Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartott már valaki böjti...

Tartott már valaki böjti napot a kutyának, ha igen hogy lehet kibírni?

Figyelt kérdés
Én ma muszáj leszek, eddig a családban mindenki etette mindenfélével össze-vissza amit mi is ettünk, aztán a minőségi tápját (Orijen) meg nem ette meg. Szóval most betiltottam mindenféle potyafalatot egy időre és ma tápot sem fog kapni. Remélem így holnaptól már meg fogja enni, de nagyon sajnálom szegényt. Ez már a második próbálkozás, egyszer már próbáltam, de estére megtörtem és adtam neki vacsorát (erre csak a felét ette meg). Egy 7 kilós westieről van szó, szóval sajna még jól is lakik a sok szeméttel amit napközben kunyerál magának.
2011. aug. 15. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Kibír 1-2napot simán, ami fontos,hogy mindig legyen előtte víz!

Emellett,ha van rá időd,akkor vidd egy kicsit több ideig sétálni,szaladgáljon sokat,és akkor sokkal könnyebb a fogyás!

2011. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja bocsi rosszul olvastam.. Figyelj neked is érdeked,hogy a kutyának ne legyen semmi baja a túlsúlya miatt, tehát ez a cél kell,hogy lebegjen a szemed előtt!
2011. aug. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én már tartottam és az allatorvos is javasolta de csak 1 napot!
2011. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Régebben tartottam mert akkor még ajánlották egészségügyileg, de azt nem értem mit kell kibírni rajta, a kutyán nem látszott, hogy észrevenné a dolgot. Másnap persze éhesebb de ennyi történt.
2011. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem a fogyás miatt kell a böjt nap, hanem a kutya bélrendszere emésztése miatt. Az úgy alakult ki, hogy a rendszertelen étkezésekhez van szokva, ezért tesz jót, úgymond, egy olyan nap amikor nem kap enni. Ha le akarod fogyasztani, elsősorban értesd meg a családdal, hogy ha mindenféle szemetet kap, azzal évekkel rövidíthetik meg a kutya életét, mert ami nekünk jó (bár a szalámikról, és társairól gondolom tudjátok h nekünk sem az), az a kutyának lehet, hogy méreg, de hosszútávon semmiképp sem egészséges.

Nem kell megtörni, a kutyának ez egyáltalán nem trauma, ha kinn lenne a természetben, akkor is előfordulna, hogy nem egy napig, de egy hétig nem találnak maguknak zsákmányt, és ez teljesen jól van így. Azt mondják az okosok, hogy havonta kell tartani egy böjt napot.

2011. aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kutyám nem túlsúlyos, teljesen normális a súlya, egyelőre, viszont ha így folytatjuk akkor már nem sokáig, szóval ezért próbálok most még idejében lépni. Egyelőre nincs gond, nem hisztizik a kajáért, csak amikor mi eszünk olyan könyörögve néz. Nehéz neki ellenállni, de erősek leszünk. :)
2011. aug. 15. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
én is szoktam tartani, például ha vizsgára készülünk és sokat kell gyakorolni, akkor egész sokszor. Meg se kottyan a kutyának, max engem zavar. Szóvá se teszi, hogy hiányolná a vacsorát.
2011. aug. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!