Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki naponta több órát játszik/...

Aki naponta több órát játszik/sétál a kutyájával, az tenyésztő, vagy abszolút nincs más dolga?

Figyelt kérdés
Ne utáljatok, csak annyira nem értem, hogy tudja ezt egy csomó ember kivitelezni. Elég sokan írnak itt ilyesmit.
2011. júl. 18. 23:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

ma 18:19nek:


- talicskázás mellső illetve hátsó lábon

ez mégis hol fárasztja a kutyát?

2011. júl. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én se értettem soha ezt a talicskázás, gumihuzatás, pecázás dolgot. Ezzel csak azt éred el szerintem, hogy egyre komolyabb fizikai erőnléte lesz a kutyának, és egyre több fizikai fárasztásra lesz szüksége, nem?


Egyébként a cerbiben ajánlgatják ezeket mindig: [link]


Nekem sokkal jobban bejön fárasztásnál a kemény agymunka. Olyasmik, hogy mondjuk előreküldöm tárgyakhoz, amiknél különböző dolgokat kell csinálni, egyik tárgytól átküdöm a másikhoz, kiteszek tárgyakat és azt kell behoznia amelyiket mutatom, vagy két oldalra teszek labdákat, és felváltva egyik másik oldalról kell behoznia. Ha meg nincs kedvem, lehetőségem kint lenni, akkor formálásos klikkerezés, akármilyen hülyeséget tanítok, ajtócsukást, hátsó lábbal dobozba lépést, akármit ami eszembe jut. 20 perc formálás, és a kutyát fel se lehet kelteni reggelig.

2011. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Nekem sokkal jobban bejön fárasztásnál a kemény agymunka."


nem csak a tieidnél, hanem minden kutyánál :)

nálam formálás helyett (vagy gyanánt, nem igazán tudom ez a fogalom mit takar) engedelmes van, annak a finomítása, új nüanszok tanulása. elfáradnak benne, bizony!


az is nagyon igaz, hogy minél jobban terheled fizikailag, annál jobban igényelni fogja! megint más kérdés, hogy mi olyan sportban tevékenykedünk, ahol a fizikai állóképesség (is) sokat számít, szóval itt nincs pihenő, minden nap ki kell nyírnom a kutyákat, még akkor is, ha épp nem versenyre edzünk :) de lényegesen tovább bírják, ha mellette mentálisan is kapnak az arcukba.


ahogy írtam, a legkönnyebben kivitelezhető testi&lelki fárasztás a labda kerestetése. ha van egy apportos kutya, akkor már megoldható, nem kell, hogy klikkerbolond legyen, vagy ipo szinten fegyelmezett. a szimatmunka nagyon-nagyon sok koncentrációt igényel, plusz mégiscsak fut a labdáért, meg a labdával vissza, úgyhogy a teste is vele fárad.


nyilván ezeket a dolgokat nem lehet a napi mozgatás helyett űzni, ezek csak ilyen jokerek a nyűgös napokra, vagy ha rossz az idő.

2011. júl. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

A kutya testének is szüksége van a fejlődésre - nem értem miért baj, ha az izmai is fejlődnek és nő az állóképessége, igénye?!?

Az agyi és a fizikai fárasztás keveréke a legjobb.

Ha például nem pörög annyira, mert már picit fáradtabb, akkor könnyebben fog új dolgokat tanulni, és jobban oda fog figyelni...tapasztalat...

2011. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!