hol van. akkor engedd utána a kutyát, ha már landolt, utána orral kell keresnie. az első pár labdát könnyen vissza fogja hozni, de mikor már az egész területnek labdaszaga van, akkor már egyre jobban kell koncentrálnia. figyeld meg, ha így csinálod még rövid dobásokkal is kétszer hamarabb ki fog fáradni.

edzési módszereink még: súlyozott nyakörvvel labdázás, pecáztatás (hosszú botra rongyot kötök bálamadzaggal és húzom jobbra-balra, körbe mint a futószárat lovaknál és hagyom, hogy űzze, időnként hagyom zsákmányolni, ezzel is bazi gyorsan elfáradnak), bringázás, gumihúzás, úsztatás.

a labdázást általában összekötöm lazább-komolyabb engedelmes gyakorlással. van, hogy csak ismétlünk, de ha úgy látom a kutyán akkor újat is tanítgatok neki. nem csak a fizikai de a mentális terhelést is folyamatosan adagoljuk a kutyának, majd adunk nekik egy kis szünetet, lazulást (pl. 2 nap terheléses 2 nap laza).

ráadásul ha ösztönileg elégíted ki a kutyát, akkor lesz a legboldogabb. ha teheted dolgoztad "szakmájában" a kutyád, azt fogja a legjobban szeretni.

2011. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Épp ezért kéne csak annak kutyát vállalni, aki ezt be is vállalja! Mikor 8 éve magunkhoz vettük a kutyát, idilli körülmények voltak. Vidéki falu, hatalmas kert, erdő a közelben, részidős munka. Minden adott volt, hogy törődni tudjunk vele.

Most? Nagyváros, panel, 7. emelet, 50nm2, mindketten 8 órában dolgozunk.

Legtöbben azt tanácsolták, amikor költöztünk, hogy jaj miért nem adjátok másnak a kutyát? Meg jaj ez állatkínzás (mintha a kertben tartott kutya jobb lenne) stb.

Aztán megoldottuk a dolgot. Reggel 6-7 együtt sétálunk, a párommal is közelebb hozott minket.

Este ha megjövünk, akkor pedig addig megyünk, míg mind a hárman el nem fáradunk.

A kutya nem egy szobanövény, amit elég táplálni, hanem felelősséget vállaltam érte!


Amúgy lemondtam a kedvenc sorozatomról, a zumbáról, ezek nélkül is megvagyok, a séta ráadásul jobb is... :)

2011. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:12


hogy lehet hatékonyan rövid idő alatt lefárasztani a kutyát?

2011. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
utolsó, ma 10:06-kor írtam meg erre a választ
2011. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"Miért neked nincs szabad időd?"

De, napi 1-2 óra, amikor foglalkozom is a kutyámmal.

Amúgy sokan írják, hogy csak az vállaljon kutyát, aki megengedheti... de hát annyi kóbor kutya van, szerintem csak jobb neki egy otthon, mint kint az utcán vagy menhelyen. Nekem is utcáról befogadott kutyám van.

2011. júl. 19. 13:51
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
hát ez olyan mint hogy a gyerekre is azt mondják h csak az vállaljon aki tud vele eleget törődni... és szidják szegény angelina jolie-t (meg madonnát pl) hogy alig van együtt a gyerekével...pedig hát csak jobb annak a gyereknek angelinával luxus körülmények között, mégha az anyja alig van vele(bár kétlem) mintha nem fogadta volna örökbe Afrikából...lehet h mostanra már halott lenne...
2011. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Sok lehetőség van egy kutya lefárasztására:

- pecázás

- lassú séta és sprintek váltogatása

- gumihúzatás/kisebb testűnél vizes palack/kanna

- talicskázás mellső illetve hátsó lábon

És persze egy kis munkával, tanulással agyilag is lefáraszthatod...váltogasd a 15 perc gyakorlás, 10 perc szünetet.

2011. júl. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!