Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már nem lehet kibírni, mit...

Oshaki Nana kérdése:

Már nem lehet kibírni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves lány spánielem. És van pár eléggé kellemetlen szokása. Szétrág minden papírt, a papír zsebkendő a kedvence. és szerintem valahol elrejtett párat a lakásban mert ha nincs itthon nála akkor is van. Még apám bérletét is megette. És folyton ugat. Ok nélkül. Tudom hogy a kutyáknak jó a hallásuk de ez már azért sok hogy a földszinti lakó panaszkodik az ugatásért(3. emeleten lakunk) nem tudom hogy mit tegyek mert ha rászólunk bebújik a fotel alá és jobban rákezd. Segítsetek ha lehet.
2011. júl. 20. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
natgeon a csodálatos kutyadoki hétköznaponként 11:00 és 18:00 kor van sokat tanulhatsz a kutyákról..érdemes lenne megnézni..
2011. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy arra kellene koncentrálnod első sorban, hogy Te legyél a falkavezér.

Ha a kutyád ezek közül bármelyiket is produkálja, akkor nincsen tisztában vele, hogy Te vagy a főnök:

• nem mindig jön oda, amikor hívjuk

• elrohan, ha meglát valamit

• sétánál húzza a pórázt

• agresszívan viselkedik, ha pórázon van

• agresszívan viselkedik más kutyákkal vagy emberekkel

• gyakran konfliktusba kerül a családban élő többi kutyával

• hosszú idő után sem szobatiszta, jelölget a lakásban

• párzó mozdulatokat végez a családtagjainkon

• morog ránk az ételét, csontját, játékát féltve

• gyakran elszökik csavarogni

• fél kutyáktól, emberektől, szituációktól; gyakran bizonytalan

• ha talál valamit az utcán, megeszi vagy elszalad vele

• ha egyedül marad, ugat, vonyít, rongál

• nem tartja tiszteletben az ágyunkat, fotelünket

• ellopja az ételünket

• ugat vagy morog ránk, ha azt akarja, hogy megetessük, játsszunk vele, simogassuk, foglalkozzunk vele

• morog egyes családtagjainkra

• egész nap ugat minden idegenre

• nem mindig engedi, hogy hozzányúljunk, pl. nem hagyja a szőrét ápolni

• válogatós, nem akar rendesen enni

• gyakran megmakacsolja magát

„...ez mind annak a tünete lehet, hogy valami nem jól működik a "falkánkban". Természetesen az egyedi esetek más és más "gyógymódot" igényelnek, ám az alap mindig ugyanaz: rendbe kell tenni a falkasorrendet a családunkban.

Ha ezek a viszonyok tisztázottak, hatásukra a kutya viselkedése mind az agresszió vagy félelem, mind az engedelmesség tekintetében hihetetlen pozitív változásokon mehet keresztül...”


A következő dolgokra terjednek ki az alapszabályok (Keress rá -- Google : Hogyan legyek falkavezér?)

- Ajtón való ki-be közlekedés

- Etetés

- Játék, simogatás, napi foglalkozások

- Séta

- Hazaérkezés, elindulás otthonról

- Jutalmazás, szidás

- Büntetés: falkából való kizárás


Érdemes elolvasni és betartani, ha még ezek után is problémák lesznek, akkor pedig keresd fel telefonon, emailen, személyesen a kutyasikolát, ők szívesen segítenek majd.

2011. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 RaksashaGirl ***** válasza:
Úgy látszik nem én vagyok az egyetlen aki a kutyasuttogókról hallott már, és tanulja is valamilyen szinten. :) Hallgass az előzőkre, ez a lehető legjobb módszer egy neveletlen kutya megfegyelmezésére.. :)
2011. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a sok segítséget.
2011. júl. 21. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!