Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fogja ezt a lépcsőzést...

Hogy fogja ezt a lépcsőzést kibírni? Lehet valamit tenni hogy enyhítsek rajta?

Figyelt kérdés
Hétfőn kezdik el csinálni a liftet és nekünk van egy 15 éves labrador kutyánk. Jól tartja magát, szóval nem őszül meg ilyenek, csak egész nap fekszik. A 4. emeleten lakunk (+ egy fél emelet) és kb nyár közepéig csinálják majd a liftet de lehet hogy tovább tart. Mit lehet ilyen esetben tenni? Nagyon kifog készülni ha naponta 2-3szor le-fel kell majd járkálnia... Már körbekérdezősködtünk hogy nem tudnánk-e lepasszolni valami ismerőshöz kertesbe, de nem. Ráadásul újabban 2 hetente egy hétig rászokott jönni a hasmenés, és akkor olyan 4szer járkálok le vele. Valami tanács? Vagy itt csak reménykedhetünk hogy kibírja?
2009. máj. 1. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Nehogy már egy kutya nem tudjon lábra állni, meg megmászni pár emeletet... Csak öreg, még nem haldoklik!
2009. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlanék valami kutyapanziót,de a hasmenése miatt elsősorban állatorvost!
2009. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Az első válaszolohoz! Majd ha Ön csak megöregszik (nem haldoklik) és nehezen lépcsözik (lábfájás) mondjuk 3 emeletet, gondoljon a válaszára.
2009. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem többet árt neki, ha külön kell lennie Tőled, mint a lépcsőzés. Figyeld, hogy bírja, ha kell, pihenjetek 3 fokonként, de hidd el, hamar megszokja!

2009. máj. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kutyapanziót arra az esetre ajánlottam természetesen,ha gond a lépcsőzés.

Egy ilyen hely nem kivégzőtelep,sok-sok kutya fordul meg ott napokra,hetekre.Az idős,problémás állatokat különös gonddal látják el,gyógyszerezik,van állatorvosi felügyelet.

Sokat dolgoztam gondozóként panziókban,ezért merem ezt javasolni.

Ahol legutóbb voltam,ott már évek óta törzsvendégkör van.

Volt bent dühös roti lakásfelújítás miatt(nem lett volna jó,ha lemészárolja a felújításon dolgozókat),más gazdi kórházba kerülése,nyaralás meg ezer más ok miatt,és egynek sem lett baja.

Van olyan törzsvendég kutyus,aki 16 éve(!!!)tölt minden évben a panzióban 3 hetet.

Szerintem panzióban is lenne olyan jó helye,mint ismerősnél.

2009. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk is volt egy németjuhászunk, akivel 12 évesen ugyanez a probléma állt fenn(javították a liftet), de ő csípődiszpláziás volt, és nagyon nehéz dolgunk volt vele. Egy dolog segített, amire rátaláltunk: [link]

Másold be, úgy kidobja... Mi ezzel segítettünk neki, és nagyon sok haszna volt, bár tudom, hgy az ára egy kicsit húzós.

2009. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, nekünk is ez vált be, kedves előző, köszönöm, én is ezt akartam írni. Sajna nálunk nem volt lift, és a boxerünket így kellett lecipelni a 4. emeletről minden nap. A legjobb úgy használni, hogy nem teljesen megemeled a hátsó részét, hanem hagyod, hogy a saját lábain menjen, de a súlyát te tartod.
2009. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, elsőnek: gondolom még nem volt kutyád, ha meg volt akkor valszeg csak addig amig kölyök vagy felnőtt és mozgékony, de nem amikor már megöregszik és alig tud menni, főleg nyáron. Legközelebb gondold meg mit irsz... A kutyapanzióra én is gondoltam, csak az a gond hogy(mivel nem származom olyan tehetősebb családból) nem raktuk még őt panzióba, mert elutaztunk volna vagy más ok miatt. Szóval ő 15 év alatt szó szerint végig mellettünk volt. Ezen a kutyahámon meg még elgondolkozom, bár megvan az ára, biztos hat. Még egyszer köszi mindent!
2009. máj. 2. 22:49
 9/10 anonim ***** válasza:

A lépcsőzéshez meglepően hamar hozzá fog szokni.

Valóban elég öreg már, de a legfontosabb, hogy ne erőltesd, csak az ő kis lassú öreges tempójában menjetek le, és fel. Ha kell akár 10x is pihenjetek egy le- ill. feljutás alatt.

Azt pedig szerintem felejtsd el, hogy ismerőshöz lepasszold kertesbe, mert neki rád sokkal nagyobb szüksége van, mint a liftre. Megszakadna a szive, ha nem tudna a megszokott környezetében lenni, főleg veled. Ebbe inkább belehalna.

Hidd el én láttam már kutyát, amikor a gazdái nyaraltak...legjobb esetben 3 napomba került, hogy hajlandó legyen játszani, pedig fiatal iszonyú játékos kutya volt. Amennyire csak lehetett annyit kényeztettük, de nem tudtuk pótolni a gazdit.

Ezt bizonyítja, hogy mikor végetért a nyaralás, újra láthatta a gazdikat, iszonyú hangos örömsírásba kezdett. Le sem lehetett vakarni róluk, egy lépést nem tudtak tőle tenni. Minél idősebb volt, annál nehezebben tűrte, bírta a hiányukat. (Pedig minden évben volt 1 ilyen jó kis hét)

A hasmenése miatt pedig vidd el állatorvoshoz.

2009. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sok pihenőt fogok tartani.
2009. máj. 4. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!