Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kutya tanítása? Vezérség...

2 kutya tanítása? Vezérség átvétele?

Figyelt kérdés

Na van 2 keverék kutyám. De hogy tanítsam őket? Az egyiknek azt mondom ül leül, de utána lefekszik nem is figyel rám onnantól. Mit tegyek hogy figyeljen és kövesse az utasításokat? Meg mikor sétálni vinném őket (Külön) akkor nem lehet lenyugtatni ahogy nyílik a kapu ugrál és nyüszít. Vontat maga után...! Erről hogy szoktassam le?

Hogyan tanítsam meg a lábhoz és a láb mellett sétálást


Másik: Hogy mikor hoztuk őket úgy volt hogy az egyik az enyém, én csinálok vele mindent stb. A Nagyim is velünk él, és őt tekinti gazdájának! Miért? Pedig én kértem, én tanítom meg minden. Átlehet venni a vezér szerepét? Hogyan?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. júl. 19. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem a mamád nagyon kényezteti és azért..nálunk is így van de nem velünk él..


ajánlom hogy nézd a natgeon a csodálatos kutyadokit hétköznaponként 18:00 meg délelőtt is szokott lenni csak nem tudom pontosan mikor néz utána


sokat tanulhatsz a belőle..és a fő témája hogy hogyan legyenek a gazdik falkavezérek...

2011. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem kényezteti, sőt kb rá se néz... de mégis őt tekinti gazdának:S És ez nekem rosszul is esik, hiszen az én kutyám


Tv-nk jelen pillanatban nem működik. És anyukám azt mondja nem javíttatja meg, mert semmiben nem segítek-.-" Pedig ez nem így van...


Más ötlet?

2011. júl. 19. 19:41
 3/10 anonim ***** válasza:
2011. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, majd akkor fogom alkalmazni az ott hallottakat.

De akinek van még valami ötlete írjon nyugodtan!

2011. júl. 19. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 keverék 6 hetes fiú labrador-vizsla keverék ken kutyám van . Én is nézem a kutyasuttogót de még nem kezdtem el tanítani őket.
2011. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyilván a kutya téged egyenrangúnak érez magával. Aki sokat foglalkozik a kutyával azt megszokja és természetesnek veszi, viszont aki ritkábban foglalkozik vele annak nagyonörül mikor megsimogatja, vagy labdázik vele egyet, és őt tartja a főnöknek.

Nem ez lehet nálatok is?

Egyébként te eteted a kutyát?

2011. júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen én etetem. De hanyagolni meg nem szeretném mert rajtam kívül senki más nem tanítaná akkor kicsit se...


Amúgy köszi a válaszokat!

2011. júl. 20. 10:07
 8/10 anonim válasza:

Ugyan ebben a helyzetben voltam/vagyok. Csak nálam szerepet játszott/játszik az is, hogy a nagyobbik(9éves), mikor odakerült a kicsi(2éves) nagyon féltékeny volt és még most is az néha.

Az a lényeg, hogy sokat játssz velük, etesd őket, de ha valami rosszat csinálnak szidd meg őket. Ebből is tanulnak.

Én a tanítást meg tudtam oldani,(a nagyot tudtam, mert akkor még nem volt ott a kicsi) a kicsit pedig úgy hogy naponta kb. egy órát kimentem (a nagy kutyát addig becsuktam) és addig tanítottam még nem jött össze neki épp az amit kitaláltam. (pl.ülj!) és jutalomfalatot adtam neki minden egyes "jó megoldás" után.

A vezér kérdésben nálam nem volt probléma, sajnos ahhoz kapcsolódóan nem tudok mit írni.

Sok szerencsét. :)

2011. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :) Akkor úgy oldom meg hogy amíg az egyiket tanítom addig a másikat átzárom a másik udvarrészbe^^


Köszi még egyszer!

2011. júl. 22. 13:21
 10/10 anonim válasza:
Nagyon szívesen...remélem sokat segítettem. :)))
2011. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!